Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен проблем с чистачките на Мареа.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен проблем с чистачките на Мареа.

    Значи, прибирам се днес към къщи и по едно време чистачките се включиха сами, без да съм пипал лостчето. И така си продължиха да си работят на бързи обороти, като по никакъв начин не искат да се изключат. Така и ги оставих, спряха чак като изключих колата.Някой има ли някаква идея къде може да им е проблема?Благодаря предварително.
    Shit happens, sometimes...
    Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
    Marea 1.8 HLX - червена като аватара

    #2
    Има вероятност лостчето да е счупено , или да се е откавило нещо по механиката , има пластини и пружини вътре , може и да успееш да го ремонтираш Може проблема да не е в него , но малко ме съмнява.Само за информация ново е около 120 лв.
    Fiat Brava 1.4 12v SX

    Коментар


      #3
      Здравй колега ivjordan.Аз имам Мареа и имах същия проблем писах тук но никой не отговори.И реших да ида на майстор.Оставих колата и като да си е взимам човека каза че е имало някви релета нагоряли и изчистил платката сигурно която е под предния прозорец и от там нямам проблеми.Така че ако можиш сам да си свалиш въпросната платка и да е разгледаш дали има нешо нагоряло и да си е изчистиш ще е супер.аиде успех
      Fiat Stilo 1.9Mjet 150hp

      Коментар


        #4
        Къде е въпросната платка с релета, че в книжката нищо не намерих?
        Shit happens, sometimes...
        Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
        Marea 1.8 HLX - червена като аватара

        Коментар


          #5
          Моторчето за чистачките се намира под шофьорската чистачка, сваляш чистачката, пластмасата и е там. Самите степени се определят от едни писти които са на самото моторче, а и релето е там. Явно се е намокрило и за това се е включила чистачката.
          --Старата ръжда любов не хваща!--
          156 sportwagon 1,9 jtd 115
          ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

          Коментар


            #6
            Днес като слязох при колата, дадох на контакт и вече си работеха коректно. Все пак, почистих всички клеми по контактното лостче и при моторчето. Засега работят, пък ще видим докога.
            Shit happens, sometimes...
            Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
            Marea 1.8 HLX - червена като аватара

            Коментар


              #7
              Я да си вдигна вехтата тема.Описаният проблем продължи да се получава от време на време и до ден днешен. Няколко пъти ходи на майстор, но тъй като проявлението е случайно, така и не се случи да се включат при майсторите.С времето се оказа, че проблемът е свързан по някакъв начин с фаровете - къси светлини. Когато чистачките се включат, за да спрат, трябва да се изключат късите.Междувременно ми се счупи лостчето на мигачите, така че смених целия ключ, като се надявах и проблемът с чистачките да изчезне, но уви, продължи си.Днес, защото напоследък проблемът се задълбочи, ходих на жичкаджии, които твърдо заявиха, че е от конзолата на бушоните. Купих такава от Италианеца, смениха я, но проблемът с чистачките си остана. Естествено, прояви се чак след като си тръгнах от сервиза.Аз отдавна съм се отказал, че този проблем ще бъде решен и напоследък вадя бушона, за да продължа да карам на фарове според изискването на закона, но сега се комбинира дъжд с фарове, а е досадно гадните чистачки да въртят на възможно най-бързата степен непрекъснато.Ако някой има идеи, ще съм благодарен...
              Shit happens, sometimes...
              Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
              Marea 1.8 HLX - червена като аватара

              Коментар


                #8
                Що не минеш в неделя на среща да го погледна?

                Коментар


                  #9
                  Ми, да взема да мина, ама напоследък съм се пооткъснал от форума, та трябва да потърся къде е срещата За това в "Хиподрума" ли става въпрос и в колко часа?
                  Shit happens, sometimes...
                  Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                  Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                  Коментар


                    #10
                    Да, там. За повече инфо - раздела за срещи, "Чат за срещите в София", водещото мнение.

                    Коментар


                      #11
                      Нова версия: възможно ли е да е от клемореда този проблем (с чистачките).Гледам, не е милиони, но ми писна да купувам разни неща, а проблемът да си остава, та ако някой се сеща...
                      Shit happens, sometimes...
                      Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                      Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                      Коментар


                        #12
                        Тая глупост ако не ти я написал Ключаря на ЛС - си режа главата! Той е научил две думи и ги повтаря във всяка тема: Ако проблемът е в Стило или Пунто 2 - казва "Виж BSI", нищо, че не знае какво е то. Ако е Пунто 1 или Браво - "Виж клеЙмореда".

                        Коментар


                          #13
                          ^Ами, не, в поредния сервиз ми я казаха. Но в тяхна защита ще кажа, че не са специалисти - жичкаджии.Я кажете читав електричар, че ми писна само да купувам и сменям чарковете и нищо да не се получава.
                          Shit happens, sometimes...
                          Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                          Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                          Коментар

                          Working...
                          X