Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Говорители предни врати : мареа... КАКВИ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Говорители предни врати : мареа... КАКВИ?

    Здравейте колеги, от доста време се каня да си сменя говорителите на таблото и на вратите отпред.... с оригиналния радиокасетофон и трансмитер съм и не смятам да купувам CD-та и тем подобни... та искам да подменя въпросните говорители като с тези на таблото нямам проблеми.... знам какво да купя но за вратите просто не ми идва на акъла какви говорители да взема че да не се налага рязане на врати кори или каквото и да било.... ако някой се е сблъсквал с този проблем не ка сподели решението.... мисля че за браво и брава въпроса седи по същия начин.

    #2
    Колега има много изписани теми по този въпрос потърси с търсачката.
    Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

    Коментар


      #3
      Ти с търсачката опитвал ли си да намериш нещо?
      Fiat Marea TD100

      Коментар


        #4
        Размера е 5*7 инча.
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          6ma7ka7a написа:
          Колега има много изписани теми по този въпрос потърси с търсачката.
          Да подновя темата.Имам марея уикенд 1.9ТД.Търсих с търсачката,но не намирам това,което ми трябва.Имам говорители само във двете врати.На таблото от двете страни под решетките за говорителите има срязани кабели,но няма говорители.Отзад в колоните има кабели,но и там говорители липсват.Ще помоля запознатите да ми кажат какви точно говорители трябва да купя за таблото и за колоните отзад.Благодаря предварително.
          Фиат марея уикенд 1.9ТД100

          "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

          Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

          Коментар


            #6
            Темата е за кабели ,но има мои снимки на оригиналните говорители с размери.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...er=asc&start=0
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Tornado написа:
              Темата е за кабели ,но има мои снимки на оригиналните говорители с размери.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...er=asc&start=0
              Прегледах темата,която си ми дал,но освен снимки на говорителите във вратите други снимки не видях.Интересуват ме говорители за таблото отпред и за задните колони.
              Фиат марея уикенд 1.9ТД100

              "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

              Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

              Коментар


                #8
                http://www.aval-bg.com/catalog/displ...ubstyle_id=244Аз си взех тези говорители. Идеално не пасват, защото в предните врати са елипси, но ето каква е процедурата:Оригиналните елипси са в пластмасови рамки. Държат се от нещо като пръчици на рамката. Та тези пръчици се чупят за да се освободи рамката. След това от шпершлат, примерно, се изрязва нещо като фланец, с който се напасват новите говорители в пластмасовите рамки и се завинтват. След това си връщаш рамката и я завинтваш за вратата. Не е никак трудно, само е малко играчка за фланеца.Иначе идеята е, че 13 инчов говорител пасва по този начин.Но едно лично мое мнение- оригиналния касетофон е адски смотан Ти ако смениш него ще видиш, че от фабричните говорители ще извадиш по- добър звук. Така че не очаквай кой знае какво с нови колони и оригиналния касетофон.
                Bravo SX 1.9TD 75

                Коментар


                  #9
                  Stoen написа:
                  http://www.aval-bg.com/catalog/displ...ubstyle_id=244Аз си взех тези говорители. Идеално не пасват, защото в предните врати са елипси, но ето каква е процедурата:Оригиналните елипси са в пластмасови рамки. Държат се от нещо като пръчици на рамката. Та тези пръчици се чупят за да се освободи рамката. След това от шпершлат, примерно, се изрязва нещо като фланец, с който се напасват новите говорители в пластмасовите рамки и се завинтват. След това си връщаш рамката и я завинтваш за вратата. Не е никак трудно, само е малко играчка за фланеца.Иначе идеята е, че 13 инчов говорител пасва по този начин.Но едно лично мое мнение- оригиналния касетофон е адски смотан Ти ако смениш него ще видиш, че от фабричните говорители ще извадиш по- добър звук. Така че не очаквай кой знае какво с нови колони и оригиналния касетофон.
                  Нямам намерение да сменям говорителите във вратите,а само да сложа говорители в таблото отпред и в колоните на багажника- интересува ме те какви трябва да са.А за звука си прав,но в този малък обем на колата не очаквам кой знае какъв качествен звук.
                  Фиат марея уикенд 1.9ТД100

                  "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

                  Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

                  Коментар


                    #10
                    значи да кажа и аз,когато си взех бравата ми се струваше че колоните са ми избушени и неискат да свирятпърво си ги смених в вратити с елипси на megavox размера всеки го знае и пак не ми хареса как свири радиотовикам си ще си взема и едни елипси за кората отзад с едни пищялки за таблото пак на същата марка та дано ми харесаефекта беше страхотен,и така една година карах колата докато не ми хрумна идеята да си взема CDкогато си взех CD и оригиналното го махнах направо се насрах от кеф и удовлетворение неможех да повярвам как е възможно да го слушам това оригинално радио цяла година и да се ядосвам с него а на бравата когато се одреже кората и се сложат елипси става нещо страхотно
                    FIAT BRAVA_ELX 1.6 16V 103HP 97

                    Коментар

                    Working...
                    X