Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

стъклочистачки-автоматизиране на пръскалките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    стъклочистачки-автоматизиране на пръскалките

    здравейте ....та за какво искам да питам-повечето коли имат вградената екстра при пускане на помпичката да пръска вода и се включват и чистачките за 3-4 хода .Бравока обаче няма тази екстра а не знам дали другите фиатки имат такава.Идеята ми е да да си сложа реле за време,което да се включва с помпата за пръскалките и да управлява най бързия ход на чистачките.Дайте съвет дали ще се получи така както я мисля.Смятам да отворя капаците на кормилото и да намеря кой кабел управлява бързия ход,а към него релето за време.Понеже ми се намира едно реле за време с регулируем интервал смятам него да ползвам а и захранването е на 12 волта
    ФИАТ БРАВО 1.4-ГОЛЕМИЯ МОТОР

    #2
    ами мойта марея го има това нещо като екстра и щом го има мисля че с малко преправяне ще може да стане и при теб само да знаеш кое и къде да го търсиш

    Коментар


      #3
      Явно има някакво сработване между помпичката за водата и ел. моторчето на чистачките чрез реле за време. Трябва да погледнеш дали е едно и също за съответния модел на фиат.
      Уважавам тези,които ме уважават!
      Clube do Marea!

      Коментар


        #4
        Повечето автомобили го имат това като екстра. Може би при теб е повреден модула отговарящ за това.
        Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
        Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
        -------------------------------------------------------------

        Коментар


          #5
          и аз си помислих че може да е повреден модула/най вероятно релето/ ама като си нямам хабер с какво ниво на оборудване е браво 1.4 80 sx.Може само със смяна на самото реле да мина ама като досега не съм ровил ни в схемата, ни в блока с релетата....по принцип съм по тока и жиците и се дразня като нещо не работи по колата откъм ел.ама на на .......обущаря обувките все скъсани.Тоя път ще го оправя/направя това щото си падам по удобствата от които има смисъл,просто исках да чуя и други мнения а не да откривам топлата вода .Благодаря на отзовалите се
          ФИАТ БРАВО 1.4-ГОЛЕМИЯ МОТОР

          Коментар


            #6
            kola

            да и при мен е така като пръскам се пускат чистачките
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Хм , явно зависи от нивото на оборудването .... при мен го има само на задната чистачка, на предните не ми се включват, но като се замисля ..... какъв е смисала да го слагат само за отзад, явно ще трябва и аз да поогледам релетата
              Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
              Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

              Коментар


                #8
                4i4oico написа:
                здравейте ....та за какво искам да питам-повечето коли имат вградената екстра при пускане на помпичката да пръска вода и се включват и чистачките за 3-4 хода .Бравока обаче няма тази екстра а не знам дали другите фиатки имат такава.Идеята ми е да да си сложа реле за време,което да се включва с помпата за пръскалките и да управлява най бързия ход на чистачките.Дайте съвет дали ще се получи така както я мисля.Смятам да отворя капаците на кормилото и да намеря кой кабел управлява бързия ход,а към него релето за време.Понеже ми се намира едно реле за време с регулируем интервал смятам него да ползвам а и захранването е на 12 волта
                Би трябвало всички Брава, Браво, Мареа да го имат.Това управление зависи само от електрониката при самото моторче на чистачките.Вероятно там ти е проблема.
                svetli4a написа:
                Хм , явно зависи от нивото на оборудването .... при мен го има само на задната чистачка, на предните не ми се включват, но като се замисля ..... какъв е смисала да го слагат само за отзад, явно ще трябва и аз да поогледам релетата
                На теб също.А може и на двама ви проблема да е в лостчето на волана.

                Коментар


                  #9
                  Аз доколкото знам, при Браво,Брава SX пускането на чистачките заедно с пръскалката липсва като екстра.
                  Фиат Крома 1.9 16v+
                  Фиат Браво 1.6 16v
                  Фиат Мареа 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    pi4_s_bravo написа:
                    Аз доколкото знам, при Браво,Брава SX пускането на чистачките заедно с пръскалката липсва като екстра.
                    При мен го има и не мисля, че се води екстра. Но доколкото разбирам въпроса в темата иде реч за 3-4 цикъла на чистачките, а не за пръскане + един цикъл. С едно реле за време и малко умения по електроника може лесно да се получи. Някога старата ми кола нямаше интервално пускане на чистачките и с една подобна схема си бях направил... :D
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...588&highlight=

                      Коментар


                        #12
                        При Марея е така: При включване на пръскалките чистачките се включват за няколко хода със закъснение от 2-3 сек. Това закъснение е много важно, за да успее да се намокри стъклото и да не се надраска. Иначе прахоляка съдържа кварцови и други твърди частици и ако чистачките тръгнат веднага, на сухо, се драска стъклото ви. После вечерта се вижда на отсрещните фарове и е много неприятно заслепяването.
                        Fiat Marea TD100

                        Коментар


                          #13
                          ogi28b бих искал да те попитам нещо (тъй като даде мнение, пък и темата е за чистачки и да не отварям нова). Дали е възможно (по-точно за седаните Мареа/Брава) окомплектовани с пръскалки на фаровете, да се монтира лостче за чистачки от автомобил с задна чистачка(Браво/Брава), която включва задната чистачка с бутане към таблото ... предполагам се сещаш. Та с монтирането на такова лостче да се избегне пръскането по фаровете когато са включени светлините и едновременно остане като екстра. Надявам се да имаш време да погледнеш по схемите и отговориш. Мисля на доста хора ще им е полезно, също и на мен де . Благодаря

                          Коментар


                            #14
                            и при типо 1989 е така.пръскаш и чистачките правят 4 5 оборота.
                            типо 17d

                            Коментар


                              #15
                              Това е невъзможно да се предлага, като екстра. Най-малкото си представете какво трябва да пише зад кутийката за отметка за тази екстра. Не караме коли 50-ти набор.
                              Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
                              Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
                              -------------------------------------------------------------

                              Коментар

                              Working...
                              X