Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да проверя дали стартера ми е повреден?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да проверя дали стартера ми е повреден?

    Отказва да завърти,а не знам как да разберя дали повредата е в него или някъде из контактния ключ!Как може да се установи?Фиат Браво,1.2 16V 1999год.!
    THE DRUMMER!!!

    #2
    С мултицет, за контактния ключ.Дай повече информация, може да отказва да завърти, щото му липсва ток. Какво се случва, какъв звук се чува, таблото рестартира ли се....

    Коментар


      #3
      ...

      Моя стартер ей така секна баш преди Нова година - ни завърта, ни шалтера изхвърля... Оставих колата в един сервиз в София (кумът е таксиджия, та той ме заведе) - после майсторите казаха, че бендикс и четки са сменяли... А, казаха също и 120лв за всичко...
      Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
      Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

      Коментар


        #4
        Не се чува никакъв звук,не върти,не се рестартира таблото,проверих всички предпазители,защото не зна дали минава през тях-всички са изправни!С мултицед не знам как да го измеря!Ако дам накъсо двойката кабели,които влизат в ключа трябва ли да завърти?
        THE DRUMMER!!!

        Коментар


          #5
          Да, но едва ли ще запали. Трябва няколко кабела да дадеш накъсо, за да симулираш контакт.

          Коментар


            #6
            Re: ...

            karloson написа:
            Моя стартер ей така секна баш преди Нова година - ни завърта, ни шалтера изхвърля... Оставих колата в един сервиз в София (кумът е таксиджия, та той ме заведе) - после майсторите казаха, че бендикс и четки са сменяли... А, казаха също и 120лв за всичко...
            Тия са егати обирджиите. То целия стартер е 50лв. (за 1.6 примерно, за ТД-то може да е специален)А по темата - ми подай ток директно от акумулатора с едни кабели и виж какво става.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              Re: ...

              trace написа:
              karloson написа:
              Моя стартер ей така секна баш преди Нова година - ни завърта, ни шалтера изхвърля... Оставих колата в един сервиз в София (кумът е таксиджия, та той ме заведе) - после майсторите казаха, че бендикс и четки са сменяли... А, казаха също и 120лв за всичко...
              Тия са егати обирджиите. То целия стартер е 50лв. (за 1.6 примерно, за ТД-то може да е специален)
              А бе обирджии - аз бях доволен, щото на 30ти декември ми го оправиха... Пък и той, доколкото знам е заврян на терсене място...
              Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
              Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

              Коментар


                #8
                това със стартера и аз го преживях.Преди да спре стартера правеше ли ти проблеми.В смисъл да пали трудно и др.Ако е така вземи едно дърво и го чукни на няколко места,и ако запали значи си за смяна на четки а може и колектор.видях го от майстора който ми го оправи.

                Коментар


                  #9
                  Не ми е правил проблем.Просто ми се наложи да повъртя малко на скорост за да мога да изтегля колата и след това спря да върти.Вероятно е изгорял!Странното е че днес след като минах 150км.,реших да го пробвам и този път се чу щракане,подобно на това,когато не може да зацепи бендикс.А преди това нямаше и този ефект..Трябваше да погледна по друга причина клемореда,и видях че единия от кабелите,който е на тройната букса е нагорял-от него са ми проблемите с ключа(бях писал за това в една друга тема)!Възможно ли е да са свързани нещата?p.s.Съжалявам че бях писал на латиница,но нямах комп с кирилица под ръка!
                  THE DRUMMER!!!

                  Коментар


                    #10
                    Съвет?!?
                    THE DRUMMER!!!

                    Коментар


                      #11
                      Не искам да си признавам дори че не мога да намеря и стартера къде се намира за да му подам ток....!
                      THE DRUMMER!!!

                      Коментар


                        #12
                        Колеги,никой ли не знае къде е този стартер,да се видим и ако може да опънем един кабел да го тестваме!Благодаря!
                        THE DRUMMER!!!

                        Коментар


                          #13
                          В интерес на истината и аз него знам къде е? Някои да пусне една схема или снимка ? Не ,че имам проблеми , но явно се някога ше ме сполети , та да го знам къде е ... иначе от там нататък знам какво да правя мисля ,че би трябвало да се намира или до генертатора някаде или под сервото на спирачките.... нямам си на идея. При ладите и москвичите можеше и с ръка да му помогнеш .............. мисля .че се досетих каде е от страната на скортостна кутия от дясно някаде под сервото и предава въртеливо движение на тази зъбчатка на снимката
                          Прикачени файлове
                          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                          Коментар


                            #14
                            В крайна сметка стана по старомодния начин-отидох при познат автомонтьор и човека си го намери,свали и ремонтира!Забутан е на адски гадно за достъп място!Не е за "саморазправа"!
                            THE DRUMMER!!!

                            Коментар


                              #15
                              dimodd написа:
                              В крайна сметка стана по старомодния начин-отидох при познат автомонтьор и човека си го намери,свали и ремонтира!Забутан е на адски гадно за достъп място!Не е за "саморазправа"!
                              колега всичко е от хора направено ... с канал, инструменти ,питане и желание всичко би могло да стане дори и невъзможното.
                              >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                              Коментар

                              Working...
                              X