Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за CD , усилвател и говорител.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за CD , усилвател и говорител.

    Здравейте!Въпросът ми е следния .Мога ли да вържа усилвател към гореспоменатото CD като използвам за целта http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=6065 ?

    #2
    Тая джаджа не ти е нужна,защото би трябвало да си имаш RCA жакове отзад на самото ЦД. Тая джаджа е за да ползваш сигнала "high level" от тонколона, и да я преобразува т "low level" за да влезе в усилвателя с подходящо ниво. Взимаш си чинчови кабели и си пускаш сигнала от ЦД-то, а ако все пак нямаш такива RCA изводи отзад , тогава чак ще трябва нещо подобно на тая джаджа.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Точно... незнам има ли такъв извод , казаха ми , че няма ... много съм бос засега в освъчителната техника ако може малко помощ ... искренно благодаря предварително.

      Коментар


        #4
        Amplifier :· S-MOSFET Output Stage: YES· Pre-amp Output (stereo RCA): NOЩе ти трябва джаджата.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Определено ще ти трябва нещо такова, но на това пише, че може да се използва до 30 вата музикална мощност, а твоето плеарче е 45 вата. Възможно е и да няма проблем, но е желателно да си подбереш подобно устройство с регулатор на нивото на изхода. А е напълно възможно усилвателя ти да има вход по високо ниво и изобщо да не ти трябва нито такова устройство, нито чинчове, а сигнала да се вкарва в него директно от изхода на сд-то. Трябва да провериш. П.П. "Ремута" на този модел се пуска само, когато си в режим на слушане на радио и по тази причина за пускане на усилвателя ти трябва друг източник - АСС+ или някакво копче. И ако не си наясно точно какво правиш, по-добре се обърни към някой специалист, че я сд-то, я усилвателя...
          Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
          Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
          -------------------------------------------------------------

          Коментар


            #6
            При всички случаи ще ходи на майстор ... препоръчайте някои в Старозагорска област , че работата с аудио техници тук е зле...

            Коментар


              #7
              Автозвук, на Руски точно под канала.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Следващ въпрос усилвател за 12’’Megavox MGX-12SY- 200WRMS.Ако ми кажете и колко литра кутия ще е перфе .Мерси на всички за отговорите , поне се успокоих , че мога да го вържа ...

                Коментар


                  #9
                  По евтините ти варианти за твоята цел са на Magnat и Blaupunkt. Има и по-евтини алтернативи, но не бих те посъветвал да си ги купуваш. Гледай да има вариант да работи на "bridge" , ако взимаш двуканален. А по отношение на говорителя - някакви параметри има ли. Ако няма - прави една кутия от 60 литра приблизително с фазоинвертор 8-10 см диаметър и дължина от приблизително 20 см и си свиркай.
                  Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
                  Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
                  -------------------------------------------------------------

                  Коментар


                    #10
                    Някой виждал ли е на живо Clarion Sw2511 ???какво ще ме посъветвате Мegavox-a или Clarion-a . А евентуално може и някоя 10’ пайнер шампионските им серии , но не знам с кво ще го храня Ще помоля да дадете съветите си за говорител в този ценови диапазон 10 или 12 инча . Благодаря предварително.

                    Коментар


                      #11
                      По-добре 12 инча. Megavox-а не е безкрайно лош (моделът с надпис отпред) - създава много шумотевица, струва малко пари, но качеството му не е много добро. Clarion-a е добра марка и определено можеш да разчиташ на добър звук (не съм го слушал) - по слухове-отличен звук, но висока цена. Pioneer - свири много добре за парите, които ще дадеш. За 12 на pioneer си приготви едни 120 лв. Но има и други марки, които също имат добри модели с добър звук на ниска цена - Alpine, Helix, MTX, някои JBL и т.н. Разгледай по сайтовете от къде и какво можеш да си вземеш. Но ако си решил да взимаш нещо евтино, което да създава шумотевица - Megavox и Boshmann ще ти свършат работа. П.П. Ако взимаш Boshmann задължително провери дали съществува, като модел на сайта им, че пуснаха на пазара едни евтини ментаци, с една гадна визия, за която сигурно и производителя не знае. Yellow_Flash_Colorz_PDT_04
                      Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
                      Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
                      -------------------------------------------------------------

                      Коментар


                        #12
                        Значи бих взел 12" но... багажника ми има само 40 см. дължина свободна , защото е легнала 1 доста масивна газова уредба на задните седалки.... Точното разтояние мисля че е 43 см... 3 см ги оставям за изолация м/у газовата и касата . В 40 см дължина ще мога ли да разпростра каса с обем приблизително 55-60 литра... Мисля , че в крайна сметка ще е пайнерче от шампион сериите им или Clarion-a , евентуално има и 1 кенууд , но тоей е крайно решение...

                        Коментар

                        Working...
                        X