Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем скоростомер Фиат Стило 1.9 жтд 2002

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем скоростомер Фиат Стило 1.9 жтд 2002

    Здравейте.Собственик съм на Фиат Стило 1.9 ЖТД 2002г. Карам я вече няколко дни, но имам проблем, който незнам как да разреша. Стрелката на скоростомера не ми работи и не отчита с каква скорост се движа, което си е проблем. Всички други уреди ми работят: оборотомера работи, големия километраж отчита километрите, които съм изминал.Също така на борд компа не мога да пусна настройките за ТРИП-овете, демек малкия километраж за отчитане и зануляване, както и другите му настройки Предполагам, че този проблем в свързан със скоростомера и оттам нещата не се получават. Ще съм безкрайно благодарен ако някой успее да ми помогне или да ме насочи към някой добър майстор в Русе, който се занимава с тези неща и да се справя с този проблем.Благодаря предварително.

    #2
    Звучи ми като проблем в таблото-спукана пътека,лоша спойка,а може и проблемен елемент.Като за начало провери куплунзите към уредите дали са добре закачени и дали не са окислени или по някакъш начин повредени.
    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
    Kawasaki ER-6n'2012

    Коментар


      #3
      Много благодаря за отговора. Днес я закарах там откъдето я купих и се надявам на края на деня да имам работещ скоростомер. Лек и спорен ден

      Коментар


        #4
        а дали не е дачика за скороста аз имах проблем на моито пунто барах дачика и спря да работи после пак го пипах и се оправи и ве4е не пипам
        Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

        Коментар


          #5
          ами по скоро джамбазите кат са го връщали е станало нещо си там в километража

          Коментар


            #6
            Виж ако не е късно за наличието на грешка Р0500
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              emzo написа:
              Виж ако не е късно за наличието на грешка Р0500
              Ще ме извините за невежеството, но какво означава тази грешка и как мога да я видя? Предполагам, че при една диагностика или....?

              Коментар


                #8
                Да, при диагностика.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  emzo написа:
                  Да, при диагностика.
                  Къде бих могъл да направя качествена диагностика в Русе и има ли отношение проблема със скоростомера с работата на борд компютъра и по-специално функциите на менюто и другите неща от менюто напр. TRIP-овете, разхода и т.н. Питам, защото тези неща ми липсват. От бутона МODE ми излиза, като го задържа малко по продължително, само големия километраж, външна температура, часовник и корекция във височина на фаровете. Другите настройки ги няма, пък и не мога да си сверя и часовника..Благодаря предварително за отговорите.

                  Коментар


                    #10
                    В Русе не знам, тази информация се събира от VSS(vehicle speed sensor) датчика.При дефект на въпросния или липсата му, не се отчита скорост и изминато разстояние.Замирисва ми на некадърен "връщач" на километри..... , че аз си патих от такъв преди време ....
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      emzo написа:
                      В Русе не знам, тази информация се събира от VSS(vehicle speed sensor) датчика.При дефект на въпросния или липсата му, не се отчита скорост и изминато разстояние.Замирисва ми на некадърен "връщач" на километри..... , че аз си патих от такъв преди време ....
                      Големия километраж ми отчита какво разстояние съм изминал, но Борд-кома освен гореизброените функции нищо друго не иска да прави....

                      Коментар


                        #12
                        Скоростомера, да чукам да дърво, го оправиха. Надявам се, че днес ще ми оправят и други неща, които са проблемни. Остава въпроса с борд компютъра. Не мога да му изкарам всички функции от бутона MODE. Както написах по-горе не мога да пусна настройките за ТРИП-овете, демек малкия километраж за отчитане и зануляване, както и другите настройки, които се поддържат. Някой ако има опит в това, ще се радвам ако го сподели.

                        Коментар


                          #13
                          Мисия изпълнена за проблема свалянето на шофьорското стъкло, скоростомера и имаше проблем с външна обтяжна ролка - проблема е решен срещу скромната сума от 100лв. (поне толкова ми казаха, че струва уж ролката без труда).

                          Коментар

                          Working...
                          X