Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за ел.огледалата на ТИПО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ за ел.огледалата на ТИПО

    Здравейте,значи имам един малък проблем с ел.огледалата на типотоЗначи имам двете огледала и кабелите които излизат от тях с по 2 букси на огледало(има 4 кабелчета на 2-те букси 2х2) имам и копчето за управление на огледалата но към него няма букса която да свързва самите огледала към него следователно не работят..въпроса ми е ако някой може да каже как се свързва самото копче към огледалата за да работят те..?

    #2
    ами съвсем без да съм го виждал ще ти кажа, че трябва да имаш един + към копчето който да се разпределя според зависи накъде натиснеш копченцето- 2та кабела на буксата на огледалото са за едното моторче нагоре надолу, и 2 за другото за настрани- ПРЕДПОЛАГАМ
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      ами самата букса на копчето има 8 пинчета...така че най-логично е да се свързва с 8-те кабелчета на 2-те огледала..но незнам точно..ако имаш по-ясна представа или можеш да видиш примерно на твоето ако имаш и ти..би било добре..начи другото е че трябва да има и кабелче което да определя кое огледало настройваш според положението на копчето..така че май си стана бая голям моя проблем..

      Коментар


        #4
        ако вържеш и 8-те пинчета,от къде ще се захранва ?ел огледалата на типо са с подгряване (поне тези които съм виждал и имал (около 6-7) )на копчето имаш плюс минус и габарити за осветяването на копчетона огледало има по 3 кабела за моторчетата (2бр в огледало)намятах на paint-а как са вързани,дано да разбереш
        Прикачени файлове

        Коментар


          #5
          объркал съм се изцяло..значи не са по 4 кабела на огледало а по 5!едната букса е с 3 а другата с 2като цветовата схема е: на буксата с 3 кабела червен-жълт:червен-син:сив а на буксата която има 2 кабела са черен и кафяв...ако някой знае или може да види по неговата схема как са да казва :D

          Коментар


            #6
            никой ли няма пердстава за кво говорим бе хора ????

            Коментар


              #7
              Колега - при мен са така - гледайки буксата с кабелите фронтално с репера отдолу:1 - син-бял2 - сив-червен3 - син-червен4 - оранж-бял5 - черен-жълт6 - жълт-син7 - черен8 - жълт-червенОгледалата са ми ел. с подгряване. Лампичката е свързана между 2 и 4 и работи само при пуснати фарове - демек 4 е + от фаровете.Ако не се оправиш може и да разглобим цялата джаджа и да погледнем нещата "отвътре"!Успех!
              Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

              Коментар


                #8
                Успех!
                Прикачени файлове
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар


                  #9
                  Rokambol написа:
                  Успех!
                  my friend става въпрос за ел.огледала а не за стъкла се пак мерси..ако имаш такава схема за огледалата качвай я

                  Коментар


                    #10
                    my frend, безумно прав си, пак съм изтрещял Ето ти схемата на огледалата:129 ти е джойстика, 130 и 130А са ти съответно дясното и лявото огледала.54 трябва да е бутона за аварийните.
                    Прикачени файлове
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар


                      #11
                      колега мерси за пуснатата схема ама има малко неизвестни..значи на схемата двете огледала имат по 6 кабела една букса с 2 и една с 4 които отиват на по няколко места.Ако имаш разяснения към нея ще е добре да ги видя че има и едни кабелчета които не са само от огледалото към копчето ами влизат в едно друго блокче ( 48 ) и после отиват и към (39) така че ако може да кажеш какво са те на схемата..поздрави

                      Коментар


                        #12
                        да се похваля огледалата вече са вързани и работещи както управлението така и подгряването :D мерси на всички които се включиха в темата с различна помощ!

                        Коментар

                        Working...
                        X