Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със таблото на Мареа 2.0

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със таблото на Мареа 2.0

    Здравейте колеги,Днес докато се прибирах от работа изведнъж стрелката показваща нивото на бензина, стрелката на оборотомера, на скоростомера и на водата (демек всички стрелки) изведнъж спряха да показват. След известно време се оправих, после пак изчезнаха, после пак се оправиха...И така на няколко пъти. В последните няколко километра до нас нямах проблеми. Някои може ли да ме насочи къде може да е проблема? На мен ми прилича на лош контакт на масата на цялото табло...Благодаря предварително!

    #2
    Re: Проблем със таблото на Мареа 2.0

    pafkka написа:
    Здравейте колеги,Днес докато се прибирах от работа изведнъж стрелката показваща нивото на бензина, стрелката на оборотомера, на скоростомера и на водата (демек всички стрелки) изведнъж спряха да показват. След известно време се оправих, после пак изчезнаха, после пак се оправиха...И така на няколко пъти. В последните няколко километра до нас нямах проблеми. Някои може ли да ме насочи къде може да е проблема? На мен ми прилича на лош контакт на масата на цялото табло...Благодаря предварително!
    имах същия проблемслед проверки на всичко си купих друго табло за 60лв и нещата се оправиха
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    Коментар


      #3
      Купил си си само уредите, предполагам или цялото? Дали е сериозен проблема? Ти къде по-точно провери?

      Коментар


        #4
        pafkka написа:
        Купил си си само уредите, предполагам или цялото? Дали е сериозен проблема? Ти къде по-точно провери?
        Най-вероятно е някой датчик. Не прави добър контакт. Най-добре е първо да свалиш таблото, да прочистиш хубаво с контактен спрей и да видиш дали проблемът ще изчезне. Ако не изчезне, мисля, че съветът на колегата alvanovo е най-добър. Ама и при него нямаш гаранции.
        NOW: ???
        Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
        Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

        Коментар


          #5
          pafkka написа:
          Купил си си само уредите, предполагам или цялото? Дали е сериозен проблема? Ти къде по-точно провери?
          аз зачиствах маси, давах напрежение от друг бушон и какво ли не ощенакрая смених цялото табло с уредите, струва около 60лв втора употреба и от тогава няма проблемидаже отидох в моргата и ми го дадоха за проба
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар


            #6
            Значи колеги, кое трябва да зачистя като го сваля? Днес ми прави следните проблеми - давам контакт с ключа - всичко е ОК - стрелката на бензина показва, паля - за около 10 сек. всичко е ОК, оборотомера си работи, стрелката на бензина и на водата също и след тези няколко сек. всичко изчезна (без километража). Гася, пак давам контакт, всичко е наред, паля, първите няколко сек. всичко е наред, после пак изчезва. Ходих на гости на едни приятели в Овча купел - без да ми показва нито оборотомера, нито нищо. Минах по паветата около Нов Български Университет, като стигнах при моите хора, дали от вибрациите нещото се е наместило и тъкмо да им покажа кви мизерии ми прави колата - и тя като нова - показва си всичко. Прибрах се до нас без проблеми...Има ли таков нещо като "маса" на таблото и къде може да е? Възможно ли е да не ми зарежда нещо динамото, отначало и после като поработи малко да се опраеят нещата? Ако ли не - бихте ли казали, кое по-точно зачиствате с контактен спрей, за да го зачистя? Благодаря предварително!

            Коментар

            Working...
            X