Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Слагане на аларма GIORDON G-686 на Пунто 1.1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Слагане на аларма GIORDON G-686 на Пунто 1.1

    Някой слагал ли е такава аларма GIORDON G-686.Нямам централно.Засега съм сложим шоковия датчик и съм подвързал вратите към синия кабел на алармата.Обаче не ми е ясно:1.Функцията за отворена врата как работи.2.Предния капак и багажника пак ли да ги вържа към вратите.3.Необходим ли ми е кабела АСС, ако не искам прекъсвам запалването или ако реша да го прекъсна откъде да го прекъсна.4.Мигачите /след релето за мигачите ли ?/ към двата кафяви кабела ли да присъединя.5.Имам обемен датчик с положитен активен изход, мога ли да го свържа и къде.6.Необходим ли ми е оранжевия кабела към стоп светлините.7.Зеления кабел/negative trunk release output/ за какво служи.Предварително благодаря.

    #2
    Колега иди в сервиз за авто аларми защот може да си подпалиш инсталцията заради незнание кое каде и как се прави.
    Обичам си работата.

    Коментар


      #3
      Valentin_V написа:
      Колега иди в сервиз за авто аларми защот може да си подпалиш инсталцията заради незнание кое каде и как се прави.
      Най-доброто решение...За 20лв работа да прецакаш инсталацията си,не е оферта !!!
      Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
      Fiat Punto 1.2 16v LPG

      Коментар


        #4
        Re: Слагане на аларма GIORDON G-686 на Пунто 1.1

        expi написа:
        Някой слагал ли е такава аларма GIORDON G-686.Нямам централно.Засега съм сложим шоковия датчик и съм подвързал вратите към синия кабел на алармата.Обаче не ми е ясно:1.Функцията за отворена врата как работи.2.Предния капак и багажника пак ли да ги вържа към вратите.3.Необходим ли ми е кабела АСС, ако не искам прекъсвам запалването или ако реша да го прекъсна откъде да го прекъсна.4.Мигачите /след релето за мигачите ли ?/ към двата кафяви кабела ли да присъединя.5.Имам обемен датчик с положитен активен изход, мога ли да го свържа и къде.6.Необходим ли ми е оранжевия кабела към стоп светлините.7.Зеления кабел/negative trunk release output/ за какво служи.Предварително благодаря.
        Ако искаш пиши ми в скаип да ти кажа как да си я вържеш.Слагал съм джордан и мисля че мога да ти помогна. скаип: cherveniq_biker

        Коментар


          #5
          Благодаря за идеите.Тука офертата за слагане на аларма е 50 лева. С търсене може да се намери за 40.Ще помисля .

          Коментар


            #6
            кЪде е това "тука" ,колега....Щото тука е 70лв има с все алармата
            Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
            Fiat Punto 1.2 16v LPG

            Коментар


              #7
              Знам ,че при вас е толкова,но в Разград цените са такива.

              Коментар


                #8
                Хммм..Ами тогава пиши на колегата cherveniq_biker ,щом е слагал да ти каже как става номера
                Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                Fiat Punto 1.2 16v LPG

                Коментар


                  #9
                  Да, писах на колегата cherveniq_biker,но все още не е на линия.Надявам се като е свободен да обсъдим алармата.А иначе реших някои от въпросите , които ме интересуваха:1-ят въпрос ми стана ясно- при отваряне на врата без да е включена аларматапремигват 3 пъти мигачите.По 2-я и 4-я въпрос отговора е "да".Останаха другите въпроси.

                  Коментар


                    #10
                    Все още нямам връзка с колегата/може би е зает/,останаха само някои неизвестни неща-Установи се, че изхода на обемния датчик ще го подам към кабела за стоп машинката,но не ми е ясно от къде да го захраня- паралелно на шоковия датчик ли.Или да захраня с постоянен плюс, а минуса от зеления кабел на алармата- защото си го превеждам отрицателен изход/negative trunk release output/? Ако няма да прекъсвам запалването/ключа е с код/, необходимо ли е да свържа белият кабел АСС.

                    Коментар

                    Working...
                    X