Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

питане относно бушони или нещо друго за марея тд 100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    питане относно бушони или нещо друго за марея тд 100

    та че изведнъж стана така че не ми включва перките и чета в ръководството за тд 100 на мерея че има два бушона отляво до чистачките се намират и за единия пише че е 60 ампера а за другия не пише нищо. та питането ми е защо има два бушона и какъв е втория.и ако някой има идея как и какво да проверя защо не ми вървят перките щот мисля че са две

    #2
    2 перки = 2 бушона Правилно мислиш. На JTD вентилаторите са през 40-амперови предпазители. И двата са в дясната задна част на двг. отсек, под пластмасовият капак с надпис FUSE.Самите релета, които управляват перките, също имат предпазители - намират се в купето, над таблото с бушони, има допълнителни бушончета, провери и тях.ред.: Мареа ТД100 97-ма - Я си провери реостата долу вдясно на корпуса на перките (Често срещан проблем при бензиновите мотори с такъв реостат. )Допълнително четиво: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ic.php?t=42954 - абстрахирай се от вида двигател, нешата са подобни от гл. точка на реостата.

    Коментар


      #3
      едната тема не бях я намерилмерси точно теб очаквах да се включиш за което благодаря много

      Коментар


        #4
        ами след разни проверки пак проблема си остана .Проверих силовия бушон 60 ампера проверих и другите бушони вътре в купето .бутнах и варияторите защото имам два за двата вентилатора по един и накрая е тука има тука нема .Не чувам перките и като пусна климатика ,а по рано ги чувах .не съм проверил релето дет е пред акумулатора ама и това ще видя (но мисля причината не е във него )просто изведнъж замряха вентилаторите . и по рано не бях различавал не че бях се вслушвал много ама първа и втора степен не съм ги разграничавал тоест не съм видял разлика и затова не знам дали е имало такава.Моля помогнете че в неделя път ме чака. и ако някой ми каже де се намира тоз датчик за перките дет се включват нека да каже ще съм му много благодарен

        Коментар


          #5
          е никой ли не знае де е тоз проклет датчик на марея тд 100 97 набор айде помагайте че трябва да тръгвам и да не я укотя

          Коментар


            #6
            оправено е вече колеги излезе един дебел кабел беше скъсан от клемата който захранва силовия бушон и не е имало ток до него трима майстора го откриха за около 15 минути защото не се виждаше тоз кабел (беше паднал надолу)

            Коментар

            Working...
            X