Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пулсиращи неони под колата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пулсиращи неони под колата

    Здравейте колеги . Реших да си сложа неонки под колата . Мисълта ми е като ги сложа да ги направя с ЦК копче с 3 позиции . Първата да е изключено . Втората да е включено . А третата е да мига . Мисля че реле от мигачи на кола ще стане . Имам едно бушонно табло от Типо ако успея да намеря кое е релето на него дали ще има как да го вържа така че да работи и да мига и ако искам да не мига
    Fiat Bravo '96 1.4 12v- 2.0 20V
    Във всеки звяр се крие капка милост. Във мен я няма - значи звяр не съм

    #2
    С реле за мигачи може и да не стане работата. То работи с определен товар на изхода и ако товара е по-малък - ще мига по бързо, а в твоя случай може и едва забележимо.
    Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
    Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
    -------------------------------------------------------------

    Коментар


      #3
      Би могъл да вържеш крушка от мигач паралелно към неоните, за да има товар или ако не се лъжа едно съпротивление 1.6 ома 25 W./не забравяй, че и двете се нагряват бая, а съпротивлението е подходящо само в мигащ режим/ А можеш да си направиш схема на мултивибратор. Като на мястото на отбелязаната лампа слагаш управлението /намотката/ на обикновено 12V реле. Ако забелязваш лампите са две и съответно, когато едната свети, другата е огаснала. Така, че можеш да си сложиш 2 релета за управление на лампите по отделно...
      Прикачени файлове
      Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
      Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
      -------------------------------------------------------------

      Коментар


        #4
        Нищо не мога да разбера от схемите ... Малко за по тъпи разяснение може ли
        Fiat Bravo '96 1.4 12v- 2.0 20V
        Във всеки звяр се крие капка милост. Във мен я няма - значи звяр не съм

        Коментар


          #5
          Ако замениш светодиодите с лампи или с управляващата намотка на реле, трябва да махнеш R1 и R4, защото с тях няма да имаш достатъчно ток в колекторната верига на транзисторите. Също така ако сложиш релета, трябва да свържеш по един диод в обратна посока успоредно на намотките им, за да предпазиш транзисторите от тока на самоиндукция.
          Fiat Punto 1.1 '97

          Коментар


            #6
            Ако не си по схемите си използвай релето за мигачите, но задължително вържи и една крушка за мигачи към неоните, за да ти функционира релето. И гледай ако криеш крушката, да е на място където нагряването й да не доведе до пожар.
            Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
            Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
            -------------------------------------------------------------

            Коментар


              #7
              Е добре, защо никой, след като си свърши работа не казва как е станало за да знаят и другите ... не че ме интересува в случая, ама е страшно егоистично
              Fiat Forum Bulgaria

              Прекаленият светец и богу не е драг !

              Коментар

              Working...
              X