Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монтаж на трети стоп на Punto MK1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Монтаж на трети стоп на Punto MK1

    Имам намерение да монтирам трети стоп на Punto MK1, колата на жена ми.Стопа ще бъде от вътрешната страна, зад задното стъкло.Моля да ме посъветвате откъде да взема захранване, също и откъде да го прекарам без да рискувам при многократното отваряне и затваряне на третата врата.Не съм добре с токовете, така ще помоля за малко по подробно обяснение. А ако има и снимки, още по добре.Благодаря предварително.
    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
    www.cyxap.com

    #2
    Re: Монтаж на трети стоп на Punto MK1

    Malone написа:
    Имам намерение да монтирам трети стоп на Punto MK1, колата на жена ми.Стопа ще бъде от вътрешната страна, зад задното стъкло.Моля да ме посъветвате откъде да взема захранване, също и откъде да го прекарам без да рискувам при многократното отваряне и затваряне на третата врата.Не съм добре с токовете, така ще помоля за малко по подробно обяснение. А ако има и снимки, още по добре.Благодаря предварително.
    е не е чак толкова сложно отваряш си единия стоп няма значение кой ... единия вариант е да знаеш кои кабел от снопа долу за буксата е за STOP може да се провери с мултицет , ама трябва някои да ти натиска спирачките а ти да замерваш, едното пипало на мултицета го даваш на корпус (метална част на колата) или на черния кабел на буксата на стопа, а с другото пипало на мултицета редуваш останалите плъстините на буксата на стопа и някои трябва да ти натиска спиракчите при ключа на контак. На която пластинка мултицета отчете захранване от 12 волта проследяваш кои е е кабела (операцията я извъзваш при спряни сякакъв вид фарове , габарити и мигачи) после заголваш тоя същия кабел леко зада хванеш за него , кабела които ще отиде за 3тия стоп после изолираш с PVC скоч или каквото намериш за добре това ти е кабела с "Положителния Полюс" които ще ги подадеш към 3 -я стоп . Кабела с отрицателния полюс може да го хванеш от корпуса на колата или от черния кабел на буксата за стопа (по същия наичин както предния) ,Ако не ти се занимава с уред да замерваш кои е плюсовия кабел на буксата остава да потърсиш схема с цветовете на кабелите и да видиш кои точно е цвета на кабела за стопове или някои тук да ти каже , цялата тая работата става за 5 мин.(Няма значение как ще подадеш кабелите с плюса и минуса към третия стоп веригата все ще затваря , проблем става ако третия ти стоп е от LЕD диоди там е важен поляритета "демек" иска си плюс и минус на точните места иначе няма да свети"А как да си прекриеш кабела вече ти си решаваш.) Осещам ,че няма да се оправиш с моето обеснение ама няма как по просто да го обесня... :S Дано съм ти бил полезен (кабела за третия стоп трябва да ти е довен) Аее пич знаим , че колата е на женати Ти повече май се грижиш за нейната кола от колкото за твоята Успех ... И не се плаши ...
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    Коментар


      #3
      Колегата ти го е обяснил в общи линии.Кабела за стоповете е червен и от ляво и от дясно,където прецениш там закачи захранването на третия стоп.За да нямам проблем с прегъването на кабелите,моя стоп го закачих на тавана и седи на около 5 мм от задния прозорец.Лично на мен не ми пречи и съм товарил доста обемисти работи без да го изкъртя.Но предполагам може и да се монтира така,че да може да се сваля при нужда.Кабелите съм ги прекарал под уплътнението на вратата,има един улей в който влиза уплътнението,та съм ги набутал малко по-навътре от него и си седят кротко там.Надявам се да съм помогнал!
      Fiat Punto 1.1 6Speed

      Коментар


        #4
        Благодаря, ще ви покажа какво съм свършил.И да, на тавана ще монтирам стопа. Как, зависи от самия стоп, ще го измисля.
        .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
        www.cyxap.com

        Коментар


          #5
          Malone написа:
          Благодаря, ще ви покажа какво съм свършил.И да, на тавана ще монтирам стопа. Как, зависи от самия стоп, ще го измисля.
          а що не върху задния прозорец най-горе по средата Плюс това Там отзад на тавана има едни тапи, ако си забеязал , ако свалиш тапите се виждат кабелите дето минават за стоповете , може дирекно от там да си хванеш едно мостче.. и към стопа ...хем няма ти пречи , при затваряне и отваряне , а ако го залепиш за задното стъкло ше тряа да пуснеш малко кабел аванс зада може да се отваря вратата.
          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

          Коментар


            #6
            Нямам доверие на двойнозалепващия скоч на самия стоп. А и искам да не се занимавам, ако почне да се разлепя, да го лепя пак ...Затова, на тавана, механично, ще го измисля.
            .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
            www.cyxap.com

            Коментар


              #7
              кола

              и аз слагах дори 2 вида ама Сина му разказа играта останаха само жици хем мя х го направил едното с стоп и мигачи като жици съм дръпнал от съществуващите стопове
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                моя е прекарам много готино Хванах ток от левия стоп и прекарах каблелите много добре и не се вижда нито един кабел , само че не мога да намеря хубав 3-ти стоп...все някви турски ментаци...ако намерите нещо добро давайте снимки.
                Grande Punto 1.3 75 hp
                Croma 1.9 Multijet 150 hp

                Коментар


                  #9
                  Malone написа:
                  Нямам доверие на двойнозалепващия скоч на самия стоп. А и искам да не се занимавам, ако почне да се разлепя, да го лепя пак ...Затова, на тавана, механично, ще го измисля.
                  Точно така го направих и аз след многократни опити за лепене на стъклото.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар

                  Working...
                  X