Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лампа на аербега!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лампа на аербега!!

    Ударих картера в една шахта .. така оправих го , коланите бяха блокирали и тях оправих но ми остана лампата на аербега да свети на таблото какво да правя :S ???? (fiat marea 1.9 td. 100)

    #2
    Отиди на проверка на компютър да покаже дали в релето за еърбега има грешка и дали трябва да се смени и то.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      a pre4i li ako karam taka ????Писането на кирилица е задължително!Модераторски екип на fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        Marinchev написа:
        a pre4i li ako karam taka ????
        Грешките в еърбега, не могат да се изтрият докато не се оправи проблема който ги е записал. Ако е блокирал пиропатрон на колан от това, следва да се подмени. Подменя се целия колан заедно с механизма. Компютъра на еърбега, позволява, записва и отчита, до три такива малки ,,удара", след което се заменя и той. Така може да разбереш от хронологията му, дали колата ти е била катастрофирала със включване на еърбег. Изследва се със подходящ кодочетец. Ремонти по еърбега се допускат, само след изключване клемите на акумулатора за най-малко 15 минути, според инструкцийте за безопастност. Мой съвет е да ги спазваш! Също и не е разумно да се правят експерименти със системата за сигурност.
        Fiat Marea TD100

        Коментар


          #5
          Питане относно лампата на еърбега на таблото

          Здравейте,В тази връзка и аз имам питане относно лампата на еърбега на таблото.Днеска ми направи впечатление,че като дам контакт светват всички лампички по таблото,включително и тази за еърбеците -свети няколко секунди, и после угасва.В момента когато стартирам запалването след подгрева и колата запали, светва отново за 2-3 секунди и после окончателно изгасва -нормално ли е това второ светване за 2-3 секунди? С уважение!
          Фиат марея уикенд 1.9ТД100

          "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

          Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

          Коментар


            #6
            Re: Питане относно лампата на еърбега на таблото

            ivannik написа:
            Здравейте,В тази връзка и аз имам питане относно лампата на еърбега на таблото.Днеска ми направи впечатление,че като дам контакт светват всички лампички по таблото,включително и тази за еърбеците -свети няколко секунди, и после угасва.В момента когато стартирам запалването след подгрева и колата запали, светва отново за 2-3 секунди и после окончателно изгасва -нормално ли е това второ светване за 2-3 секунди? С уважение!
            Ами да ти кажа не мисля че е проблем, но по принцип след като дадеш на контакт трябва да изгаснат всички и да останат само маслото и акумулатора и да не светва повече нито една от останалите, поне аз така бях до преди да напрая произшествието

            Коментар


              #7
              Re: Питане относно лампата на еърбега на таблото

              ivannik написа:
              Здравейте,В тази връзка и аз имам питане относно лампата на еърбега на таблото.Днеска ми направи впечатление,че като дам контакт светват всички лампички по таблото,включително и тази за еърбеците -свети няколко секунди, и после угасва.В момента когато стартирам запалването след подгрева и колата запали, светва отново за 2-3 секунди и после окончателно изгасва -нормално ли е това второ светване за 2-3 секунди? С уважение!
              Всичко е нормално колега. След като запалиш, компютъра на еърбега прави нов тест на системата за безопасност и индикатора светва през това време, като после изгасва с което установява че всичко е наред. Повод за притеснение ще е ако индикацията продължава да свети по време на движение.
              Fiat Marea TD100

              Коментар


                #8
                Развитие на проблема с еърбега

                Здравейте,Има развитие на проблема с еърбега.Днес по време на път ми светна и не угасна лампата. Като дам контакт,компа си прави проверката,лампата угасва,но след 1-2 секунди светва отново.Стартирам колата,след като заработи, лампата пак угасва и отнова след 1-2 секунди светва и остава светната постоянно.Централата е суха,не е мокрена,колата не е мита или прана отвътре.Не знам какъв може да е проблема.Не ми се вярва така изведнъж без мокрене или намеса да изгори централата,но кой знае,може и да е.Може ли да е от бушон или от реле?С уважение!
                Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                Коментар


                  #9
                  RE

                  И аз имам проблем с тази лампа. Светна ми като изгърмя бушон свързан с таблото и то угасна, но като го смених лампата остана да си свети?

                  Коментар


                    #10
                    Re: RE

                    Gakaya написа:
                    И аз имам проблем с тази лампа. Светна ми като изгърмя бушон свързан с таблото и то угасна, но като го смених лампата остана да си свети?
                    Днеска ходих на диагностика-оказа се ,че има записани две грешки-за 15 лева ми ги изтриха и за сега лампата не свети.Майстора каза да си сваля централата и да я почистя и подсуша.Не знам доколко е добра тази идея,макар,че има истина в нея.С уважение!
                    Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                    "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                    Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                    Коментар


                      #11
                      RE

                      И аз ще я водя да я преслушат, че понякога светва и лампата на инжекциона (само когато нивото на горивото е ниско?!).

                      Коментар


                        #12
                        ами ако вообште не светва ? браво 98
                        Руски форум. Задаваш въпрос, после ти отговарят. Израелски форум. Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос. Български форум. Задаваш въпрос, после дълго ти разказват колко си тъп.

                        Коментар


                          #13
                          EXPLICET написа:
                          ами ако вообште не светва ? браво 98
                          Кое да не светва , лампата на еърбега или умната дюза!? За да не светят "която и да е от лампите" , причините са изгоряла крушка на таблото или съзнателното им премахване с цел прикриване на проблем!За колегата по-горе на който майстора му е казал "да си подсуши централата" , само това ли иска да направиш?А причината за нейното намокряне, той установили я Става дума за радиаторчето на парното...ако е мокра централата значи радиаторчето е цъфнало!
                          now. BMW E39 523i '98 170hp
                          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                          Коментар


                            #14
                            да се включа и аз в тая тема ... щото я има при доста много брави и браво ... аз като я взех моята кола лампата си светеше , буксата на централата беше изгоряла и като отворих централата всичко беше овъглено ... текло си антифриз горели бушони и предишния собственик сложил бушон 25 ампера и всичко станало на пепел ... та така де купих аз нова централа смених я всичко ок , лампата угасна , обаче реших да я откача и да я омацам хубаво с силикон и слагам я аз (всичко това без да откача акумулатора ) закачам буксата давам на контакт лампата пак светна и така си свети вече няколко месеца ... преди седмица взех нова централа от колега от форума .... незнам тя ли не е наред ама сложих я и лампата тоя път не угасна , ще ида пак на диагностика щото предния път като ми светна след смяната ходих и ми казаха че такава грешка не се триела , ставало само с смяна на централата ..... някои ако е правил диагностика такава в варна да каже къде правят да ме насочи

                            Коментар


                              #15
                              колега каде е тоя бушон на air bega,че моя постоянно си свети,централата съм я сменял+ радиаторчето
                              http://www.vbox7.com/play:a7daafaf
                              http://www.vbox7.com/play:5fd77b61
                              http://www.vbox7.com/play:3e426077

                              Коментар

                              Working...
                              X