Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Реле клаксон ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Реле клаксон ?

    Колеги днес си взех бравото от автокъщата кадето го бях оставил за продан да го покарам малко и изнинка следния проблем .... карам си аз, виждам един приятел и решавам да му свирна за да се обърне .... в момента в който натискам клаксона свирката свирва и започва постоянно да свири откачих бушона и започнах а търся повредата .... в първия момент мислех че проблема е в волана кадето е контактната площ... но грешах ... след като откачих механизма и сложих бушона клаксона продължаваше да свири ... което ме навейда на мисълта че релето е залепило .... въпроса е каде е то
    AUDI 1.8 20V TURBO
    ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

    #2
    НА гърба на таблото с бушони, има 3 релета, едно от трите е за клаксона, другите са: +12 при контакт за няколко системи, и третото е за нагревателите на задното стъкло.

    Коментар


      #3
      Mного благодаря колега оги безкрайно сам ти благодарен дано е от релетата ама сам сигурен 4е е от тях так че утре ще го оправя (имаш 1 бира от мен като се видим някаде)
      AUDI 1.8 20V TURBO
      ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        колеги преди малко свалих релето но се оказа че не е от него ./.... сега мисля да да разглобя волана данеби да е от гъвкавата лента някаде проблема щото на леко навит волан натиснах клаксон и ..... ЦУНАМИ !!!!
        AUDI 1.8 20V TURBO
        ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          Kолеги локализирах горе-доло проблема .... след като сложих релето и вече бях сигурен че не е от него разглобих пластмасите на волана и откачих всички кабели ... сложих предпазитела и всичко си е ок ... което ме навежда на мисълта за гъвкава лента .....което от своя страна е 30лв и не е никак хубаво Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 . но след работа като ми остане повече време да го разглобя повече ще видя дали е от лентата и имали възможност да я оправя (относно релетата зад панела с предпазители .... има 2 жълти и 1 по малко от тях "черно" .... именно то е за клаксона)
          AUDI 1.8 20V TURBO
          ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            Колега, как разглобяваш волана, за да стигнеш до механизма? Имам предвид, как махаш кората, която покрива еърбега, за да стигнеш до контактните пластини?

            Коментар


              #7
              tomny написа:
              Колега, как разглобяваш волана, за да стигнеш до механизма? Имам предвид, как махаш кората, която покрива еърбега, за да стигнеш до контактните пластини?
              От задната част на волана има винтове които държат капачката на еърбега.
              --Старата ръжда любов не хваща!--
              156 sportwagon 1,9 jtd 115
              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

              Коментар


                #8
                Много благодаря

                Коментар

                Working...
                X