Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с фарове на брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с фарове на брава

    Здравейте колеги,проблема ми е следния:когато включа късите светлини и мина после на дълги на таблото ми показва,че съм на дълги и лампата си свети нормално ярко,после като мина пак на къси лампата на таблото за дългите ми остава слабо светната.Изключвам светлините изгасям мотора,а фаровете ми остават да светят и немога да ги изключа.За да ги изключа трябва да запаля колата пак и тогава тази лампа която свети като си включа дългите трябва да изгасне на пълно и тогава си изгасват само така ги спирам иначе не може,това стана така от 2 дена.Ако може някои да помогне ще съм му много благодарен,съжалявам за романа доно съм обяснил както трябва.

    #2
    Колега каква е колата коя година?
    Фиат БРАВО 1200 куб.см. 59kW 2001 Г.И. Stilo GAS

    Ситроен Берлинго 1.6 HDi 2009

    Коментар


      #3
      fiat brava 1.4 12v 1996

      Коментар


        #4
        Почисти всички маси в двигателния отсек. Ще ги познаеш - дебели кабели захванати с болт за шасито. Основно - от двете страни на радиатора, както и под акумулатора.

        Коментар


          #5
          проблема решен,изгорял бушон.

          Коментар


            #6
            Колеги за да не пускам нова тема ще пиша в тази. Та преди два дни ми изчезнаха късите светлини(не са бушони, даже купих два нови), а като щракна на дълги свтят и късите и дългите, както е било и преди, но върна ли лоста пак на къси, няма никой(само габарит). И днес ми дойде на ум та махнах бушоните на дългите, за да мога все пак да карам вечер и да не заслепявам хората. Дали е от лоста(дано не е ) или ще е от някое реле? Ще съм много благодарен ако някой помогне. Става въпрос за ТД100 97год.
            НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

            Коментар


              #7
              Не е от реле. От лоста е. Ако задната светлина за мъгла ти работи нормално, когато решиши да я ползваш и си на къси, тогава най-лесно и евтино е да си преправиш кабеляците като за ксенон все едно. Има "Важна" тема, използвай я. Ако обаче задната светлина за мъгла е спряла да работи когато си на къси, а работи само ако си включил предните светлини за мъгла - то тогава се налага сваляне на конзолата с лостовете. Преди това може да провериш с мултицет дали работи, но най-вероятно не.

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                Не е от реле. От лоста е. Ако задната светлина за мъгла ти работи нормално, когато решиши да я ползваш и си на къси, тогава най-лесно и евтино е да си преправиш кабеляците като за ксенон все едно. Има "Важна" тема, използвай я. Ако обаче задната светлина за мъгла е спряла да работи когато си на къси, а работи само ако си включил предните светлини за мъгла - то тогава се налага сваляне на конзолата с лостовете. Преди това може да провериш с мултицет дали работи, но най-вероятно не.
                Току що направих проба и установих че задната светлина за мъглата си работи на къси без да са включени халогените, но за съжаление колега не разбрах замисъла ти макар че изчетох важните теми от тоя раздел. Би ли обяснил на две на три за какво иде реч. Имаш впредвид да си пускам късите от този бутон или?
                НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

                Коментар


                  #9
                  Ето я темата, която ти трябва. Вместо да захранваш късите през лоста, те ще се захранват през кръга на задната светлина за мъгла, която може да включиш винаги, когато си на къси, както си забелязал. Това не значи че ще ги пускаш от там де, пак си ги пускаш от врътката. Всичко си остава както преди. Абе просто го направи, няма да сбъркаш http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=36808

                  Коментар

                  Working...
                  X