Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

плафон-постепенно угасване

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Това, че хората са го измислили, по никакъв начин не трябва да ни спира и ние да мислим. Когато става въпрос за допълнителната електроника в автомобила (говоря за автомобили от рода на тези за които пишем в този форум, а не за тези с емблема Конче и другите от този ценови клас или подобни), най-добре е ако можем, сами да си я проектираме и реализираме. Първо няма да ни излезе по-скъпо отколкото ако си я купим и второ ще постигнем точно ефекта който ние искаме, а не това което предлага готовият продукт. Все пак, може да искаме когато влезем в колата, лампата в плафона мигайки да ни казва "здравей" използвайки морзов код. Това е само пример разбира се, който илюстрира по богатите възможности на "custom" електрониката да задоволи специфичните изисквания на различните потребители.
    Fiat Punto 1.1 '97

    Коментар


      #17
      niko09 написа:
      Слага се едно реле 4-5 лв и това.После е хубаво да се върже с алармата ти ако има такава възможност и да ти светва купето и фаровете като отключиш и заключиш подовно на Мерцедесите
      Дай идея как се връзва с алармата ,че аз като го направих трябва да чакам да изгасне лампата и тогава да заключвам с алармата иначе нещо много странно пиука ,за оригиналната аларма става въпрос.
      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

      Коментар


        #18
        Така наречената "джаджа", която би трябвало да се продава в М.Бриколаж поне в Бургас идиотите даже не са и чували за нея .Вече 3-4 пъти ходя да търся но уви няма а и не очакват да получат .
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #19
          ж

          Сега на нисана е с такава джаджа ,но заводски де и е много готино,аз в първият момент си помислих ,че не ми изгасва лампата в купето ,но след 20 сек,което е прекалено дълго изгасва постепенно :D
          Nissan Primera 1.6 16v P11
          ex.Fiat Bravo 1.6 16v

          Коментар


            #20
            Моя плафон съм го направил да се пуска плавно ако отключиш с централното за 4 сек или плавно ако отвориш врата за 1 сек или пък ако си на контакт незабавно се палят светлините , после ако не дадеш на контакт чака 20 сек и плавно гаси , а ако дадеш контакт веднага гаси плавно. При заключване с алармата пак гаси веднага плавно. И накрая ако е забравена отворена врата при ремонтче или авария от датчик за време по-голямо от 5 мин., гаси плафона аварийно и чака всички врати да са затворени за да почне нормална работа пак. Ето и малко видеоматериал:http://www.youtube.com/watch?v=GsNn-yjFczsСега остава да си купя и ЛЕД за да дигнем малко нивото на осветеност.

            Коментар


              #21
              При мен е заводски вложено в колата Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В ELX Незнаех че не се монтира масово в моделите Браво , Брава и Мареа мислех че го има във всички.
              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

              Коментар


                #22
                Аз си го монтирах това нещо.. Купих го от Mr. Bricolage от щанда за автоаксесоари. Единственото което не ми харесва е,че когато запаля колата и тръгна ми вади очите докато изгасне... Не може ли да се направи да се светка когато си отключа колата(с оригинална аларма съм) и да се загасва плавно още щом дам на контакт.И още нещо....може ли такава шашма да се направи и с халогените- да ми светват за малко щом заключа и отключа колата? Yellow_Flash_Colorz_PDT_14 Колата ми е 97 година
                Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                Коментар


                  #23
                  То и Аз след дълги обикаляния в Mr. Bricolage от около два месеца съм с това реле закъснител за плафона.Модела е с 60 сек. закъснение, само такива бяха получили но определено са доста по-малко но ми направи впечатление че ако се задържи врата по-дълго отворена и времето се увеличава а при трета врата т.е. багажника не е така, загася максимум след около 15 сек.
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    #24
                    Колеги няма ли някой който да разбира от електроника да каже Yellow_Flash_Colorz_PDT_32 Yellow_Flash_Colorz_PDT_50
                    Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                    Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                    Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                    Коментар


                      #25
                      За начало трябва да метнеш това от Бриколаж после трябва да се видят сигналите от алармата какви са при мен са положителни импулси 0,7сек. и да се направи модулче.

                      Коментар


                        #26
                        Ами аз това от Бриколаж-а го имам, искаш да кажеш че трябва да го махна от употреба ли? И после как да разбера какъв сигнал се подава на алармата
                        Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                        Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                        Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                        Коментар


                          #27
                          Сещам се за оня виц, в който на един му спрял ръчният часовник. Когато отишъл да си го вземе от часовникаря и питал какво му е имало, майстора му казал, че проблема е бил в мравката, която хвърляла въглища. Била умряла, той я сменил и сега всичко е било наред.Та проверете си мравките, дето бааааавно цъкат копчето, за да може плафона плааавно да изгасне
                          Alfa 159 SW 2.4 Ti
                          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                          Коментар


                            #28
                            Сори за спама приятели но някой може ли ми каза къде е тоя модул че като отворя вратите и...нищо,тъмнина? колата от аватара
                            Powered by Emzo

                            Коментар

                            Working...
                            X