Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с акумулатор/алтернатор на Пунто 1.2/2001

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с акумулатор/алтернатор на Пунто 1.2/2001

    Здравейте,От скоро съм горд собственик на Фиат Пунто 1.2 от 2001 година. Карах го цяло лято без нищо да му правя, т.к беше обслужено като го купих. Навъртях 2000км извън градско и после започнах градско. И един хубав ден (не я бях карал 3 дена преди това) не ми запали - всичко угасна по таблото и реших че са ми продали колата със скапан акумулатор. Закараха ме до най близкото място и смених акумулатора с чисто нов с по-добри харектеристики от стария (забравих му марката). Човека от там ми каза да мина да ми замери тоците и как е всичко, но аз все не намирах време да мина и 2-3 седмици по-късно пак същия проблем - оставих колата за уикенда паркирана - тръгвам да паля понеделник сутринта (още е хубаво времето сутрин) и пак същото - няма ток. Какво да правя и колко струват консумативите, какви са те и къде да ида на ремонт, а сам може ли да се мъча да го оправям - снощи оставих акумулатора да се зарежда и днес поне след работа да мога да запаля, надявам се...Благодаря ви предварително за съветите!
    Fiat Punto MK2

    #2
    ...продължение...

    значи да допълна към същия проблем... заредих акумулатора и взех да премера как зарежда...като я запаля и не пускам нищо (парно,фарове и т.н) ми отчита 14.2 някъде .. а като пусна парното на 4, дълги фарове и ми пада на 13.1... значи не ми зарежда като хората алтернатора...къде да закарам да я погледнат, или някой има ли идея какво да погледна...? също така сложих аларма за каското ми, има ли възможност като са я монтирали да са направили гаф и да дърпа толкова ток тази аларма, за да ми източи акумулатора за 1-2 вечери като не карам?
    Fiat Punto MK2

    Коментар

    Working...
    X