Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изчезна ми самостоятелното връщане на чистачките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изчезна ми самостоятелното връщане на чистачките

    Колата е пунто 1995 година. Та в големия сняг пуснах пръскачките да си измия прозореца и явно чистачките са били замръзнали за стъклото понеже не тръгнаха в първия момент. Вчера забелязах, че като пусна лостчето чистачките не се връщат в изходно положение, а спират на момента (примерно в средата на стъклото) Днес погледнах предпазителите (включае онези, които са в двигателния отсек, ако не се лъжа има един 20А за постоянните +12V за моторчето) и всичките са здрави. Предложете какво да погледна за да го оправя, че много ме нервира.
    Карам Punto 95', 1.1

    #2
    Не търси изгорял предпазител. Причината е друга.Като тръгне да върти чистачката има едни диск с 3 концентрични контактни шини върху които контактуват пера, ... и така се поддържа да има напрежение на ел.мотора докато не се върнат в начално положение, независимо че вече си пуснал лостчето. При повечето модели през тия шини не минава тока директно за ел.мотора, а управлява реле, през контактите на което минава тока за ел.мотора.Лошо го обясних, ама по-добре да го види ел.монтьор. Няма нищо сложно. Може да караш и така ... ще му свикнеш, а като има време - ще ти го оправят. Айде, Весела Коледа ...
    Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

    Коментар


      #3
      С други думи да погледна релето (което се намира къде?) или ако не е то - да разглобя моторчето да видя дали нещо нередно има там?
      Карам Punto 95', 1.1

      Коментар


        #4
        Релето и този диск с контактните повърхности, както и моторчето са е един корпус.Махаш кората на чистачките и там е моторчето и може да го провериш.
        _/''''''''''''''''''''''''\_
        //---------------\\
        [( )== //// ==( )]
        |_|'------------'|_| ....Punto

        Коментар


          #5
          От понеделник имам нови симптоми - нямам първа и втора степен (през 3 сек и бавна скорост) Цялата история намирисва на нова електроника - продава ли се отделно или да си диря цяло моторче?
          Карам Punto 95', 1.1

          Коментар


            #6
            Haibusa2005 написа:
            От понеделник имам нови симптоми - нямам първа и втора степен (през 3 сек и бавна скорост) Цялата история намирисва на нова електроника - продава ли се отделно или да си диря цяло моторче?
            По скоро в съпротивление , според мене.Би трябало да ти работи най-бързата скорост само , понеже тя не минава през съпротивлението.(което вероятно е някаде около моторчето ,но се пак несъм сигорен нека и други да споделят)
            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

            Коментар


              #7
              Haibusa2005 написа:
              От понеделник имам нови симптоми - нямам първа и втора степен (през 3 сек и бавна скорост) Цялата история намирисва на нова електроника - продава ли се отделно или да си диря цяло моторче?
              Подобен проблем оправих с втора употреба електроника за 10 лв :D Аз лично не виждам смисъл да даваш пари за чисто нова само гледай като купуваш перата или четките -тези 3 крачета дето опират в тия дискове за който стана въпрос по горе да не са изядени.Дали се продава само електрониката не мога да ти кажа но нещо ме кара да си мисля че такова нещо не се държи налично в магазините а вероятно се поръчва и струва скъпо ааа и като отваряш цялата история да занеш че греста вътре е важна и трябва да си остане там

              Коментар


                #8
                А аз от днес имам такъв проблем:Сутринта на студено не искаха да ми тръгнат чистачките и с малко помощ заработиха,но по обяд след като заваля снега изобщо не искаха да тръгнат.Моля помогнете от какво може да е. Yellow_Flash_Colorz_PDT_13 Колата е брава.

                Коментар


                  #9
                  кола

                  сега е студено и може да са замръзнали може да е ръждясала оста и да товари може и да няма ток до тях може и лостчето да прави проблем от доста неща може да е
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Сутринта беше замръзнало самоп ерото и след малко помощ много мудно се задвижиха.Няма как да е ръждясало тъй като скоро сменях целия механизъм.Дано само не са изгорели.

                    Коментар


                      #11
                      Ако чистачките не тръгват и след малко побутване се оправят вероятно е от контактния диск. След побутването контактите допират на друго място по диска и затова чистачките се задвижват.Има нещо друго на което е добре да се обърне внимание. Ако чистачките са замръзнали не е добре да се опитваме да ги пуснем.Първо защото се натоварва моторчето на чистачките - на празен ход през него преминава няколко пъти по-голям ток и има опасност да изгори.Второ, натоварва се механиката понеже моторчето поради по-големия ток има по-голям въртящ момент и с по-голямо усилие се опитва да задвижи механизма.Лично аз съм си приел че ако чистачките са ми замръзнали не ги включвам. Като поработи 15-тина минути колата и духалката е включена към предното стъкло чистачките се размразяват и може да се използват нормално.Освен това ако стъклото е почиствано със стъргалка по него остават заледени участъци и при движението на чистачките се повреждат гумените им пера.Сутрин преди да тръгна пръскам предното стъкло със спрей за размразяване и го почиствам с едно перо което обикновено го използвам на автомивката за изсушаване на колата.
                      Bravo 1.6 / 16

                      Коментар


                        #12
                        Имам Пунто-2./2002г. Като пусна чистачките не могат да спрат докато не изключа контакта.Някой имал ли е такъв проблем и можели да помогне с нещо?
                        Клко по-голем Фиат,толко по-ГОЛЕМ яд.

                        Коментар

                        Working...
                        X