Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Upgrade на Grundig AD182H2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Upgrade на Grundig AD182H2

    Здреавейте.Както вече обещах на u_bo в една друга тема, ще кача това което до момента съм направил по една моя идея.Първоначалната идея беше да изкорубя механизъма за касетката и на негово място да вградя FM трансмитър директно свързан към касетофона, и по този начин да направя от стария касетофон едно модерно мп3 плейрче.Уви тази идея се провали сравнително бързо по простата причиа че не упях да изведа стерео сигнал от трансмитера.Тябве да измисля нещо друго и решенито на което се спрях е Mp3 Player с SD/MMC картти, което в момента чакам да ми пратят от китай.ПОстигнатото до тук.Намерих стерео вход на този модел, точно след предусилвателя на сигнала от касетката.намира на долната част на платката. може да видите точно къде трабва да направите спойките.Това което съм оградил като цокъл го поставих просто за да се ориентирате по-лесно.това е основата на цокала за 5 жилния кафяв лентов кабел който излиза от механиката на касетофона.Естествено на оригиналната платка няма да е такава мазаница. Това което е виждате се намира в горната дясна част (погледнато отдолу и отзад) на платкатанамира се в ъгъла точнно под копчетата за търсене на радио станции.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------В следващия коментар ще опиша как се отделя контролера на касетката така че да си мисли че има касетка и да могат да се сменят режимите.
    Прикачени файлове
    Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

    #2
    чакаме развитие

    Коментар


      #3
      Добре ли съм Обяснил къде е входа? Разбра ли го?
      Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

      Коментар


        #4
        Поздравления за ентусиазма, само ще направя една малка забележка. Защо пускаш сигнал на входа на предуслилвателя? Плейъра, който ще ползваш, със сигурност ще има предусилвател, и в случая е по-разумно да пуснеш сигнал направо на крайното стъпало. И аз чакам един трансмитер с блутут хендсфри, ако му намеря аудиоизхода, директно го вграждам в касетофона на мястото на касетата.EDITИзвинявай, сега видах, че не съм те разбрал. Иначе, ето устройстовото, което аз сматам да ползвамhttp://www.dealextreme.com/details.dx/sku.23558

        Коментар


          #5
          Поздравления за ентусиазма, само ще направя една малка забележка. Защо пускаш сигнал на входа на предуслилвателя? Плейъра, който ще ползваш, със сигурност ще има предусилвател, и в случая е по-разумно да пуснеш сигнал направо на крайното стъпало. И аз чакам един трансмитер с блутут хендсфри, ако му намеря аудиоизхода, директно го вграждам в касетофона на мястото на касетата.EDITИзвинявай, сега видах, че не съм те разбрал. Иначе, ето устройстовото, което аз сматам да ползвамhttp://www.dealextreme.com/details.dx/sku.23558
          Най вероятно няма да можеш да му намериш стерео изход. Аз си взех някакъв евтин от 6$ и проблема при него беше че музиката се преобразуваше директно от цифров във ФМ сигнал. Реално в този който аз си взех имаше едно чипче за дисплея и едно за преобразуване в ФМ сигнал. Пиши ако все пак имаш напредак
          Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

          Коментар


            #6
            Това, което съм поръчал, има аналогов вход. Така че е възможно да има и изход преди ФМ модула. Стига да не са в един чип. Ще пиша, ако имам успех. Ето я моята тема:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=44562Ако не стане, ще го вградя в пепелника, и ще го ползвам като трансмитер.

            Коментар


              #7
              Виж ТОВА.
              В следващия коментар ще опиша как се отделя контролера на касетката така че да си мисли че има касетка и да могат да се сменят режимите.
              Колега, много внимавай с това. Аз се опитах,свалих го и след 15 пускания и спирания касетофона блокира така че само часовника работеше.Сега съм без него, освен него изкормих и цялата механика на касетофона.След препрограмирането на паметта всичко е ок. Само не пипам копчето MODE. Ако го натисна радиото блокира, изключвам пускам и е ок.Ето ти все пак схемата на контролера.Последва отключване на паметта.Защо неопиташ като мен ? Аз съм вързал сигнала преди първото стъпало и с едно ключе спирам радиото.Прочети внимателно и двете ми теми, за да не си патиш и ти.
              04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

              Коментар


                #8
                Сигнала трябва да си го вържете преди стъпалото но и да минава през управлението за баланс, фадер,ниски, високи и т.н.

