Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Що е то? - индикация на таблото на Punto автоматик98' РЕШЕНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Що е то? - индикация на таблото на Punto автоматик98' РЕШЕНО

    След смяна на гарнитура на глава и на клапаните и на стартера (тея неща едвали имат нещо общо но за всеки случай щото не съм сигурен) ей тази лампа изведнъж светна и изглежда, че няма намерение да се изгаси. Свети като дам на контакт, и след като запаля изгасва и точно след 10тия метър светва пак и не изгасва изобщо докато не изгася колата.Книгата, която я имам пише за тази индикация ама е на италиаски и единственото, което разбирам е че за автоматичната скоростна кутия.Колата е Fiat Punto 1998г. автоматична скоростна кутия.Маслото на скоростната кутия не съм го сменял.Та въпроса ми е за какво точно свети и какво се опитва да ми каже, каква е вероятността да е много лошо и може би колко горе доло излиза ремонта, че тия смяни на гарнитури и стартер нещо ми излезнаха бая пари.Благодаря предварително за помоща.
    Прикачени файлове

    #2
    Сигурно е ниско нивото на маслото в скоростната кутия. А може и да е за смяна вече. Отиваи по най-бързия начин да го видят в някой сервиз.
    Lancia Kappa 2.0 20V
    БЪРЗ , НО НЕ БЕЗОТГОВОРЕН !!!

    Коментар


      #3
      След като бях в сервиз да погледнат маслото се оказа, че е в нормата и за всеки случай се смени...обаче лампата продължава да свети!В крайна сметка отидох в Ванто Трейд, там след диагностика ми казаха, че е счупено зъбно колело на агренажния ремък - 100кинта зъбното колело и още толкова за ремонт и смяна на семеринг 50лева и вече "няма лампа да дразни"

      Коментар


        #4
        besnija написа:
        Сигурно е ниско нивото на маслото в скоростната кутия. А може и да е за смяна вече. Отиваи по най-бързия начин да го видят в някой сервиз.
        Колегата донякъде е уцелил какво показва индикацията ама ти като се доверяваш само на майстори плащай за щяло и нещяло.Индикацията предупреждава ,че температурата на маслото в автоматичната скороста кутия е повишено и трябва да се разбере защо може би е за смяна.Не съм сигурен дали след смяната обаче трябва с диагностичен уред да се изчисти грешката от компа.Това ,че във ванто са ти угасили индикацията не означава ,че са ти сменяли нещо всичко е измама.
        Прикачени файлове
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          И във Ванто ли лъжат Yellow_Flash_Colorz_PDT_21
          Fiat Forum Bulgaria

          Прекаленият светец и богу не е драг !

          Коментар

          Working...
          X