Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От къде да купя такава крушка за габарит?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    От къде да купя такава крушка за габарит?

    Това е крушката която е на габарита на двусекционен фар с лупа. Търсих на няколко места обаче, за пръв път виждаха такава. От къде мога да купя такава?
    Прикачени файлове

    #2
    Re: От къде да купя такава крушка за габарит?

    Shumy написа:
    Това е крушката която е на габарита на двусекционен фар с лупа. Търсих на няколко места обаче, за пръв път виждаха такава. От къде мога да купя такава?
    Погледни в "Бизнес раздела".Там има колеги,който продават такива крушки!
    ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

    Коментар


      #3
      М при мен в Димитровград лесно се намират.Иди в някои магазин за гъзариики,лепенки,подлакътници, мрежи за решетки ,разни такиа 100% ще намериш дори светодиоти с такъв цокъл ...П. С. : Междо другото много яка броня имаш радва окото.
      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

      Коментар


        #4
        крушката просто е диод може и обикновенна да сложиш или да купиш подобни диоди и да сложиш два нови тъй като се съмнявам да намериш абсолютно същата (като светлина )
        1.6 16v 96 г. 103 hp.
        България е една от малкото страни в света ,в която докато се движиш в насрешното ,някой може да те шибне отзаде
        Да мина да те взема...или да взема да те мина?

        Коментар


          #5
          http://topspeed.bg/view_product.php?pid=1774
          Marea Weekend HLX Jtd 110

          oO(_)____////____(_)Oo

          Коментар


            #6
            кола

            донеси старите ще ти сможим едни диоди и си готов има ги по Илиенци и Манията или тук http://autostylemania.com/bgможе да си ги поръчаш имай на предвит че тези на снимкат ти не светят силно / има различни видове /така че търси по силни може да ги пробваш преди това
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Имам такива.Драсни едно Л.С да се разбереме.
              Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

              Коментар


                #8
                Хвани 1 поялник и си направи - Светодиод Cree C503C-WAN (20 мА, 3.2 В, 24 000 mCd ) от Комет - 50 стотинки, резистор 560 Ohm - 1 стотинка. И готово. И вечно. Тия дето ги продават - първо са супер ментаци самите светодиоди, и второ , по-важното - не са изчислени правилно, и през тях минава по-голям ток. Отделно от това, ако са в близост до халогенна лампа - се изпичат живи, и затова умират. Така че ако не си с ксенон - по-добре се насочи към конвенционална лампичка тип W5W.
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #9
                  Синеят Шуми, не са хубави, придават леко пернишки вид, макар и не чак на Golf II.И Оги е прав. За един месец два комплекта смених.Оги, нарисувай ми моля те съвсем просто как да свържа компонентите, може и "на ръка".
                  .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                  www.cyxap.com

                  Коментар


                    #10
                    колегата sok 1 е показал нагледно как става:http://www.fiat-bg.com/forum/viewtop...=23279&start=0
                    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
                    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

                    Коментар


                      #11
                      Днес си взех една обикновена крушка и светна по-добре отколкото с диода. Ще взема да сменя и светещия диод с крушка

                      Коментар


                        #12
                        Malone написа:
                        Синеят Шуми, не са хубави, придават леко пернишки вид, макар и не чак на Golf II.И Оги е прав. За един месец два комплекта смених.Оги, нарисувай ми моля те съвсем просто как да свържа компонентите, може и "на ръка".
                        Не знам дали виждаш горния линк, аз на този домейн дори не цъкам. Ето ти няколко снимки, току що си направих един резервен, че нямам, а ми трябва, и тамън и го снимах. На 1 снимка така както виждаш светодиода, отляво му е положителния полюс, той е и с по-дълго краче. На втората снимка съм ги подготвил за запояване, оставил съм да стърчи по около 2 мм от светодиода, и от резистора. Резистора няма посока, няма значение къде и как е свързан. Важно да е последователно. Аз го свързвам на отрицателния полюс, на снимка 3 вече е запоено с капчица припой. После промушвам през дупчиците на цокъла, и огъвам, като положителното краче си го оставям по-дълго, като режа крачетата, за да ми е по-лесно при монтажа. Отрицателното краче се слага откъм черния кабел на буксата на габарита.При тест с тази батерия която се вижда, при напрежение на батерията 2.9 В, през светодиода преминават 0.6 мА ток, а с резистора от 560 ома, токът спада на 0.29 мА, при което светодиодът все още свети.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                          #13
                          М/у другото - проста сметка показва, че оригиналните лампички от този тип се подменят , отпред във фара, и отзад на номера, то консумацията на ток "на габарити" от около 40-45 вата , спада наполовина, а също така - светодиодите са студени източници на топлина, и не причиняват черни петна в рефлекторите на обикновени фарове. Абе това е бъдещето на осветлението.

                          Коментар


                            #14
                            Благодарско, Оги, ще се занимая с няколко комплекта при първо свободно време.А ако си намеря и здрави цокли за габаритите да си купя, ще е още по добре.За тези фиатските говоря, "женската" част, че са понагорели моите и не стягат добре това, което се намира в тях.
                            .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                            www.cyxap.com

                            Коментар


                              #15
                              За тези диоди които се продават по магазините за по 2,3,4лв. какъв резистор ще е по добре да се сложи 560ом или 1ком ? Защото като чета всеки ги прави по различен начин ?
                              Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

                              Коментар

                              Working...
                              X