Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за резистора на вентилатора за охлаждането?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    аз доста време си играх с моя резистор. първо ми беш еизгорял термобушона. не намерих такъв, а и не ми се играеше да го поя и му запоих жичка на негово място. бачка няколко месеца и вече изгоря самото съпротивление. тогава смених кабелните обувки с нови, направих си една цичка с 2 мъжки в краищата и я сложих вместо резистора. така върти еднакво бързо на 2 и на 1 степен. ама до 2ра не е стигала никога. така работи много време, може би повече от година и ми изгоря пък първата степен на самия датчик- нормално, защото тока през него стана много голям. втората степен минава по друга верига и през реле, няма връзка с първа степен и така карах само на 2ра степен малко. скоро си смених всичко- датчик и резистор и антифриз. сега си пуска както трябва. обаче е измислено нарочно да са 2 вериги- за подсигуряване. наистина е по-добре да се смени и да се забрави за случая
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #17
      pakumba явно при тебе е малко по различно, на все пак го пробвах преди да го монтирам.Работи и първа и втора степен, а сега ако пак не работи първа утвам вече за датчик.
      FIAT PUNTO 1,7TD ELX

      Коментар


        #18
        Здравейте колеги!!!

        Здравейте!!! Вище мойта тема по този въпрос, и аз има подобен проблем!!! http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=886990#886990

        Коментар


          #19
          здравейте колеги. не е правилно вместо резистора да се слага кабел. така след известно време прегаря релето на 1-ва степен. често проблема на резистора е че изгаря термопредпазителя . има ги по магазините за електроника за по 50 стотинки. може и да се замени с дебела жица. просто с времето резистора почва да грее повече и изгаря предпазителя.

          Коментар

          Working...
          X