Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ТАБЛО С ОБОРОТОМЕР от MAREA на BRAVO

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ТАБЛО С ОБОРОТОМЕР от MAREA на BRAVO

    На скоро ми попадна на тънка цена табло с оборотомер от MAREA GTD,и реших да го монтирам на моето BRAVO 1.9D. Изнамерих схемите на едната и другата и един следобяд,кабелче по кабелче навързах всичко. Всички уреди работят,освен оборотомера. От схемите разбрах че той се командва от компютъра,който в моето браво го няма. Мисля си, че не може да няма начин да се направи така че и оборотомера ми да работи. Ще се радвам ако някой ми даде някаква информация относно това.Предварително Ви благодаря!
    FIAT'CO

    #2
    трябва да намериш къде ти е рпм-сензора някъде около маховика. пускаш едно кабелче от него до таблото и може и да стане.

    Коментар


      #3
      Re: ТАБЛО С ОБОРОТОМЕР от MAREA на BRAVO

      kurajj написа:
      На скоро ми попадна на тънка цена табло с оборотомер от MAREA GTD,и реших да го монтирам на моето BRAVO 1.9D. Изнамерих схемите на едната и другата и един следобяд,кабелче по кабелче навързах всичко. Всички уреди работят,освен оборотомера. От схемите разбрах че той се командва от компютъра,който в моето браво го няма. Мисля си, че не може да няма начин да се направи така че и оборотомера ми да работи. Ще се радвам ако някой ми даде някаква информация относно това.Предварително Ви благодаря!
      Колега, откъде намери схемите ? Защото аз искам да сменям таблото на моето УНО ... но моето има само километраж и уреда за бензина, а онова което съм харесал от Уно мк1 (колегата от Варна, ако не се лъжа) има доста повече неща по него ... и ми е чудно как ще го вържа. Ако може да споделиш откъде си намерил схемите. Благодаря!
      There is a spirit hungry for life.Thirsting for thrill pure exhiliration.It's the spirit of Life.The spirit of joy,the spirit of ecstasy.It's the spirit of ITALY and it lives in the heart of every UNO TURBO!!!

      Коментар


        #4
        Как откъде, най-вероятно от Download-секцията на сайта !

        Коментар


          #5
          с

          ако бравото е тд75 не тарси рпм сензор то е обикновен дизел и няма такъв.
          тел.0897943620

          Коментар


            #6
            Какво значи обикновен дизел, колега? Обикновен не се ли нарича когато не е "турбо" ? Ако това имаш предвид - не е обикновен, ами си е съвсем турбо. И името му е такова - ТД 75. А още от първия пост става ясно че се говори за 1.9 Д - 48 киловата, атмосферен дизел.

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Как откъде, най-вероятно от Download-секцията на сайта !
              Колега, искам да се извиня. Моя е грешката, просто съм от скоро във форума и не знам още кое къде е , като ми трябва да си свърша работа и за това разпитвам , като малоумен. Благодаря!
              There is a spirit hungry for life.Thirsting for thrill pure exhiliration.It's the spirit of Life.The spirit of joy,the spirit of ecstasy.It's the spirit of ITALY and it lives in the heart of every UNO TURBO!!!

              Коментар


                #8
                Клеги Бравото ми е 1.9 D ( без турбо 48 kw ) и по документацията която имам не намирам по моя мотор такъв сензор. Но понеже знам и това че невъзможни неща няма, искам да намеря някакъв начин да накарам и оборотомера да работи. Та нали той беше причината да махна старото табло и да сложа това от Мареата. Дано да се намери някой с такива познания че да помогне. Един ел.техник ми каза че можело да се вземе сигнал от едната фаза на динамото,но за целта трябва да се разглоби. А така без схема как да разглобявам на слука.
                FIAT'CO

                Коментар

                Working...
                X