Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с ТОК джамовете

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с ТОК джамовете

    Колеги помагаите,джамовете ми работят когато си искат,бутоните са здрави и работят(пробвах ги на др кола) някои има ли си на идея от какво може да се получава това и ако някои знае моля помагаите.последния път колата си стоя с отворени прозорци 2 дена в гаража и сега ме е срах да ги сваля
    Honda Jazz 1.4 8v 07'

    #2
    какъв с точност е проблема? при мене десния отказа и се оказа че зубното колело което върти ролката на която се намотава жилото се е поизносило а и има и малко счупено и зацепваше хубаво и от там вече не искаше и да се вдига. сега съм дал колелото да ми правят ново. поне при мене това беше проблема. лошото е че малко е гадно колато се свали машинката(трябва да се свали стъклото). ако питаш мене това е варианта. сваляне и намиране на проблема и вече след това да прецениш дали ще може да се оправи или нова машинка
    Fiat Bravo SX 1.4 12V

    Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
    Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

    Коментар


      #3
      колега BUH изреварил си ме с тази тема мислех да я пусна апсолутно същатазащото и на мене ония ден ми го направи същия номер на предно ляво стъклои аз като тебе неможах да си затворя колата 30 минути но ако ти стане пак да знаеш как да си я затвориш значи цъкаш копчето да е постоянно натиснато за вдигане и даваш на контактаз моито така си го затворих но и идея си нямам защо такава мизерия ми правинякои колега ако се е сблъсквал с проблема нека сподели
      FIAT BRAVA_ELX 1.6 16V 103HP 97

      Коментар


        #4
        значи мене машинките и бутоните ми бачкат идилано просто ми блокират и сичко свършва когат са на кеф се оправят.кабелите са здрави неска ги прозванях сичките един по един,джамовете си се качтамн и слизат мн прилично просто блокирват и нещат и нещЪТ
        Honda Jazz 1.4 8v 07'

        Коментар


          #5
          BUH написа:
          значи мене машинките и бутоните ми бачкат идилано просто ми блокират и сичко свършва когат са на кеф се оправят.кабелите са здрави неска ги прозванях сичките един по един,джамовете си се качтамн и слизат мн прилично просто блокирват и нещат и нещЪТ
          Смени модула за управление, или му почисти контактите, релетата...
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            то добре модула а каде се намира тои :D :D
            Honda Jazz 1.4 8v 07'

            Коментар


              #7
              100% е от релето от дупките се размества свалиго и му почисти крачетата с контактен спрей.
              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

              Коментар


                #8
                Kолеги и аз го имам същия проблем!при мен сстана по следния начин: свалям прозорците .... карам си колата и в момента когато спрях исках да ги дигна ала ..... не ми се получи номера .... седнах си на кафето .... и след 20-30 мин .... отидах и вече работеха .... незнам как става номера и откаде я прави тая мизерия ама като я оставиш за известно време се оправя ... иначе и при мен е по същия начин цъкаш копчетата ама все едно няма ток .... ?!?! което е много интересно .... а по интересното е как се оправя само ?Иначе има и алтернативен начин за вдигане ако ви блокират когато нетрябва ... платформата на копчетата за управление на лявата врата се сваля много лесно .... вадите кабелите от бутоните .... и с един мостов кабел от акомулатора директно на моторчетата и прозорците са горе..... !!!!! (казвам го от опит)
                AUDI 1.8 20V TURBO
                ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  dani389 написа:
                  100% е от релето от дупките се размества свалиго и му почисти крачетата с контактен спрей.
                  каде е тоя модул??? каде се намира???
                  Honda Jazz 1.4 8v 07'

                  Коментар


                    #10
                    100 % проблема с блокирането на двете стъкла едновременно е от релето.Намира се над кората на жабката,имаше няколко теми за това ...
                    Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
                    ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
                    ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
                    ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

                    Коментар

                    Working...
                    X