Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стереокасетофон на Марея уикенд и музика от флашка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стереокасетофон на Марея уикенд и музика от флашка?

    Казаха ми,че за 20-30 лева може да се преустрои касетофона на мареята да възпроизвежда музика от флашка.На някого идвала му е тази идея и дали е трудно да се направи,а и също дали си струва?Според мене предимството е,че не са необходими касетки и на флашката много лесно можеш да си записваш каквато искаш музика.
    Фиат марея уикенд 1.9ТД100

    "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

    Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

    #2
    Re: Стереокасетофон на Марея уикенд и музика от флашка?

    ivannik написа:
    Казаха ми,че за 20-30 лева може да се преустрои касетофона на мареята да възпроизвежда музика от флашка.На някого идвала му е тази идея и дали е трудно да се направи,а и също дали си струва?Според мене предимството е,че не са необходими касетки и на флашката много лесно можеш да си записваш каквато искаш музика.
    Нищо не се преустроява колега, а се взима трансмитер в него слагаш флаша и го приемаш сигнала на радиото. Ето ти един адрес да видиш за какво става въпрос: http://new-tech.bg/audio-transmiteri-c-162_106.html

    Коментар


      #3
      с трансмитера се губи качеството... със по-скъпите може и да не е така, но с тези от 20-30 лв. не е добро... (лично мнение)и все пак ако не държиш чак толкова на това да слушаш музика с високо качество трансмитерите са един от най-добрите варианти... и не се налага да сменяш красивия, но морално остарял касетофон с грозния панел за cd плейър

      Коментар


        #4
        kim_ko написа:
        с трансмитера се губи качеството... със по-скъпите може и да не е така, но с тези от 20-30 лв. не е добро... (лично мнение)и все пак ако не държиш чак толкова на това да слушаш музика с високо качество трансмитерите са един от най-добрите варианти... и не се налага да сменяш красивия, но морално остарял касетофон с грозния панел за cd плейър
        С използването на трансмитер качеството на звука по ли е лошо отколкото на оригиналното радио и касетофон?
        Фиат марея уикенд 1.9ТД100

        "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

        Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

        Коментар


          #5
          Доста по-лошо.
          Ex Fiat 126P
          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
          Alfa Romeo 147 1.6 TS
          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

          Коментар


            #6
            trace написа:
            Доста по-лошо.
            Всичко е въпрос на правилен избор на трансмитера, но не забравяйте, че две добри няма, хем да е ефтино - хем и качествено

            Коментар


              #7
              trace написа:
              Доста по-лошо.
              Касетофона и трансмитера се настройват на празна честота. Ако се получи наслагване на сигнала от трансмитера и някоя радиостанция-тогава се получават смущения. Настрой и двете на 107.8 или 87.7. Трансмитера е от най-обикновените-27лв-само модернизиран за нашите пътища да не изкача от гнездото на запалката. А качеството на звука не е по-лошо от това радиото.
              Прикачени файлове
              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

              Коментар


                #8
                dobrujanetza написа:
                А качеството на звука не е по-лошо от това радиото.
                Аз лично нямам такова, наблюденията са ми от трансмитера на мой приятел.В интерес на истината май има значение и колата каква е (или може би по-скоро касетофона вътре)Аз съм с Алфа 147 с оригиналната музика, моя приятел е с Ауди 80 Б3 със старичък Pioneer.Настройките ги правим на една и съща честота. (най-различни)При мен качеството е ужасно - тотална липса на високи честоти, глух звук, гаден бас и т.н.При него - пак високите куцат но като цяло звука е осезаемо по-добър.При пуснато CD или радио качеството при мен обаче е много по-добро.А и всичко зависи от това, какъв критерии има човек, на него си му харесва така и си слуша,аз не бих го изтърпял и 5 минути.
                Ex Fiat 126P
                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                Коментар


                  #9
                  ivannik написа:
                  kim_ko написа:
                  с трансмитера се губи качеството... със по-скъпите може и да не е така, но с тези от 20-30 лв. не е добро... (лично мнение)и все пак ако не държиш чак толкова на това да слушаш музика с високо качество трансмитерите са един от най-добрите варианти... и не се налага да сменяш красивия, но морално остарял касетофон с грозния панел за cd плейър
                  С използването на трансмитер качеството на звука по ли е лошо отколкото на оригиналното радио и касетофон?
                  Като цяло използването на трансмитер си е един голям компромис със качеството на звука колкото и да се убеждаваме в противното, но след като желаеш да запазиш заводското радио друг вариант нямаш.
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    #10
                    batproho написа:
                    но след като желаеш да запазиш заводското радио друг вариант нямаш.
                    За тия пари да.
                    Ex Fiat 126P
                    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                    Alfa Romeo 147 1.6 TS
                    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                    Коментар


                      #11
                      re

                      Съгласен съм че е компромис, но нито едно СД не следва линиите на таблото. Но всеки преценя. Поздрави :P
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар


                        #12
                        И аз мисля по подобен въпрос, но доникъде не съм стигнал. Не ми се маха оригиналното радио и ако се използва усилвателя му с идеята за комбиниране с флашка, то границите на звуковата му честота на пропускане и динамиката му са идеални за случая. Т. е. съвсем достатъчни, като се има в предвид че MP3-ката е компресиран вариант на музика и също не е с висока вярност. Освен това, повечето музика е сваляна от интернет и битрейта там е под 128, което е крайно незадоволително, дори и за по непретенциозните. Та ако някой има идея за подобна екстра, дори и с електронна схема за ръчна изработка, да бий камбаните.
                        Fiat Marea TD100

                        Коментар


                          #13
                          iuly_vn написа:
                          И аз мисля по подобен въпрос, но доникъде не съм стигнал. Не ми се маха оригиналното радио и ако се използва усилвателя му с идеята за комбиниране с флашка, то границите на звуковата му честота на пропускане и динамиката му са идеални за случая. Т. е. съвсем достатъчни, като се има в предвид че MP3-ката е компресиран вариант на музика и също не е с висока вярност. Освен това, повечето музика е сваляна от интернет и битрейта там е под 128, което е крайно незадоволително, дори и за по непретенциозните. Та ако някой има идея за подобна екстра, дори и с електронна схема за ръчна изработка, да бий камбаните.
                          И моята идея в началото беше горе-долу същата -чрез някаква електронна преработка и извеждане на таблото до радиото на USB вход да се ползват характеристиките на радиокасетофона/колкото и да е остарял/ и флашка,като носител на музика.
                          Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                          "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                          Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                          Коментар


                            #14
                            То тия неща си ги има, ама са скъпички за съжаление.XcarlinkLoudlinkDensionи т.н.
                            Ex Fiat 126P
                            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                            Alfa Romeo 147 1.6 TS
                            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                            Коментар


                              #15
                              simeon3000 написа:
                              ... Купете си едно стерео кабелче за 2-3 лева и с поялника за 5-10 мин. работа ще имате вход за външен източник: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=41654
                              Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                              Коментар

                              Working...
                              X