Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ксенона ми нещо се бъзика

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ксенона ми нещо се бъзика

    Здравеите,Снощи левия ми кенон изгасна ( и ме спряха веднага - какъв късмет).Когато дам на къси отпред се чува нещо като искри да прехвърчат. Обаче човека, който го е правил това не е в София. И сега искам да я закрам някъде да го видят това, но не знам къде? В първия срещнат сервиз?
    Браво 1.6 16v 1996
    Рено Лагуна 2 1.9 dCI.

    #2
    Re: Ксенона ми нещо се бъзика

    svilens написа:
    Здравеите,Снощи левия ми кенон изгасна ( и ме спряха веднага - какъв късмет).Когато дам на къси отпред се чува нещо като искри да прехвърчат. Обаче човека, който го е правил това не е в София. И сега искам да я закрам някъде да го видят това, но не знам къде? В първия срещнат сервиз?
    1. Прецакана крушка.2. Намокрени кабели на високота.3. Повредена изолация на кабела за високото.Сервиз си нямам на идея - при мен на улица Петър делян има съвестен човек който 100% ще ти помогне.

    Коментар


      #3
      Колега аз от както съм с ксенон като "мигна" и единият по избор гасне .. Според мен проблемите идват от качеството комплектите , който купуваме за по 150-200 лв
      "ШОФИРАЙ РАЗУМНО - СПАСИ ЖИВОТ !!!"
      "What do you do to help save the world?"

      Коментар


        #4
        Re: Ксенона ми нещо се бъзика

        1115 написа:
        svilens написа:
        Здравеите,Снощи левия ми кенон изгасна ( и ме спряха веднага - какъв късмет).Когато дам на къси отпред се чува нещо като искри да прехвърчат. Обаче човека, който го е правил това не е в София. И сега искам да я закрам някъде да го видят това, но не знам къде? В първия срещнат сервиз?
        1. Прецакана крушка.2. Намокрени кабели на високота.3. Повредена изолация на кабела за високото.Сервиз си нямам на идея - при мен на улица Петър делян има съвестен човек който 100% ще ти помогне.
        Малко поразнищих проблема и забелязах,че като го включа дава на късо вътре в самия фар - зад пласмасовата "шапка", която се закрепя от вътрешната страна на фара ( доколкото знам пази да не влиза вода вътре при крушките). Мерси все пак, колегата ogi28b даде координати на един човек - мисля да пробвам там. (явно става въпрос за един и същ човек ).
        Браво 1.6 16v 1996
        Рено Лагуна 2 1.9 dCI.

        Коментар


          #5
          Проблема е решен. Беше се пръснала крушката на ксенона. Смених и двете. При смяната и другата беше извадена пръсната. Незнайно защо. (Извинявам се за грешния раздел.)
          Браво 1.6 16v 1996
          Рено Лагуна 2 1.9 dCI.

          Коментар


            #6
            Ако позволи колегата, бих искал да питам: защо когато стартирам ксенона всичко е наред. Но след примерно 20-30 минути дясната крушка почва да мига очестено. Комплекта разбира се е китайски и работи перфектно вече...повече от година. При рестарт работата не се подобрява, същата крушка продължава да премигва и след следващ рестарт на късите въобще не иска да запали тая същата крушка.
            Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
            Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
            http://www.keepfighting.ms

            Коментар


              #7
              размени крушките, за да е сигурно крушка ли е или баластнай-вероятно баласта на тази крушка е пътник, като по този начин може и крушката за замине
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Това за пътника се оказа вярно! Размених баластите, защото ми беше по-лесно. Теста се оказа красноречив и баласта понеже бе гаранционен ми го замениха с нов. Благодаря ти Sev!
                Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                http://www.keepfighting.ms

                Коментар

                Working...
                X