Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с ASR system

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с ASR system

    Здравейте, имам следния проблем -изписва ми грешка ASR Failure, Alternatr Fail, когато работи на празен ход и гаси двигателя.След връшане на ключа двигателя стартира, но последните два пъти грешките остават на дисплея и двигателя отказва да стартира. Тази сутрин колата изобщо не искаше да завърти стартера, като ми изписа и грешката Car Security. Посъветваха ме да сменя акумулатора- направих го, но тогава двигателя отказа да запали (стартера).Дайте съвет от къде може да идва проблема, дали на някого му се е случвало същото или подобно нещо .Препоръчайте диагностикза преглед на грешките или някои който може да ми реши проблема. Yellow_Flash_Colorz_PDT_32Колеги помагайте, собственичка съм на тази кола от няма и 1 седмица , а даже не съм я карала още. [color=darkred]

    #2
    А тази кола марка и модел има ли си.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      Проблем с ASR system

      фиат Стило 1.6 16v 5 врати, 2002 г

      Коментар


        #4
        ellimink, така както си пуснала темата първо няма никой да я отвори, второ поста ти предполага доста въпроси за да може някой да ти даде конкретен отговор. От двете грешки които ти се изписват на дисплея по сериозната е Alternator Fail, което означава че може би имаш сериозен проблем със стартера или алтернатора, тъй като както си написала не можеш и да запалиш. Задължително трябва да стигне колата на диагностика. За сервиз, всеки ще ти препоръча различен, а аз вече нямам вяра и на нито един сервиз, но поне за диагностика можеш да отидеш и в официалния - Ауто Италия.Другата грешка е в ASR системата която по-точно се води: traction control with intervention at the brakes and the engine ,което означава система за стабилност на автомобила по време на движение, която се намесва в работата на двигателя и спирачките при критични ситуации. С две думи и без нея може, но е добре да е ОК, но е последното нещо за което трябва да се погрижиш.Няколко съвета от мен:- като пускаш тема пиши в заглавието за кой модел автомобил става въпрос, така повече колеги със същия автомобил ще посетят темата ти- разгледай правилата във форума и секцията с материали, където ще намериш доста неща- винаги преди да пускаш нова тема използвай търсачката - не пускай теми от типа "Повреди ми се нещо космическия кораб.." - никой няма да ти отговори. Твоята тема бих я кръстил " Стило 1.6 - не пали! АSR, Altern. Fail !"Пиша ти тия работи, защото все се надявам че имаш намерение за разбереш за колата повече от това как се кара, ако ли не, просто отиди в сервиз и поискай да ти оправят колата. А и все пак ми се върти въпроса, как така се сдоби с тая кола и тя от първия път не иска и да запали? Не я ли покара, не се ли консултира с познат, да я види поне?
        FIAT Stilo 1.9 JTD 115

        Коментар

        Working...
        X