Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Климатик Brava/o Marea, не изтудява достатъчно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Климатик Brava/o Marea, не изтудява достатъчно

    Здравейте колеги, имам следния проблем с климатика. Аз имам Брава 1,6 16 97г. и не мога да реша проблема с климатика - не изстудява достатъчно добре. Искам да ви попитам, доволни ли сте от климатика на вашите коли? В сегашните горещини успява ли да охлади колата след като тя е била нагрята от слънцето? След колко време след като си го включил започва да духа студено. Аз като го включа задухва студено след 5-6 мин. и то не достатъчно хладен въздух. При условие че колата е била цал ден на сянка под кестен а ако колата е нагрявана цял ден от слънцето - ужас. Иначе перката ми завърта малко след като го включа климатика, дори и на студен двигател. Ходих на майстор да го допълни (имал съм 350 грама фреон от необхопдимите 950) и беше уж добре но не съм убеден защото беше април месец и не беше толкова топло. И други проблеми като течове запушвания и др. нямало-каза майстора. Доста е слаб, на 4-та степен на вентилатора в колата се потя, в сегашните жеги де. Сравнявам нещата с климатиците на други коли които карам - Рено Канго, например, колкото и да е топло пускам климатика и най-много за 3-4 мин колата е приятно охладена а за 5-10мин. направо ти става студено. Ако някой е имал подобни проблеми и ги е решил нека пише.

    #2
    има ли достатъчен дебит на 4-та степен?т.е. струята силна ли е?
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Според мен има някъде малък пропуск, който не може да се хване за 10-15 мин., губиш фреон по малко и климатика става все по-неефективен ... до следващото зареждане.
      Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

      Коментар


        #4
        Re: Климатик Brava/o Marea, не изтудява достатъчно

        mihr написа:
        Здравейте колеги, имам следния проблем с климатика. Аз имам Брава 1,6 16 97г. и не мога да реша проблема с климатика - не изстудява достатъчно добре. Искам да ви попитам, доволни ли сте от климатика на вашите коли? В сегашните горещини успява ли да охлади колата след като тя е била нагрята от слънцето? След колко време след като си го включил започва да духа студено. Аз като го включа задухва студено след 5-6 мин. и то не достатъчно хладен въздух. При условие че колата е била цал ден на сянка под кестен а ако колата е нагрявана цял ден от слънцето - ужас. Иначе перката ми завърта малко след като го включа климатика, дори и на студен двигател. Ходих на майстор да го допълни (имал съм 350 грама фреон от необхопдимите 950) и беше уж добре но не съм убеден защото беше април месец и не беше толкова топло. И други проблеми като течове запушвания и др. нямало-каза майстора. Доста е слаб, на 4-та степен на вентилатора в колата се потя, в сегашните жеги де. Сравнявам нещата с климатиците на други коли които карам - Рено Канго, например, колкото и да е топло пускам климатика и най-много за 3-4 мин колата е приятно охладена а за 5-10мин. направо ти става студено. Ако някой е имал подобни проблеми и ги е решил нека пише.
        Може би отговорът вече е ясен Другият вариант е да отидеш при майстор на автоклиматици, за който отзивите са добри, разгледай бизнес-обявите, също и "сервизи и магазини".Диагностицирай го сам - с някакъв термометър измери температурата на централните духалки, когато вентилатора е на 4 степен и духа през тях. Температурата трябва да е доста ниска - 6-7-8 градуса. Ако е над 10 - ориентирай се към сервиз.

        Коментар


          #5
          Колега явно имаш проблем! Колата ми е браво 1.9 жтд 01г и климатика духа 5.7 градуса при външна температура 32! Меря средните духалки на 2 степен! В момента на включване на климатика започва да духа хладно и докато тръбите се охладят става все по-студено! Купето се охлажда бързо но аз съм затъмнил всички стъкла на 95% и не пече много!
          Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

          Коментар


            #6
            Sev написа:
            има ли достатъчен дебит на 4-та степен?т.е. струята силна ли е?
            Има, като торпедо е, но духа слабо изтуден въздух. Просто незнам . Аз такива температури на духане като вашите ги имам само през зимата, и то на незагрял двигател :D . Ще разгледам темите за някой майстор, но дали ще стане нещо съм малко скептичен. Нашите майстори искат да наливат фреон, че нищо не правят а взимат много пари. Не им се работи.

