Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой усилвател да избера?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кой усилвател да избера?

    Кой усилвател този - http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09034887 (1x350 W Max) или този - http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09053155 (1x420 W Max)бихте препоръчали за този суб - http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09028365 (380 RMS / 1300 W Max) и изобщо ще има ли някаква съществена разлика при свиренето ?
    Fiat Tipo 1.6 i.e. 90hp. 90г.

    #2
    За избраният говорител препоръчвам този: http://www.technomarket.bg/product_d...09019281Ако си купиш двунамотков говорител можеш да минеш и с по евтин вариант: http://www.technomarket.bg/product_d..._id=09036702С тези усилватели, които си посочил само ще "поречеш" говорителя без да извлечеш истинската му сила!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      То разлика с блаупункта ще има макар и малка но пак ще си избрал усилвател три пъти по слаб от говорителя .Не че им вярвам на мощностите ама се пак търси нещо към 300 вата RMS.Предложението на колегата за двунамотков говорител е много добро , за същата мощност ще дойде доста по евтино,и не забравяй че най важно за резултата е оформленито на говорителя /изчисленията на кутията/.

      Коментар


        #4
        Лично моето мнение и за трите усилватели е че не струват.Потърси Kenwood или JBL .Няма да съжаляваш.Ако не ти се дават пари по-добре си вземи Thunder.За същите пари ще е,но ще е 4-6 канален.А относно говорителя нямам коментар.Съжалявам но съм привърженик на JBL
        Фиат Браво 1.6 16V 103к.с. (на газ)
        Fiat Bravo 1.4 T Jet 120 bhp

        Коментар


          #5
          Аз съм с показаният усилвател, но говорителя ми е десет инчов двунамотков Peoneer. Бих казал, че се стравя адски добре, а и не загрява много, заврял съм го под задните седалки и термо защитата му никога не се включва. Определено бих избрал някаква марка пред никаква, ако става въпрос за малко пари. Kenwood и JBL са скъпи, особено вторият вариант. А Thunder за мен просто не е марка.
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Така е.Всеки си има вкус.Казвам това от опит.Има доста Тъндъри с екстра показатели,които просто са в пъти по-мощни от Блаупункт нисък клас.Достатъчно е само да да им видиш предпазителите-на Блаупункта е 30-40А а на тъндъра 2х40 или 2х60.Да не забравяме че за да има дум дум трябва повечко ток.В случая по-евтиния и не марков усилвател се явява 2-3 пъти по-мощен.Извинявам се на колегата че спамя в темата му.Все пак съм нов и не разбирам.Пък и музика нямам в колата
            Фиат Браво 1.6 16V 103к.с. (на газ)
            Fiat Bravo 1.4 T Jet 120 bhp

            Коментар


              #7
              Това, че усливателя яде повече ток не изначава, че е по мощен!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                За говорителя който си избрал това е усилвателя http://www.thunder.bg/product_info.p...roducts_id=212 евтин и добър вариант.Усилвателя може да не е марков но не е за подценяване.
                Fiat Tipo
                Corsa b комби !

                Коментар


                  #9
                  Последен коментар,не желая да споря,не съм толкова компетентен-НО много зависи колко ток харчи.Да не забравяме че мощтността е право пропорционална на консумираната ел. енергия.Та нали за това е усилвател-усилва сигнал благодарение на ток който черпи от АКУ-то на колата,и колкото повече усилваш-толкова повече ток.Ако един усилвател е мощен,и не харчи ток-това е перфетомобиле(Перфектната машина).Айде със здраве колега.А за тъндерчето твърдо ДА.Мани тоя Боклупункт.
                  Фиат Браво 1.6 16V 103к.с. (на газ)
                  Fiat Bravo 1.4 T Jet 120 bhp

                  Коментар


                    #10
                    Тъндъра е по добър от блаупункта (ниските класове)-изпитано многократно.
                    Fiat Tipo
                    Corsa b комби !

