Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик за отворена врата.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик за отворена врата.

    Здравейте колеги! Интересува ме някой знае ли къде се намира датчика който подава сигнал за отворена врата към борд компютъра на фиат мареа 1.9 ТД100. Не е в машинката за централното. Къде да търся и какво да направя тъй като ми индицира, че ми е отворена вратата. Благодря предварително.
    Marea Weekende TD100

    #2
    Датчика трябва да си е един за осветлението на купето и информацията за комп. Принципно трябва да е в бравата защото дори и на първото положение ако се е затворила вратата трябва да показва, че не е затворена напълно.

    Коментар


      #3
      Да ама не. Явно някъде ми губи маса. Масите в багажника са проверени. Забравих да спомена, че мареата е комби. Когато минавам през дупки и предния плафон примигва което значи, че компа си мисли че вратата е отворена. Когато завъртя пластмасовия маховик на централното на заключено индикацията на вратата се опитва да се угаси и става леко мрежава. Надявам се, че сте ме разбрали. Сега ще търся схема за масите в автомобила и почивните дни ще разглобявам. Все още приемам съвети и идеи. Благодаря отново предварително.
      Marea Weekende TD100

      Коментар


        #4
        Аз на моята мареа до колкото има спомен бутона подаваше маса към управлението на плафоните и т.н. При теб има вероятност да имаш някъде оголен проводник и от това да се базика когато се допира към купето.

        Коментар


          #5
          Откачи буксата на вратата, и с мултицет измери на съответните кабели какви са съпротивленията при отворено, полу-затворено, и напълно затворено. При напълно затворено съпротивлението трябва да е безкрайно голямо.

          Коментар


            #6
            Да вратите са вързани към плафоните. Ще измеря утре при кое положение на отворено или затворено ще даде някакво съпротивиление. Както написах при затворено положение вратат на чек панела аха да изгасне, но не. Като преместя на пистите за отворено свети ярко. Не знам вече на къде.
            Marea Weekende TD100

            Коментар


              #7
              arsenov написа:
              Да ама не. Явно някъде ми губи маса. Масите в багажника са проверени. Забравих да спомена, че мареата е комби. Когато минавам през дупки и предния плафон примигва което значи, че компа си мисли че вратата е отворена. Когато завъртя пластмасовия маховик на централното на заключено индикацията на вратата се опитва да се угаси и става леко мрежава. Надявам се, че сте ме разбрали. Сега ще търся схема за масите в автомобила и почивните дни ще разглобявам. Все още приемам съвети и идеи. Благодаря отново предварително.
              колега как така ще ти свети предният плафон при съмнения за 5 врата /моята 5 врата пали само плафона в багажника и никои друг/някъде другаде ще да е проблема според мен
              Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
              Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

              Коментар


                #8
                кола осветление

                з на задната врата е върте при машинката -/ бравата на вратата / и на вратите е там върте при бравата и оста където заключва натиска едно ключе с гума това е за индикацията на таблото а на вратите има друго бутонче за плафона
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Грешката е моя. Не съм обяснил правилно. Свети ми индикацията на чек панела за отворена задна дясна врата. Да машинката за централното я видях разглобих окривих малко крачетата за по-добър контакт на пиститите и проблема си остана. Напръсках клемите на контролера в жабката който управялява вратите и ел. стъклата. Проблема е отстранен. Проблема беше такъв, когато заключа дали с дистанционното на алармата или с ключа всички врати се отключват. След 5-тото заключване и самоотключване централното спира да работи и си заключвах всички врати ръчно. Сега проблема е отстранен. Благодаря за отговорите!
                  Marea Weekende TD100

                  Коментар

                  Working...
                  X