Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изчезна осветлението на контролното табло - Uno Turbo ...?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изчезна осветлението на контролното табло - Uno Turbo ...?!

    Здравейте!Изведнъж ми изчезна осветлението на таблото с контролните уреди ...?! Едновременно с това спря да работи и бензиномера и отначало си помислих, че нещата са вързани през някой предпазител, който е изгорял ... но не беше така - за бензиномера се оказа виновна една пружина в поплавъка на резервоара, която се беше откачила.Та сега остана проблема с осветлението ... Проверих предпазителите - здрави са ...Моля Ви, споделете ако знаете, къде да търся проблема Колата е MK1 UNO Turbo 1.3 T.i.eПоздрави!
    XE

    #2
    Сваляш капака на таблото и си проверяваш кабелите (предимно този който ти дава маса)
    Fiat Uno 45
    Fiat Uno 1.3 turbo i.e.

    Коментар


      #3
      Доста рядък автомобил караш и шанса някой да се е сблъсквал с такъв проблем именно с този модел е доста малък. Защо не провериш буксите на таблото. Възможно е да са се окислили или да са се ухлабили.
      Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
      Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
      -------------------------------------------------------------

      Коментар


        #4
        Как да разбера кой кабел е за "маса"? То всъщност кабелите са три букси с доста кабелаци и един лентов кабел. Всички буски ги прегледах и почистих а лентовия кабел видимо не е прекъснат. Предполагам масата е някъде отделно кабелче, не на букса ама кое То между другото, осветлението зачезна след едно разглабяне на таблото по повод буустметъра и може и аз да съм прекъснал нещо ама знам ли ...
        XE

        Коментар


          #5
          колега аз съм се сблъсквал със същия проблем на 2 мой коли.едната форд ескорт и на рено 21.и при двете проблема беше ключа за фаровете.но при мен липсваха и габаритите и светлината за задния номер

          Коментар


            #6
            Най-добре да си намериш ръководството на Хайнес за Уно. Имаше някъде във форума линк за него (или попитай чичко Google). Вътре имаш схеми за всички модели. Ако не можеш да се оправиш събота/неделя съм в София (доколкото виждам и ти си там) драсни да се видим и да го оправим.
            Fiat Uno 45
            Fiat Uno 1.3 turbo i.e.

            Коментар


              #7
              ptzonev написа:
              Най-добре да си намериш ръководството на Хайнес за Уно. Имаше някъде във форума линк за него (или попитай чичко Google). Вътре имаш схеми за всички модели. Ако не можеш да се оправиш събота/неделя съм в София (доколкото виждам и ти си там) драсни да се видим и да го оправим.
              Имам ръководството на haynes. И схемата съм си извадил и разпечатил - лошото е че нещо трудно я чета (срам за мен, защото съм завършил електротехникум )Много ти благодаря за предложението за помощ. Само кофти, че събота е работен ден, та не знам как ще се нагласят нещата ... Но лошо няма да организираме една среща за обмяна на опит - виждам че и ти имаш такава количка.Поздрави!
              XE

              Коментар


                #8
                Ами както прецениш. Само че ще имам връзка само на мобилен - 0888534416
                Fiat Uno 45
                Fiat Uno 1.3 turbo i.e.

                Коментар


                  #9
                  Повредата е установена, отстранена и доста прозаична - изгорели две от трите крушки, които осветяват уредите
                  XE

                  Коментар

                  Working...
                  X