Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Касетофона ми свети постоянно?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Касетофона ми свети постоянно?!

    Здравейте,Касетофона ми е модел AD182M и след изгасяне свети зелената светлина постоянно. Първо си мислех, че ще изгасне след време, но забелязах, че и чакането не помага Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 . Не вярвам да изтощи акумулатора до степен, в която няма да успея да запаля (освен ако не карам колата дълго време), но все пак не намирам този светлинен ефект за нормален. Не е най-голямата ми грижа и едва ли много хора ще отговорят, но все пак ще се радвам, ако някой даде съвет за отстраняването й. Извинявам се предварително, ако това е фабрично и е нормално да ми осветява колата денонощно.Благодаря,желая на всички Ви лек ден

    #2
    Здравей, Има няколко захранвания, едното е постоянно, другото е от контактния ключ и третото е от габаритите.При мен това за контактния ключ беше прекъснато и свързано към акумулатора.Тоест това дали съм на контакт или не не изграеше роля.Мисля че при теб някои е направил същото с третото захранване.Свали касетофона и виж дали има самоделни изпълнения.
    04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

    Коментар


      #3
      Това е възможно, но тази постоянна свързаност с акумулатора би позволила на касетофона да бъде използван, когато тя не е на контакт. При мен е така, но това не дава обяснение защо свети, когато е изключен - на другия ми автомобил имам аудио плеър, които е свързан към акумулатора отново, но след изключването му, дисплея не остава светещ.Някой друг има ли идея по въпроса или е съгласен с мнението на колегата: vgeorgiev Благодаря.

      Коментар


        #4
        Тези касетофони фабрично светят винаги, когато колата е на контакт, без значение дали е включен, или не.И фабрично си свирят и без колата да е на контакт. Нещо са ти омешани тоците.
        Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

        Коментар


          #5
          simeon3000 написа:
          Тези касетофони фабрично светят винаги, когато колата е на контакт, без значение дали е включен, или не.И фабрично си свирят и без колата да е на контакт. Нещо са ти омешани тоците.
          Значи да разбирам, че е нещо нормално да свети постоянно, дори да е изключен... така ли?

          Коментар


            #6
            Свети винаги, когато е на контакт. Като угасиш колата, трябва да угасне дисплея.
            Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

            Коментар


              #7
              Ясно, значи моят не е наред. Преди да сложа него имах предишният модел с по-малко бутони (не му знам модела) и той не светеше след като се изключи, или след вадене на ключа. След като ми дадоха този и го поставих той си свети нон-стоп. Имам съмнения, че може и от него да е. Благодаря все пак, исках просто да разбера дали е нормално или се притеснявам напразно, но явно ще трябва да посетя car audio centre или някой ел. техник да погледне за какво става дума.

              Коментар


                #8
                аз незнам да има някой с по-малко бутони
                Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
                Moonsteppers - All over the world and beyond ...

                Коментар


                  #9
                  Може грешката да е моя, но мисля, че това е предния модел http://www.electron.bg/images/sh_ima...ture%20096.jpg А този е след 98г http://www.fiatbravo.hu/images/docs/60.7.jpg и въпроса ми е за него Разликата между двата не е само във външния вид. Единия е двуканален, хваща ФМ много по-зле, помни само 3 канала по 5 станции, няма RDS т.н.

                  Коментар


                    #10
                    прав си, само че моя е почти като горния, пише на него AD185M ( http://www.fiatbravo.hu/images/docs/60.5.jpg ), има RDS, TP, а твоя май е AD182L. принципно серия 182 е за браво/брава, а 185 е за марея, доколкото съм успял да намеря инфо в нета.
                    Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
                    Moonsteppers - All over the world and beyond ...

                    Коментар


                      #11
                      И аз така мисля, но аз имам и двата. Първо бях с оригиналния и след това го смених, заради възможността му да захранва 4 канала.Така че е възможно да е бил на някоя Марея

                      Коментар


                        #12
                        Колега,при мен пък се пускаше и се спираше когато му скимне.Реши проблема кардинално,като мен.В кофата и си мушни нещо с падащо панелче.
                        Marea Weekend
                        2,4 JTD 130 '99

                        Коментар


                          #13
                          ами колеги може да се оправи и от настройките аз така си го оправих но не ме питайте как със проби и едно аверче влезе и го беше правил и ми го направи

                          Коментар


                            #14
                            mareauser написа:
                            Колега,при мен пък се пускаше и се спираше когато му скимне.Реши проблема кардинално,като мен.В кофата и си мушни нещо с падащо панелче.
                            Бях го решил доста кардинално, но кризата се промъкна и в моя дом. Махнах много хубав Pioneer и си сложих оригиналното. Благодаря все пак за съвета

                            Коментар


                              #15
                              Вярно кофти.Аз го взех мойто на "лизинг"(модерната думичка).А се бях засилил да сменям говорителите,ноооо ... няма нужда да казвам Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 .Ще почакат.
                              Marea Weekend
                              2,4 JTD 130 '99

                              Коментар

                              Working...
                              X