Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с алтернатор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с алтернатор

    Здравейте колеги моята фиатка пак ми създава нерви и пак електрически проблем.моля за съвет че вече ми дойде до гуша колата е Tipo 1,6ie проблема е следния премигва отвреме навреме лампата на алтернатора има периоди в които изобщо не свети в смисъл всичко е наред, товае само при празен ход.Проверих ремъка двете маси на колата клемите на алтернатора , смених релето с ново и сега проблема се измени светва лампата и само ако мина над 5000 оборота угасва и после не свети до следващия път.С първото реле зареждаше в момента в които го проверявах(не светещата лампа)14,2 и не реагираше на обороти и на консуматори!!!с второто пак 13,8 на празен ход но реагира на обороти достига до 14,2 и пада до 13,2 при всички консуматори.Писна ми от този алтернатор два пъти е бил на ремонт този е рециклиран от франсизс купи е на една година но и след ремонт през това време.Моля дайте идеи че вече не знам какво да правя.

    #2
    При мен имаше подобен проблем и с подмяна на релето, диодния блок и четките проблема изчезна. Ремонт на стойност около 70-80 лв в сервиз в Плевен. А е напълно възможно при теб да трябва и престъргване на колектора на ротора. П.П. А да не би новото реле да е с фабричен дефект или да не е за същия алтернатор.
    Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
    Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
    -------------------------------------------------------------

    Коментар


      #3
      Продадоха ми го за точното но не знам а и аз си мисля че проблема е в колектора.Но ми писна преди по малко от година бях в същия "филм" реле диодни плочки.

      Коментар


        #4
        Виждал съм моторче за ел. стъкла, което загряваше и нямаше сила докато между плочките на колектора имаше наслоена мизерия. След почистване с фина шкурка, карфица и малко почистващ спрей нещата коренно се промениха. Погледни го и ако е толкова много зле можеш да го занесеш на някой майстор да го престърже.
        Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
        Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
        -------------------------------------------------------------

        Коментар

        Working...
        X