Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за монтаж на радар детектор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Варианта на колегата sok1 е просто 6

    Коментар


      #17
      Моят е Кобра за около 100лв и хваща идеално даже и да не монтиран на стъклото с пряка видимост. Аз просто го поставям на хориз. поставката под гнездото 12В. Исках да го монтирам, някъде отпред около предна броня- фар- в пласмасова кутия, а при мен в купето да върна само зумер.Някой да го е правил това?
      Brava 98' 1.6 16V - Червенокосата италианка

      Коментар


        #18
        Колега :D по фалшивото пискане смея да твърдя,че детектора ти е САВЕР 213G-така ли е или бъркам с някой друг :D .Днес и аз си монтирах Савера до огледалото като намерих спопче с кабели,на които има ток само когато си на контакт,което мен лично много ме устройва,за да не се вижда,вечер,че свети зелената лампичка,която показва стендбай на детектора.Лично аз не смятам да го свалям на всяко слизане от колата дори,когато не я карам по цели месеци и си стои на паркинга пред блока.Въпроса ми към теб колега е такъв,че искам да разбера,ако наистина не съм се излъгал и детектора наистина ти е Савер 213 и като знам колко куцо пиле е,а ти както си го монтирал в плафона хептен си орязъл неговите функции.Въпреки всичко искам да разбера не само аз,а надявам се и колегите дали си имал преки срещи скоро с Ушевите и ако е така от колко разстояние ти е сигнализирал така в плафона.А ако преди да го монтираш в плафона е бил някъде другаде,където е имал пряка видимост и споделиш и тогава на какво разстояние е реагирал цена няма да имаш.Аз така или иначе Савера съм го отписал като радардетектор както и Кобра-та и искам да си закупя една Марухама,която е със соларен панел и няма ти се моткат кабели.Но засега няма 200лв за Марухама ,а е супер машинка просто за парите си няма равна,но наистина май в нашия форум не сме обсъждали кой детектор е най добър?
        EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

        Коментар


          #19
          Моя съм гомонтирал на таблото - отляво на волана - така че гледано отстрани е мажду инструментното табло и колонката.Използвал съм малко Велкро - като рошавата част е на радардетектора а твърдата на таблото. Залепил съм ги хубаво двойноляпящо тиксо.От бушоните съм пуснал кабелче с + на контакт. Така не ми пречи, хваща добре а и не се вижда много много - частично го скриват стикерите за преглед и застраховката, както и самата колонка.Купих си подходяща букса и си направих ново кабелче с цел дане режа оригиналния - ако искам да го преместя на другата кола - кабела за запалката си ми седи.Иначе вакуумчетата на кобрите са хубави, не би трябвало да има проблеми.
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #20
            Аз моя само на дълъг път го вадя, че в града преграква от пищене....на всяка бензиностанция ме стряска и скачам на спирачките!
            Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

            Коментар


              #21
              Може да бъде монтиран в кората над главата. За целта трябва първо да се разглоби и да се извади от пластмасовата си кутийка.Така хем ще имате радар-детектор, хем ще бъде скрит и за айдуците, и за полицаите.Недостатъкът при този вариант на монтаж е, че се губи функцията му за откриване на лазерни радари, което в един бъдещ момент на развитие на полицейската техника може да се окаже проблем.Захранването може да се вземе някъде от бушоните долу и да се прекара по страничната колонка на предното стъкло.
              Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

              Коментар


                #22
                itan75 написа:
                Колега :D по фалшивото пискане смея да твърдя,че детектора ти е САВЕР 213G-така ли е или бъркам с някой друг :D .Днес и аз си монтирах Савера до огледалото като намерих спопче с кабели,на които има ток само когато си на контакт,което мен лично много ме устройва,за да не се вижда,вечер,че свети зелената лампичка,която показва стендбай на детектора.Лично аз не смятам да го свалям на всяко слизане от колата дори,когато не я карам по цели месеци и си стои на паркинга пред блока.Въпроса ми към теб колега е такъв,че искам да разбера,ако наистина не съм се излъгал и детектора наистина ти е Савер 213 и като знам колко куцо пиле е,а ти както си го монтирал в плафона хептен си орязъл неговите функции.Въпреки всичко искам да разбера не само аз,а надявам се и колегите дали си имал преки срещи скоро с Ушевите и ако е така от колко разстояние ти е сигнализирал така в плафона.А ако преди да го монтираш в плафона е бил някъде другаде,където е имал пряка видимост и споделиш и тогава на какво разстояние е реагирал цена няма да имаш.Аз така или иначе Савера съм го отписал като радардетектор както и Кобра-та и искам да си закупя една Марухама,която е със соларен панел и няма ти се моткат кабели.Но засега няма 200лв за Марухама ,а е супер машинка просто за парите си няма равна,но наистина май в нашия форум не сме обсъждали кой детектор е най добър?
                "Малко" късничко виждам темата, но поне ще ти отговоря в календарната година. :D Машинката наистина е Saver, руска пръчка на около 10 години. Обаче ми върши перфектна работа. Разлика в чувствителността преди и след вграждането не забелязвам. Разстоянието, от което "хваща" зависи много от релефа, завоите и т.н., знеш. Ето ти един пример: София - Варна, след единия тунел на Хемус (преди моста) обикновено има полицай и с радар. Моя детектор писва в тунела на първата четвърт или преди да съм стигнал до средата на тунела. Що се отнася до орязване на функциите - Mute и City режимите ги няма, но аз и без това не ги ползвах.
                Stop giving directions, just say "Follow me."
                Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                Коментар

                Working...
                X