            Коментар


              #7
              пак ще трябва да посетиш сервиз за климатициосвен да се допълни системата, трябва да се провери за течпредния път парите ти са отишли на вятъраима и друг вариант, но много малко вероятенможе да има проблем със смесването на топъл/студен въздухт.е. да има нещо заяло и да пуска и топъл въздух от парнотоно при тестване на климатика в сервиз това ще се установи
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Само да спомена, че когато колата е била напичана дълго време на слънце задължително карайте на отворени прозорци 2-3 минути за да излезе силно нагорещеният въздух! Ако се качите и пуснете климатика без да сте направили това, то за да охлади добре ще му трябват поне 5 минути отгоре! Освен това в горещините е важно да използвате защитен сенник, който да лепнете на предното стъкло, защото освен, че таблото не се нагрява нечовешки и после усещате жегата му сумати време заедно със стда от климатика, ами и така предпазвате краищата на въздуховодите. Това го споделям на база наблюдения на работата на моят климатроник, който миналата година допълних с фреон. Когато колата ми е била на сянка веднага с потеглянето пускам климатика и охлаждането се усеща още първите минути.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Колега СЕВ, няма смесване понеже духа топло и на току що запалена кола, а и чувам клапата как хлопва в крайно топло и студено положение, като се завърти малко по-рязко. Но гледам че май доста ги чаткаш нещата , кажи ми някой сервиз на майстори по автоклиматици, които да не ги мързи да работят и да искат пари за свършена работа, т.е. свестни и кадърни хора.

                  Коментар


                    #10
                    Vladim написа:
                    Само да спомена, че когато колата е била напичана дълго време на слънце задължително карайте на отворени прозорци 2-3 минути за да излезе силно нагорещеният въздух! Ако се качите и пуснете климатика без да сте направили това, то за да охлади добре ще му трябват поне 5 минути отгоре! Освен това в горещините е важно да използвате защитен сенник, който да лепнете на предното стъкло, защото освен, че таблото не се нагрява нечовешки и после усещате жегата му сумати време заедно със стда от климатика, ами и така предпазвате краищата на въздуховодите. Това го споделям на база наблюдения на работата на моят климатроник, който миналата година допълних с фреон. Когато колата ми е била на сянка веднага с потеглянето пускам климатика и охлаждането се усеща още първите минути.
                    И на сянка и на слънце и след 55мин. резултата е еднакъв. А иначе карам 5-10 мин на отворени прозорци понеже вътре са поне 60-70 градуса

                    Коментар


                      #11
                      Подменял ли си въздушния филтър на купето. Да не би изобщо да го няма и радиаторчето на климатика ти да се е напълнило с листа и разни други хубавини. А и климатичната система, не е напълно затворена. На всеки един от тях е предвидена "пробка" за допълване и производителя им дава загуби до някакви проценти и съответно трябва да се допълва.
                      Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
                      Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
                      -------------------------------------------------------------

                      Коментар


                        #12
                        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43161вече условията не са такива, но човека ще ти свърши работа
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          Първо браво брава не събира 950 грама фреон а 700-750 мареа-600.Ако ти е напълнил на 950грама твърде вероятно ефекта е същия като липсата на фрон не се получава (цикъла на карно) защото е препълнен. Каде ги намирате тези МАЙстори?
                          Обичам си работата.

                          Коментар


                            #14
                            И при мен има сходен проблем. Но не съм карал колата за проврка на климатика все още.Духа студено, обаче в големите жеги не успява да изстудява добре, усеща се, че е топло, а врътката стои постоянно на LO.Искам да ви питам нещо. Когато на място пуснете климатика, а колата е била на сянка, започва ли да духа студено веднага или след примерно 3-4 мин.? Също така, ако не се подава газ изобщо, а колата работи пак на място с около 850-900 об./мин., духа ли студено при вас?Аз, като пусна климатика, чувам как сработва компресора, чува се цъкано на електромагнита и се усеща по работата на двигателя, която става леко по-затруднена, след няколко секунди задухва и перката на радиатора. Та в този случай, при мене, на място студено не духа достатъчно добре, дори мисля, че понякога и не духа изобщо сутдено. Ако подам газ и вдигна оборотите до около 1500 об./мин., чувам как компресора сработва отново, което ме кара да мисля, че има проблем с климатика, най-вероятно недостатъчно фреон в системата. Вие как мислите? С каране с около 90 км./час на 5-та скорост духа сравнително студено.

                            Коментар


                              #15
                              Brava, 1999, автоматичен климатик или климатроник, не знам кое е правилното.Същия проблем.Охлажда, но не така, както аз мисля, че трябва.Ходил съм на майстор, провери ми всичко на стенда. Каза, че всичко е "пИрфектно".Допълни съвсем малко защото леко изпускаше от едната "игла". Смени и "иглите".Изпускаше тази, която е в лявата част до радиатора, ако си пред отворения капак на колата.И пак не прави студ в колата, охлажда, но с мъка при тези жеги.
                              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                              www.cyxap.com

                              Коментар

                              Working...
                              X