                    Коментар


                      #11
                      bravo2790 написа:
                      Последен коментар,не желая да споря,не съм толкова компетентен-НО много зависи колко ток харчи.Да не забравяме че мощтността е право пропорционална на консумираната ел. енергия.Та нали за това е усилвател-усилва сигнал благодарение на ток който черпи от АКУ-то на колата,и колкото повече усилваш-толкова повече ток.Ако един усилвател е мощен,и не харчи ток-това е перфетомобиле(Перфектната машина).Айде със здраве колега.А за тъндерчето твърдо ДА.Мани тоя Боклупункт.
                      Мощността е правопропорционална на консумираната ел. енергия при бързовар, или котлон! При електрониката има един елемент наречен КПД - Коефициент на полезно действие. Споделих впечатлението от моят усилвател, вие казахте че Блаупункт не стават, ОК :D По темата на колегата, постарай се да намериш усилвател с мощност близка до максималната на говорителя. С тези 300-400вата нищо няма да получиш. Виж, ако вземеш двунамотков говорител и му пуснеш 2х400вата това вече е друга работа!
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Тези 1300 вата които са ги написали изобщо ги забрави като параметър на говорителя. Реалната мощност е около 300 вата. Говорител който може да поеме един киловат струва 3-4 пъти по скъпо от този минимум. Например ето това http://www.avitel-bg.com/for_the_mob...fers/hxs_300d/. Всеки усилвател с изходна мощност 250 - 300 вата ще ти върши работа.С по-мощен, говорителя няма да оцелее при пълно усилване.

                        Коментар


                          #13
                          Какви са тея цифри бе колега 300-400 вата 2х 400 вата.Извинявай ама влез малко в реалността.Аз съм с JBL 2х97вата РМС и 12" говорител от същата марка.Ами няма такива ватове.Или има,но само по състезанията.Имам също и два Пионера 10" на които пише че са 400 вата,а като ги пусна вкъщи на 100 ватов Кенууд и започват да откачат,да полудяват.Мощността за която говориш е само на лепенките.Говорителчето което колегата си е харесал е перфектно за Усилвател от нисък клас,демек Тъндър.Блаупункт са били марка преди 10-15 години,явно затова си привърженик на марката,в момента ги сглобяват по кораби.Специално Тъндър слагат части за които блау могат да мечтаят,ако обичаш отвори си въпросния синя точка и виж номера на интегралата,после потърси в някоя книжка и виж,че SANYO,FIRST и други подобни марки ползват същата.За пореден път се извинявам на колегата за спама.
                          Фиат Браво 1.6 16V 103к.с. (на газ)
                          Fiat Bravo 1.4 T Jet 120 bhp

                          Коментар


                            #14
                            bravo2790 написа:
                            ...Извинявай ама влез малко в реалността...
                            Я без подобни изцепки!? :D Още малко ще излезе, че усилвател не е нужен, а можеш с плеъра да си го захраниш и раздвижиш в целият му капацитет! А за мощностите - имал съм предвид максиналната мощност. Много ясно е, че усилвателя трябва да е малко по-слаб, като мощност от говорителя. Не ме интересува дали Блаупункт се сглобяват в кораби, или бараки. Тъндър в началото горяха, като падащи звезди. Да не говорим, че изгглежат, като праввени в час по трудово и са такива тюфлеци.... Капацитети по озвучаване, колкото искаш! Хайде със здраве! :D
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              Колега който и от двата да сложиш това което е написано върху тях е просто измама. Тази мощност я има на хартия и най вероятно на пик. Да не говорим, че при такава мощност (реална) в един автомобил ще умреш от това блъскане. Веднъж съм си правил сандък с размера на багажника и говорите 15инч. и главата ми ставаше мека.Който от двата да избереш все ще си е тая ако всичко е наметано набързо в багажника.

                              Коментар

                              Working...
                              X