Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно моторче за фарове, Brava 1999 г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Относно моторче за фарове, Brava 1999 г.

    Колеги, вчера се хванах да си изчистя десния фар на колата, беше отвътре полепнал с нещо тъмно, повърхността на стъклото.Не съм отлепял стъклото. Извадих всички крушки и цоклите и на чешмата с топла вода. След което, през отворите, с един мек памучен парцал и дълга отвертка.Изчистиха се добре с изключение на частта на мигача, тъй като до там няма как да стигна, а и има пластмаса пред крушката за мигачите и този отвор не ми върши работа за достъп до стъклото.Както и да е, това не е толкова важно за питането ми.Забелязах, че имам моторче за регулиране само на левия фар, на десния нямам.Така ли е стандартно оборудването или има коли с възможност и двата фара да се движат нагоре-надолу?Имам някакъв кабел свободен до десния фар, но моторче на него нямам.Благодаря ви за отговорите.
    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
    www.cyxap.com

    #2
    Re: Относно моторче за фарове, Brava 1999 г.

    Malone написа:
    Колеги, вчера се хванах да си изчистя десния фар на колата, беше отвътре полепнал с нещо тъмно, повърхността на стъклото.Не съм отлепял стъклото. Извадих всички крушки и цоклите и на чешмата с топла вода. След което, през отворите, с един мек памучен парцал и дълга отвертка.Изчистиха се добре с изключение на частта на мигача, тъй като до там няма как да стигна, а и има пластмаса пред крушката за мигачите и този отвор не ми върши работа за достъп до стъклото.Както и да е, това не е толкова важно за питането ми.Забелязах, че имам моторче за регулиране само на левия фар, на десния нямам.Така ли е стандартно оборудването или има коли с възможност и двата фара да се движат нагоре-надолу?Имам някакъв кабел свободен до десния фар, но моторче на него нямам.Благодаря ви за отговорите.
    Може би просто ти е сменян единия фар, поради тази причина имаш ел.реглаж само на единия фар.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #3
      Благодаря batproho, най вероятно е така.Ще си намеря фар с електрическо регулиране.А фаровете на Brava и на Bravo едни и същи ли са? Стават ли за двата автомобила без никакви приспособявания?Има тук покрай мен разни морги, та не ми коства да проверя. Bravo със сигурност има, "нечелосани".
      .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
      www.cyxap.com

      Коментар


        #4
        еднакви са, както и на Мареалупите са малко по-различни, но с леко преправяне стават (габарита е на друго място)
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Това за преправянето и мястото на габаритите за Brava/Bravo ли се отнася или за Brava/Marea?Интересува ме този въпрос, защото ще си взема само един фар, не два и искам визуално да не се различават.Та въпроса ми е фаровете от Brava и Bravo абсолютно еднакви ли са визуално, външно.
          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
          www.cyxap.com

          Коментар


            #6
            Напълно еднакви са фаровете за Браво и Брава.

            Коментар


              #7
              явно не съм се изразил добре :D Оги е дал точния отговорплюс това, че на Мареа са същите (освен ако не са с "лупи")
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар

              Working...
              X