Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стереокасетофон на Марея уикенд и музика от флашка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    simeon3000 написа:
    simeon3000 написа:
    ... Купете си едно стерео кабелче за 2-3 лева и с поялника за 5-10 мин. работа ще имате вход за външен източник: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=41654
    Това е лесно, въпроса беше, как да включим флашка към касетофона?EDITЕто как съм изкарал вход на касетофона. През него обикновено пускам музика от телефона. Звучи не по-лошо от радиото, но кабела е голяма досада. (снимката долу)А така, живот и здраве, смятам да го направя по-нататъкhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=478029#478029Тъпо, че е трансмитер. Мисля, след като го разглобя, да проверя дали не мога да намеря аудио сингала към RF модула, и да го пусна по кабел към касетофона. Ще махна конектора на снимката долу, и на негово място ще сложа дискретно превключвател. Естествено, всички кабели ще минават отзад през таблото, нищо няма да се вижда. Ще имам музика от телефона, флаш-карта или USB флашка. И бонус-хендсфри
    Прикачени файлове

    Коментар


      #17
      Виж ТОВА.
      04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

      Коментар


        #18
        Аз точно това съм направил, по малко по-различен начин. Конектора прекъсва сигнала от предусилвателя към крайното стъпало преди потенциометъра. Така като включиш външен източник, прекъсва звука и от радиото, и от касетофона, в зависимост от това, което слушаш в момента. (не че вече някой слуша касети, де ) Иначе това за mute функцията е готино. Ама можеше да го "барнеш" повечко откъм външен вид. Малко си еб@л м@м@та на касетофона

        Коментар


          #19
          Днеска един съсед ми показа неговото устройство.Може би повечето от вас го знаят,но да обясня.Той каза,че било МР3-касетка за касетофон,която лъже касетофона и кабел около един метър със жак накрая.Този жак се включва към възпроизвеждащо устройство с размери малко по-големи от флашка с дисплейче,което показва музиката.Това устройство има изход като флашка и 2 ГБ памет,за записване на музика от компютър.Пробвах го на моя радиокасетофон AD-185M.Качеството на възпроизводство не е по-лошо от това на радиокасетофона.Недостатъците му са,че има кабел,/който може да се направи така,че да се скрие в таблото/ и малко и неудобно за работа дисплейче.За цената също нямам информация.
          Фиат марея уикенд 1.9ТД100

          "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

          Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

          Коментар

          Working...
          X