Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Радиото да работи като не е на контакт ?? Браво.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Радиото да работи като не е на контакт ?? Браво.

    Видях,че има доста теми по въпроса ми ,но никъде не открих точно това което ме интересуваше.Не може ли радиото да се върже да си работи и когато не е на контакт колата или ще трябва да зареждам акумолатора през 2-3 дена.Имали начин да направа тая врътка без да ми пада акумолатора.Радиото не е оригиналното ако има значение.
    Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

    #2
    Re: Радиото да работи като не е на контакт ?? Браво.

    liverpool235 написа:
    Видях,че има доста теми по въпроса ми ,но никъде не открих точно това което ме интересуваше.Не може ли радиото да се върже да си работи и когато не е на контакт колата или ще трябва да зареждам акумолатора през 2-3 дена.Имали начин да направа тая врътка без да ми пада акумолатора.Радиото не е оригиналното ако има значение.
    Има как Преработва се захранващата букса.. тук го има мн. добре описано : http://italauto-bg.net/forum/viewtop...67fd3&start=0/ дано не е в разрез с някои правила.. /

    Коментар


      #3
      Re: Радиото да работи като не е на контакт ?? Браво.

      silversony написа:
      liverpool235 написа:
      Видях,че има доста теми по въпроса ми ,но никъде не открих точно това което ме интересуваше.Не може ли радиото да се върже да си работи и когато не е на контакт колата или ще трябва да зареждам акумолатора през 2-3 дена.Имали начин да направа тая врътка без да ми пада акумолатора.Радиото не е оригиналното ако има значение.
      Има как Преработва се захранващата букса.. тук го има мн. добре описано : http://italauto-bg.net/forum/viewtop...67fd3&start=0/ дано не е в разрез с някои правила.. /
      Колега много съм ти благодарен за линкчето!!! Мерси!
      Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

      Коментар


        #4
        Когато са свързани и двата плюса на касетофона, постоянно, както е описано в другата тема има доста сериозна консумация дори и при изключен касетофон. Зависи от касетофона, но съм мерил на различни коли от 180 до 250мА, което е прекалено много. За да ви важи гаранцията на акумулатора примерно не трябва да е повече от 50мА. При здрав акумулатор и каране всеки ден не е проблем, но иначе не.На схемата на всеки касетофон е посочено кой кабел трябва да има постоянен плюс за да си помни настройките и кой трябва да има само при контакт, за да работи касетофона. Имайте в предвид, че поне на Бравата в оригиналната букса са размемени местата на двата плюса и като я щтракнете направо в ИСО конектора на касетофона хем няма да ви работи без контакт, хем няма да си помни настройките!При свързан касетофон само при контакт и пусната аларма, консумацията ми е 10-15мА, което е далеч под горната граница, която дават за акумулатора.
        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

        Коментар


          #5
          това изглежда важи само за неоригиналните касетофони
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            pakumba написа:
            това изглежда важи само за неоригиналните касетофони
            Да говоря за обикновено СД, при мен е Сони, но както казах съм мерил и на други коли и е така, има консумация. Даже в самата книжка към касетофона си има описано правилният начин на свързване - през контакт. Явно и производителя е преценил за тази консумация.
            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

            Коментар


              #7
              Направих го и съм много щастлив и благодарен на всички за оказаната помощ ! Работа за 10 минути и ползвах тази тема за помощ http://italauto-bg.net/forum/viewtop...567fd3&start=0 Мерси още веднъж !
              Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
              Ex.Bravo 1997 1.8 GT

              Коментар

              Working...
              X