Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Kилометража изгасна и не отчита километри - оправено

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ако това е така,то трябва да търся ново табло.............Като го разглеждах видях два малки процесора на платката.Вероятно единият от тях е този с километрите.Може и да е изгорял....
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #17
      Не е точно така. Ако той изгори няма да работят поне няколко неща. Виж на картинката, червените линии, всички уреди са свързани в единия процесор. Провери дисплея и начина му на свързване с кабелите/пистите или там каквото се казва. Нали ти казвам - едно време електронните ми игри така се прецакваха, отварях дисплеите, почиствах, притисках, и тръгваха. До следващия път... А при теб ако е изгоряло нещо, няма да се появяват от време на време цифрите. И все пак може би е възможно да се прецака точно тая част която отговаря за дисплея, а другото - не, но не ми се вярва...
      Прикачени файлове

      Коментар


        #18
        Ето една от колегата писал за разглобяването
        Прикачени файлове
        Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


        Когато целта е всичко и пътят е без значение!

        Коментар


          #19
          И така проблема е оправен.Ако ме питате как,не знам.Видимо нямаше студена спойка или нещо нередно.След няколко опита попритиснах процесора,дисплея,кондензаторите,транзисторите и светна.После усуквах платката,за да видя дали ще изчезнат цифрите,но не изчезнаха.Сглобих и за сега всичко е ОК.До кога...не знам
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #20
            И аз да помоля за помощ..Обикновено сутрин като запаля и цифричките на дисплейчето бледнеят или ги няма въобще, скоростомера стои на 0 а оборотомера подскача и показва колкото си иска. След известно време като покарам и позагрее колата изведнъж всичко проработва - цифричките на дисплейчето стават ясни черни и започва да се отчита изминатото разстояние, скоростомера и оборотомера заповат да отчитат.Гледах пипах кабелите отдолу при бушоните, видях снопче черни кабели, което според мен са масите, размествах ги насам натам. Свалих таблото и го разглобих до момента в който трябваше да се махнат стрелкичките (понеже ме хвана шубе да не прецакам нещо), почистих сглобих, контакт и ... пак същото.Иначе тези страничните стелкички за температурата и горивото си работят винаги. А най-тъпото е, че веднъж като проработи си работи без проблем.Колата е браво жтд 105
            FIAT Bravo 1,9 JTD GT

            Коментар


              #21
              Разбрах какво е.Лампичката, която осветява диплейчето загрява доста и явно има студена спойка около нея и затова след известно време цифричките се оправят.Това го установих след доста експерименти. Първо ми направи впечатление че след като таблото е работило само при тази лампичка е топличко. Махнах я, изчаках да изстине мястото, дадох контакт и дисплейчето беше с бледи цифри. Запалих и изчаках известно време, но така и не се оправиха. Изгасих, сложих лампичката, запалих и след 3-4 мин работа цифрите се оправиха. И така.Сега не знам - да си търся друго табло или това да правя...
              FIAT Bravo 1,9 JTD GT

              Коментар

              Working...
              X