Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изрязване на басите, на говорителите във вратите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изрязване на басите, на говорителите във вратите

    здравейте колеги. във вратите съм с оригиналните говорители, искам да не ми правят бас. Не искам да ползвам някакви филтри. Знам че има вариант, да се върже кондензатор на самия говител и по този начин да стане работата. В гугъл-а обаче ми излизат само някакви теми от тунинг.бг дето единия вика едиси какъв, другия вика не е така и незнам какво да правя. Дайте ми някакви стойности, и начин на свързване.
    Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
    Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

    #2
    Хай пас филтър от CDto.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      Хай пас филтър от CDto.
      от CD-то имам само мастер еквалайзер. Немога да барам по отделно предна и задна линия
      Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
      Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

      Коментар


        #4
        Тук има нещо елементарно - http://www.ljclub.net/mod/temi_komentari/filtri2.htm Можеш също да пробваш с програмата "z filters" за изчисляване на пасивни филтри пробвай и пиши кво се е получило.
        Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

        Коментар


          #5
          С подходящи кондензатори няма ли да е по-лесно от колкото сам да си прави бубините?
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            Никога не съм се занимавал щото не ми е много интересно аудиото, но може да се пробва тоя по-елементарния филтър само с кодензора.
            Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

            Коментар


              #7
              От таблицата от ljclub - 470микрофарада, за да свири от 80 херца нагоре, а дори и 330 ще свърши работа при сряз 125 херца.От опит 33 микрофарада на 8 ома говорителче - дава някаква среда и ясни високи.П.П. Тези стойности на елементите на филтъра се смятат за различните говорители чрез техните параметри, които не опират само до съпротивлението и мощността им. Така, че вземи няколко кондензатора и пробвай експериментално кой ще те удовлетвори.
              Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
              Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
              -------------------------------------------------------------

              Коментар

              Working...
              X