Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софтуер за връзка с ECU - http://www.multiecuscan.net

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    emzo написа:
    Ваг-ком 409.11 + преходник от склад 66 или от ибей
    Тия кабели ще станат ли http://www.ebay.com/itm/USB-OBD-II-2...ht_3340wt_1270 / http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...ht_4825wt_1270 и ако да къде е буксата на колата където се включва кабела?

    Коментар


      http://www.ebay.com/itm/3PIN-Fiat-3-...буксата е при двигателя, 3 пинова, до дясното бомбе.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        Аз използвам същия кабел! Работи перфектно с новата версия на ФЕС
        AUDI 1.8 20V TURBO
        ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

        Коментар


          А между временно да попитам какво може да се провери с този кабел на колата освен АерБаг колата е от подписа без АБС.

          Коментар


            И ЕСК на мотора.
            ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
            ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

            Коментар


              Re: ELM кабел за диагностика - ако някой иска

              Е, ОК колега - ако "нормалния" километраж на таблото си ми показва около 98000 км, как мога да разбера дали това са реални километри или е бърникано вътре?
              rosian написа:
              punto_11 написа:
              Бях питал тук преди известно време за интерфейсните кабели, необходими за връзка с FES. Та, тук един ELM интерфейс гледам че струваше към 70 лв горе долу и се отказах в първия момент. След това си купих един чисто нов от eBay (версия 1.4), излезе ми 18 лева с доставката от далечния изток до София, както и да е...Днес си го вързах за Пунтото и похарчих малко бензинец на място ровейки насам-натам из модулите Та искам да кажа, че кабелчето работи без проблем и ако някой колега иска да си порови из електрониката - с радост ще услужа, пари не искам, и без това ще го ползвам от дъжд на вятър. Кабелът е този:http://www.ebay.com/itm/ELM327-OBD2-...f0bbИначе, не успях да разбера значението на тези три параметъра от Engine модула:Odometer - 23754 kmOdometer at last programming - 0 kmNumber of rewrites - 1някой ще ме светне ли какво означава първата цифра? предполагам че е разстоянието изминато след последното програмиране на ECUто (2008 г), ама не съм сигурен.Иначе километражът си ми показва съвсем друга стойност
              Odometer - 23754 km Това са ти реалните километри.
              _________________________
              FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

              Коментар


                Погледни датата на програмиране
                ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                Коментар


                  eh4ev07 написа:
                  Погледни датата на програмиране
                  Е хубаво де - виждам датата на последното програмиране на ECU-то, по точно - годината, 2008.Виждам и Odometer показателя - 23754 км - да кажем, че толкова са изминати след тая 2008 година.На таблото километражът си ми показва 98000 и нещо.Интересува ме дали и как мога да разбера дали тези 98000 са реално изминатите от автомобила километри - използвайки FES или нещо друго.Че 23754 са реалните км след препрограмирането - за това и сам мога да се сетя... Не знам как да си задам по-ясно въпроса
                  _________________________
                  FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

                  Коментар


                    Само един въпрос имам към теб колега, сигурен ли си, че това е оригиналното ЕКУ ? Т.е. че не го е сменял някой ? Сигурен ли си, че само ЕКУ не е "манипулирано".Не за друго, но ако реша като си продавам колата, може да пише 100 000км и на таблото и в ЕКУто.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      emzo написа:
                      Само един въпрос имам към теб колега, сигурен ли си, че това е оригиналното ЕКУ ? Т.е. че не го е сменял някой ? Сигурен ли си, че само ЕКУ не е "манипулирано".Не за друго, но ако реша като си продавам колата, може да пише 100 000км и на таблото и в ЕКУто.
                      Е, за това няма как да съм сигурен, колега.Може и да е сменяно, може и да е манипулирано, нямам идея. FES показва разни информации за модула - ISO код, Drawing номер, разни софтуерни и хардуерни версии и номера - предполагам че по тях и номера на рамата е възможно да се провери дали ECUто е оригиналното, но не знам как става това (ако някой знае - да каже ).Но не разбирам принципа - ако Odometer стойността показва реалните километри на колата и тази стойност е 23000, откъде тогава на таблото се виждат тези 98000, откъде се прочитат и как се разбира дали са истински или променяни?Всъщност - не съм докрай точен, тъй като Odometer показатели има на две места (два модула според FES терминологията) - в модула Engine и в модула Dashboard. Във втория в моя случай се виждат тези 98000, но как да разбера дали тази цифра е вярна или променяна - не зная...
                      _________________________
                      FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

                      Коментар


                        Ами ако са променени стойностите на които и да е модул чрез софтуер и кабел през диагностичната букса няма как да разбереш дали са променяни.Понеже се променят стоиности в адреси на някоя памет в съответния модул.Ако е другия метод чрез разпояване на паметта или процесора може по това да се ориентираш но ме съмнява да са разпоявани.Друго това последно програмиране може да е флашване на еку-то с друг софтуер примерно по-нова версия.И от тогава до сега да са изминати тези ти км А на таблото да са реалните ти.Но пак е много относително.Не се тормози със показанията на километража и да разбереш и да не разбереш истинските все тая Важното е да си върви колицата и да не то създава финансови главоболия

                        Коментар


                          Колега emzo преди да купя колата бяха върнали километража, понеже не бях сигурен дали ще я взимам та си я бяха подготвили за продажба. Обаче го бяха направили по начина със сваляне на таблото и разпояване на паметта. Реално колата е "върната" с 94 000 км. по табло.Сега искам да си сложа реалните километри и на таблото и в ЕКУ-то, защото в компютъра сега ми стои някаква нереална стойност - 10 434 000 км., което си е рекорд ако някое Пунто ги мине Това с ELM адаптера може ли да стане с какъв софтуер? Ще съм ти благодарен ако споделиш.
                          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                          Коментар


                            Това е нещото, което най-мразя (не толерирам), защото заради некадърно връщане , берях големи ядове с Бравото и никога няма да направя/споделя нещо свързано с тази дейност !
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              emzo написа:
                              Това е нещото, което най-мразя (не толерирам), защото заради некадърно връщане , берях големи ядове с Бравото и никога няма да направя/споделя нещо свързано с тази дейност !
                              И аз Просто колата беше "подготвена" и за това искам да си я направя на реалните километри, но щом има риск за софтуера ще си я карам така. Даже и софтуера в ЕКУ-то поне според ФЕС е от 99 година, когато е произведена.
                              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                              Коментар


                                staho написа:
                                Ами ако са променени стойностите на които и да е модул чрез софтуер и кабел през диагностичната букса няма как да разбереш дали са променяни.Понеже се променят стоиности в адреси на някоя памет в съответния модул.Ако е другия метод чрез разпояване на паметта или процесора може по това да се ориентираш но ме съмнява да са разпоявани.Друго това последно програмиране може да е флашване на еку-то с друг софтуер примерно по-нова версия.И от тогава до сега да са изминати тези ти км А на таблото да са реалните ти.Но пак е много относително.Не се тормози със показанията на километража и да разбереш и да не разбереш истинските все тая Важното е да си върви колицата и да не то създава финансови главоболия
                                Абсолютно съгласен, колега!Апропо - аз никога досега не съм водил кола на диагностика, но тези които предлагат услугата, специално за Fiat, какъв софтуер използват? И те ли са с FES или има нещо по-специализирано?
                                _________________________
                                FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

                                Коментар

                                Working...
                                X