                Коментар


                  #9
                  chaveto написа:
                  Сигнала трябва да си го вържете преди стъпалото но и да минава през управлението за баланс, фадер,ниски, високи и т.н.
                  Чаве, именно. Преди миксера е вързано.
                  04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                  Коментар


                    #10
                    Аз изкормих цялата механика на касетофона но оставих контролера. за момента проблеми не съм видял пускал съм го повече от 15 пъти. единственото което се промени че ми пише "MECHANIC" на дисплея и преполагам че означава "механичен проблем".стигнах до друг проблем обаче, цялата предна конзола с бутоните има напрежение 3.8в ,а тази на мп3 плеъра е с 2.4в. та за да свържа бутоните от касетофончето към тези на плеъра трябва да ползвам някакви релета, или поне само за този вариант се сещам в момента. Ако някой знае за такива релета които под напрежение стоят отворени и без напрежение затварят веригата нека да каже, че зациклих яко.П.П.:тези дни ще кача снимки на и ще обясня къде какво съм направил, че сега пиша от служебния компютър.
                    Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

                    Коментар


                      #11
                      Защо ти са релета? Намираш място от където да вземеш напрежение при включен касетофон. Най-добре ако намериш къде е главното захранване на касетофона разбирасе след бутона. Той навявно управлява някакво реле. Напрежението няма значение колко е; ако фиксираш усилването на плеъра на едно пложение ( искам да кажа да го усилиш максимално и контрола е само от радиото) можеш спокойно да ползваш резистор за да намалиш напрежението. Консумацията на плеъра е нищожна и резистор 1W ще е предостатъчен. Ако не знаеш как да изчислиш стойността пиши ще ти обясня!Ако обаче искаш да усилваш звука от плеъра резистора не е най-добрият вариант тъй като ще променяш консумацията непрекъснато ( а резистора е с фиксирана стойност )Та плеъра го вържи където и да е за всеки случай ще сложиш един диод на +
                      Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


                      Когато целта е всичко и пътят е без значение!

                      Коментар


                        #12
                        Interceptor написа:
                        Защо ти са релета? Намираш място от където да вземеш напрежение при включен касетофон. Най-добре ако намериш къде е главното захранване на касетофона разбирасе след бутона. Той навявно управлява някакво реле. Напрежението няма значение колко е; ако фиксираш усилването на плеъра на едно пложение ( искам да кажа да го усилиш максимално и контрола е само от радиото) можеш спокойно да ползваш резистор за да намалиш напрежението. Консумацията на плеъра е нищожна и резистор 1W ще е предостатъчен. Ако не знаеш как да изчислиш стойността пиши ще ти обясня!Ако обаче искаш да усилваш звука от плеъра резистора не е най-добрият вариант тъй като ще променяш консумацията непрекъснато ( а резистора е с фиксирана стойност )Та плеъра го вържи където и да е за всеки случай ще сложиш един диод на +
                        колега проблема не е със захранването захранвато го направих с интегрална схема LM317T. проблема е че искам да вържа бутоните на касетофончето към тези на мп3-то. Има разлика в напреженията и за да знам че няма да има проблеми реално трябва да отделя двете вериги и за момента освен с релета не се сещам как да стане, обаче релеат на 3v немога да намеря.
                        Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

                        Коментар


                          #13
                          Чудесно е че си използвал стабилизатор. Аа аз май пак не те разбирам точно. Искаш да използваш бутончетата на касетофона вместо тези на плеъра? Т.е. ще се простиш с някои функции на радиото за сметка на удобството? Ако е така използай само бутончетата - прекъсваш пътечките към тях и готово. Извинявай ако пак грешно те разбирам
                          Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


                          Когато целта е всичко и пътят е без значение!

                          Коментар


                            #14
                            това е проблема, че не искам да прекъсвам пистите искам да си запазя всичките функции на радиото.и да ползвам същите бутони за контрол на плеърчето.утре със сигурност ще кача снимки и ще обясня подробно какво и как съм направил пък ще го мислиме.....
                            Fiat Brava 1.6 16 волта 99г. HSX

                            Коментар

                            Working...
                            X