Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

При включване на светлините ми светва индикация на таблото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    При включване на светлините ми светва индикация на таблото

    Здравейте,Имам фиат марея уикенд 1.9ТД-1999 година.От известно време забелязах,че като включа светлините,без значение кои ,1-2 секунди след включването ми светва жълта индикация под формата на крушка със знак внимание вътре.Тази индикация се намира между скоростомера-там където стрелката показва скорост от 30 км в час и индикатора под формата на кола,който показва има ли отворена врата.Аз си мислех,че е указателна светлина за включени светлини,но ми казаха,че е сигнал за неизправност някъде в осветителната система.Проверих си всички светлини,стопове,габарити-работят,а тази индикация светва.И още-в началото като купих колата забелязах,че тази индикация светва веднага след включване на светлините,а не както сега-след 1-2 секунди.Може и да се лъжа,не съм сигурен.Дано съм бил ясен в обяснението на проблема.С уважение.
    Фиат марея уикенд 1.9ТД100

    "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

    Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

    #2
    двете крушки на задния номер светят ли?
    Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
    Moonsteppers - All over the world and beyond ...

    Коментар


      #3
      Провери крушките, които осветяват задния номер.
      Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

      Коментар


        #4
        null.zero написа:
        двете крушки на задния номер светят ли?
        Светят,всички светлини са в ред.Идва ми на ум като четох английското ръководство,че в този чек панел,както го казват има индикации за изтъркани предни накладки,които май са свързани с тази светлина,но не съм сигурен.На колата има кабел,който отива до левите накладки-явно за такава индикация,но при мене е отрязан.
        Фиат марея уикенд 1.9ТД100

        "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

        Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

        Коментар


          #5
          ivannik написа:
          null.zero написа:
          двете крушки на задния номер светят ли?
          Светят,всички светлини са в ред.Идва ми на ум като четох английското ръководство,че в този чек панел,както го казват има индикации за изтъркани предни накладки,които май са свързани с тази светлина,но не съм сигурен.На колата има кабел,който отива до левите накладки-явно за такава индикация,но при мене е отрязан.
          Става въпрос за Side light control индикатора - G във прикачения файл.Само че при мене този индикатор не се намира там,а под буквата D.И не знам за какви странични светлини става въпрос.
          Прикачени файлове
          Фиат марея уикенд 1.9ТД100

          "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

          Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

          Коментар


            #6
            Габаритите на Мареа комби, не бяха ли с по две крушки отзад? И на теб да ти свети само едната и да не забелязваш?А на картинката, която си дал, пише, че има проверка и на два бушона. Ако е изгорял единия, лампата пак свети.
            Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

            Коментар


              #7
              simeon3000 написа:
              Габаритите на Мареа комби, не бяха ли с по две крушки отзад? И на теб да ти свети само едната и да не забелязваш?
              С по две са,знам-едната отзад в дясно не правеше добър контакт,оправих я ,но пак свети индикацията.Може ли да е от различни по стойност крушки,ако са сменяни-не им погледнах стойностите дали са еднакви.
              Фиат марея уикенд 1.9ТД100

              "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

              Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

              Коментар


                #8
                simeon3000 написа:
                Габаритите на Мареа комби, не бяха ли с по две крушки отзад? И на теб да ти свети само едната и да не забелязваш?А на картинката, която си дал, пише, че има проверка и на два бушона. Ако е изгорял единия, лампата пак свети.
                За кои бушони става въпрос точно,знаеш ли?
                Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                Коментар


                  #9
                  ivannik написа:
                  simeon3000 написа:
                  Габаритите на Мареа комби, не бяха ли с по две крушки отзад? И на теб да ти свети само едната и да не забелязваш?
                  С по две са,знам-едната отзад в дясно не правеше добър контакт,оправих я ,но пак свети индикацията.Може ли да е от различни по стойност крушки,ако са сменяни-не им погледнах стойностите дали са еднакви.
                  колега, не съм запознат, но смятам, че по пътя на логиката, може и това да е причината
                  Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                  Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                  Коментар


                    #10
                    ivannik написа:
                    ... За кои бушони става въпрос точно,знаеш ли?...
                    Щом всичко ти свети, надали е от тях. Те са за отляво и отдясно.
                    Прикачени файлове
                    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                    Коментар


                      #11
                      Side Lights означава Габарити. А не "странични светлини".

                      Коментар


                        #12
                        simeon3000 написа:
                        Провери крушките, които осветяват задния номер.
                        Проверих ги - светеха,но бяха различни.Смених ги и двете с Narva и проблема се реши.Благодаря на всички,които взеха отношение по въпроса.
                        Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                        "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                        Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                        Коментар

                        Working...
                        X