Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монтаж на задни говорители на Брава с радио 182 М

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Благодаря много колеги.P.S.Да се ева в късметлията, точно обратното съм ги сложил.Нищо ... 6 развивания и завивания на видиите бадева ...
    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
    www.cyxap.com

    Коментар


      #17
      Връзваш, настройваш само задните колони да свирят.Ако си ги объркал (дефазирал), като дадеш дясна или лява едната ще свири повече.При нормално свързване, това НЕ трябва да се получи.п.с. това при условие, че не ти се занимава с мултимер.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #18
        То ми се занимава, отдавна мисля да си купя мултицет, ама ще го нося, като циганин сребърен ланец. Ще минавам за грамотен, а всъщност въобще не знам как се използва това устройство.Дъртия професор, баща ми, все ще ме ограмотява на тази тема, но от моите задължения все не остава време.Благодаря ви още веднъж на всички.На автора, специални благодарности за "механичната" част от описанието.
        .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
        www.cyxap.com

        Коментар


          #19
          То за мултицета не се изискват специални умения, даже ето тук може да прочетеш основните неща:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=26566

          Коментар


            #20
            ogi28b написа:
            Понеже грам не разбирам от музика - Благодаря на колегите:emzo (jtd 1??)naskobg (jtd 1??)JO_666 (1.6) и неговият добър приятел Благовестnull.zero (?)Junkey (1.6)Huku (jtd 105, ex: 1.6)adi_55 (jtd 105)Nikolai_slavista (Uno, ? ) за оказаната помощ и консултации.The Diesel Power
            хубава тема, колега, поздравления за усилията! да вметна, че и аз съм с ено-и-шес, да ме изтипосаш коректно.оффтопик: някой ден ... някой ден ... и аз ше съм екс 1.6
            Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
            Moonsteppers - All over the world and beyond ...

            Коментар


              #21
              Ами какви са монтажните размери на говорителите. Прочетох че по диагонал - 130 мм. При мен се виждат отвори само за 3 винта а пък мисля че трябва да са 4. Освен това на някакъв унгарски сайт попаднах на някакви пластмасови дистанциращи вложки за високоговорителите. С диаметъра на самия говорител и се поставя между него и решетката отгоре. Някой виждал ли е такова нещо на живо.
              Bravo 1.6 / 16

              Коментар


                #22
                Три са отворите за винтовете.
                .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                www.cyxap.com

                Коментар


                  #23
                  Riki888 написа:
                  Ами какви са монтажните размери на говорителите. Прочетох че по диагонал - 130 мм. При мен се виждат отвори само за 3 винта а пък мисля че трябва да са 4. Освен това на някакъв унгарски сайт попаднах на някакви пластмасови дистанциращи вложки за високоговорителите. С диаметъра на самия говорител и се поставя между него и решетката отгоре. Някой виждал ли е такова нещо на живо.
                  Слагаш втулки каквито ти душа иска, и се дистанцираш колкото искаш

                  Коментар


                    #24
                    Само да споделя, че някой, ако иска добро звучене да мисли за говорители 17см. или елипси 6х9 инча и тяхното вграждане. С фабрично предвидените колони се докорва звук, като от ВЕФ! :D Разбира се аз съм малко претенциозен откъм звук... но все пак не говоря за сила и думкане, а за приятно звучене. При мен отпред говорителите са оригинални, а отзад имам елипси 6х9 на кората и допълнителни пищялки на мястото, което обсъждате. Имам отделен усилвател и субуфер, но това е друга тема.
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #25
                      6x9 елипси се слагат отзад на фабричните гнезда, НО не лягат, както трябва, от което качеството страда, но е в пъти по-добре от 13см. говорители !Който иска качество - ще реже кората, но да помисли и за уплътняването и, защото от теглото на елипсите започва да тропа !
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        #26
                        emzo написа:
                        6x9 елипси се слагат отзад на фабричните гнезда, НО не лягат, както трябва, от което качеството страда, но е в пъти по-добре от 13см. говорители !Който иска качество - ще реже кората, но да помисли и за уплътняването и, защото от теглото на елипсите започва да тропа !
                        Аз съм с 6Х9 на фабричните места, стават.

                        Коментар


                          #27
                          При мен пък го има обратния проблем.На задната ми кора са правени два отвора за тонколони, но аз не ги използвах, а си купих нормална кора без дупки.Сега имам една излишна с отвори за тонколони.Подсилена е от италианеца с още една хоризонтална греда отдолу, за да издържа тежестта на колоните.Ако на някого му потрябва, да пише.

                          Коментар


                            #28
                            Само да вметна,че трябва да се изолира въздушната междина между високоговорителя и пласмасовата решетка над него,защото се получава акустично късо съединение.Затова ниските честоти се губят и ви се струва че 13см. говорители свирят като ВЕФ.Такава е и ролята на оригиналните дистанционери,които за съжаление незная от къде да се купят.Аз лично съм използвал зелена топлоизолация.Реже се лесно и подлежи на обработка.
                            FIAT Brava 1.6 16v 1996г.
                            FIAT Doblo 1.2 8v 2001г.

                            Коментар


                              #29
                              отзиви

                              реших и аз да монтирам тонколони отзад взех бошман за 30 лева на които трябваше да пише х бас сега саунда освен че е доста слаб, не е кой знае колко качествен нещо средно между веф и радиоточка. Ниските са заглъхнали и сякаш звука се разлива из багажника. дори и да изолирам с подръчни материали едва ли ще се оправи. затва се чудя от радиото ли е, или колоните са зле? знам че темата стара, но все пак, ако някой си взимал по скъпи говорители, да сподели за какво става дума. дали ще стане по качествен звука ако взема по новия 4 канален касетофон 182 Н 2?
                              "dintre ramuri alben floare"

                              Коментар


                                #30
                                Само да пиша, че кората, за която писах, я отнесоха отдавна, да не ме пита някой за нея случайно.Иначе на колегата нямам идея как да помогна по въпроса.

                                Коментар

                                Working...
                                X