Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Касетофона гасне на стартер!?!?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Slavi_Lancia написа:
    .....тоя оранжевия за какво е иначе ?
    12V през контактния ключ, ако не се лъжа, че не ги разбирам. Както е окъсен взема 12V директно от акумулатора и е на 6 всичко.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #32
      Пак гасне, моя съм го вързал така, но не съм рязал кабелите, просто на ISO конектора съм им разменил местата.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #33
        ogi28b написа:
        null.zero написа:
        моята е преди 98ма и като вдигам/смъквам и двете стъкла и паля - не спират да се движат. ама фаровете ми угасват. а касетофона както вече казах сам си решава кога да угасне и кога не. и плафона ми не гасне плавно, ами след определено време, изведнъж.
        Е то тези неща какво общо имат с касетофона, които си изброил ? Фаровете гаснат защото такава е схемата на контактния ключ, а касетофона - не съм гледал как е свързан, но специално моя - винаги гасне.
        изброих ги, защото според теб АБИ прави така, че стъклата да не спират, а колата ми е преди 98’ма и би трябвало да няма АБИ.
        Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
        Moonsteppers - All over the world and beyond ...

        Коментар


          #34
          Когато го няма тоя модул, стъклата се управляват от един друг - по-прост модул. Там не знам как стоя нещата, но ако има АБИ - е така както го описах. Случвало ми се е няколко пъти и един ден се заех да разбера защо, и разбрах де... Доколкото разбрах, днес и колегата emzo го е установил. М/у другото - когато палиш - осветлението на бутоните на стъклата гасне ли ти ?

          Коментар


            #35
            първо трябва да ги отремонтирам, за да кажа със сигурност иначе всички такива други лампички за другите бутони и по таблото си светят.
            Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
            Moonsteppers - All over the world and beyond ...

            Коментар


              #36
              Re: Касетофона гасне на стартер!?!?!

              Slavi_Lancia написа:
              Всичко хубаво, ама като тръгна да паля и касетофона гасне, не че му има нещо, след запалване пак се съживява от там до където е стигнал но що да е При палене тока по 12+ кабела пада на 10.5 волта и явно тва му пречи. Питам се ако пусна директен + от акумолатора дали няма да се отърва от този досаден проблем.
              не мога да разбера защо сами си търсите проблеми ? нормално е да прави така,на 99% от колите е така които съм карал
              ex.Мареа ТД100

              Коментар


                #37
                null.zero написа:
                първо трябва да ги отремонтирам, за да кажа със сигурност иначе всички такива други лампички за другите бутони и по таблото си светят.
                Моля да ни извините, че започнахме тема в темата. И аз моите ще го ремонтирам, защото само 1 ми свети, но не с презапояване, защото вече го правих, и нямаше ефект. Сега направо с нови светодиоди, подходящи резистори, и така...

                Коментар


                  #38
                  колега от както съм със 700А стартов ток не ми огасва CD-то при палене.може би е от това защото при другия акумулатор (450А) огасваше всеки път ?
                  1.6 16v Abarth

                  Коментар


                    #39
                    Съвременните "свирки" гаснат при пропадане на напрежението под определена стойност (при стартер). Няма нищо ненормално в това. Дори и директно да се захранят от акумулатора, в 90% от случаите резултата ще е същият.
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар

                    Working...
                    X