Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Някой може ли да ми помогне за изчисляване на бас бокс ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    emzo написа:
    Понеже няма данни за тоз говорител(китайско менте, нищо общо с BM) и искам да ми остане багажник ще пробваме с 28л. затворен обем.
    28 ще му е добре. Аз съм със същия говорител само че 8 инча на 20 литра обем, свири повече от доволно.
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
    Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

    Коментар


      #17
      Затворен обем ли колега ?
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #18
        emzo написа:
        Затворен обем ли колега ?
        И представа си нямам колега, тъй като ходих да ми я изчислява един приятел и той я прави,само ми каза че е 20 л. обем
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
        Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

        Коментар


          #19
          Дали е затворен или отворен обем се разбира по това дали имаш някъде дупка, или всичко е запечатано и от никъде няма отвори по кутията Yellow_Flash_Colorz_PDT_08
          Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
          Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
          Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

          Коментар


            #20
            PaUnOff написа:
            Дали е затворен или отворен обем се разбира по това дали имаш някъде дупка, или всичко е запечатано и от никъде няма отвори по кутията Yellow_Flash_Colorz_PDT_08
            Значи моята е отворен обем,тъй като имам рефлектор за въздуха(дупка)....нали така се казваше Колегата emzo да ме извини че използвам неговата тема,ама да разбирам ли от писаното до тук от вас, че ми е малък обема за говорителя тъй като е отворен
            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
            Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

            Коментар


              #21
              Ами хора, които продават тези говорители ми препоръчаха-затворен обем около 28л.- отворен 40-45 litra е добре, басрефлекс 78/100 мм
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #22
                И аз съм на това мнение. Гарантирам ти по-добър звук при отворен обем, но дължината на фазоинвертора ще ти е малка и ще хрипа от него.
                Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
                Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
                -------------------------------------------------------------

                Коментар


                  #23
                  Re: Някой може ли да ми помогне за изчисляване на бас бокс ?

                  emzo написа:
                  Говорителя е 10" Boschmann SW 104 Freq.resp. Hz 45-450Sensitivity dB (SPL) 90400W пише на него, но предполагам това е пикова мощност.Друго не намерих.Имам човек в мебелен цех, ще ми даде ПДЧ.За багажник на Браво ми трябва и да по-мъничка като размери. Нещо от сорта на 25л., но предполагам ще зависи от говорителя.
                  Пиши лично на Ники с Уното. Той е твоя човек!!!
                  BMW E90 320D
                  ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                  ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                  ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                  Коментар


                    #24
                    колега най-добре първо помисли за друг говорител..каквото и да направиш с този няма да ти хареса,няколко приятеля имаха такива боклуци и за нищо не стават да не говорим че единия много бързо си замина и виж ако твърдо си решил да вземеш точно тоя модел дали е 4 Ома че на едното момче му бяха сложили в кутията 8 Ома и се хванах на бас с него че е 8 а не 4 ома като го чух и той не повярва и като извадихме говоритела наистина беше 8 ома което не е за в кола
                    1.6 16v Abarth

                    Коментар


                      #25
                      4 Ома е, ако не е станало ясно , говорителя е подарък.Аз ако щях да давам пари щях да си взема говорител, на който има данните.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #26
                        Колега ако разбираш английски поразрови се в този сайт. Има всичко от окабеляването до зглобяването и какъв усилвател ти те нужен и кое как да свържеш. Успехhttp://www.rockfordfosgate.com/rftech/box_wizard.asp
                        www.puntopower.com
                        FIAT Punto 1.2 16V Sporting

                        Коментар


                          #27
                          Абе най лесното е правиш кутия с затворен обем около 30Л от 18мм ПДЧ ако нети хареса как сгфири правиш една дупка и слагаш рефлекс.Но да се правят изчисления на такъве говеорител е пълна глупост при положение че данните който са дадени са коренно различни от деиствителниоста, то на по скъпи говорители има големи разминавания пък на тоя неми се говори.Такаче прави я както ти писах по горе и ако нети хареса как сфири слагаш рефлекс и почваш да си играеш да го удължаваш скъсяваш там ти си преценяваи.Но да знаеш че от това чудо дето го имаш надли ще има кой знае какъв хубав звук.Успех.

                          Коментар


                            #28
                            Спретнаха ми една кутийка, отворен обем, за непретенциозен човек като мен е идеална.Благодаря за съветите, мод тийм - ЛОК
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #29
                              И да пишеш после как сФири (ееей, не се научихте на правопис бе)!
                              Fiat Marea TD100

                              Коментар

                              Working...
                              X