Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Kилометража изгасна и не отчита километри - оправено

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Kилометража изгасна и не отчита километри - оправено

    Колеги,премстих си темата в този раздел.Километража спря да ми отчита изминатите километри.Не работи и дневният трип.Не ми показва и колко градуса е навън....Осветлението,като включа фаровете работи.Не се виждат цифри под ъгъл.За момент вчера ми показа част от цифрите ,но след загасяне на колата и даване на контакт отново нямаше цифри.Къде да търся проблема?ЕКУ,Циферблат,табло?
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    Не се виждат каквито и да е цифри, все едно колата е изгасена, но само осветлението си работи? Ако да - то тогава вероятно има проблем в самото дисплейче, ако знаеш на LCD дисплеите там е по един особен начин свързването, ама не мога да го обясня. Едно време като ми се развали електронната игра така, отварях я, почиствах я и пак започваха да се виждат кристалите. Може дори да се касае за съвсем леко притискане което трябва да се направи, не знам дали там е с някакви винтчета, или с какво...

    Коментар


      #3
      Точно така.Не се появяват никакви цифри.Иначе има осветяване на дисплея в зелен цвят.Всичко функционира,но не отчита нито километрите,нито температурата,нито дневвният километраж.Вчера за момент ми даде само няколко вертикални чертички,но не можа да изпише никаква цифра.Мисля,че ще мога да хвана лесно дали е от километража,но ще има доста разглобяване.Би трябвало,ако прехвърля таблото от бравата на мареата,ще мога да констатирам дали проблемът е в таблото.Дано да не е нещо сериозно.Благодаря за отговора !
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #4
        Съседа с една марея имаше подобен проблем нзнам какво точно излезна но носи таблото не един дето се занимава със смяна на показанията на тия киломеражи. Ще го попитам и ще кажа какво е било.
        Обичам си работата.

        Коментар


          #5
          Ако смениш таблата , мисля че веднага ще разбереш че е от самото табло. То е една лента която е притисната на стъклото и прави контакт и така захранва течните кристали. Ако го свалиш и разглабяш, огледай го хубаво, може би е въпрос на леко стягане и притискане, за да може да се получи контакт м/у тези 2 неща.

          Коментар


            #6
            Това да не е заразно? И при мен днес по обед работеше всичко, ей на сега дисплея изгасна. То така и преди 3-4 месеца не ми светеше лампичката за включени къси и явно след влизане в някоя дупка се оправи
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              Е каква е тая лампа, дето я няма в оборудването, а пък ти свети??

              Коментар


                #8
                Е добре де за габарити, все тая Но дисплейчето изгасна и при мен, а в тоя студ и вятър по морето хич не мисля да свалям табло поне до пролетта...
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  Така може да я продадеш и да кажеш че е на нула километра, и даже дисплея още не е започнал да отчита, затова нищо не показва

                  Коментар


                    #10
                    Сигурно крушката дето осветява дисплея е изгоряла, още не съм светил с фенерче да видя изобщо показва ли километри. Ето я темата: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=376145Защо не е в ЧЗВ не знам?! При колегата дисплейчето е без осветяване, но при мен е от тези зелените и май ще се разглабя като ми дойде музата.Но като за начало утре трябва да светна с един силен фенер да видя показват ли се _аджеба_ цифри изобщо
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      При мен определено проблема не е от осветяването на цифрите,защото ако беше от него нямаше да ми се появява част от цифрите.
                      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                      Коментар


                        #12
                        И така,таблото е свалено.Осветението му работи,но цифри нямаСега идва питането,къде се съхранява инфото за километрите?В ЕКУ-то на колата?В самото табло?Има ли възможност да се замери нещо или проблемът ще се окаже сериозен?Утре смятам да разглобя таблото на бравата и да ги разменя.Само не си спомням дали не дадох контакт без табло и да съм активирал лампичката.Утре ще видя.
                        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                        Коментар


                          #13
                          Колеги, проблемът тук обикновено е отпоени крачета на дисплея. ( Дисплея не е с лентов кабел) Решението е просто - презапояване. Мен ме притеснява това че за да се случи последното трябва да е оказвано механично въздействие, така че може приблемът да е другаде.Един прост тест да разберете дали е от това е при вкл. табло да понатиснете леко дисплея и да видите дали не се показа нещо. Ако се показва значи разпоени крачета. Ако не значи проблема е другаде и вероятно доста трудоемък за отстраняване (в електрониката на таблото)УспехП.С. Структурата на LCD дисплея е такава че при дневна светлина еднакво ясно се разчита изписаното на диспля и с работещо и с неработещо осветление. Така че освен ако не сте гледали през ноща, няма как проблема да е в осветлението! 100%
                          Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


                          Когато целта е всичко и пътят е без значение!

                          Коментар


                            #14
                            Колега,при мен няма следи от манипулации по крачетата.При натискане и тем подобни няма признак на живот.Питането ми е от къде се взима инфото за дисплея?В смисъл ЕКУ-то ли го изпраща?Дали проблемът ми не е в този оклюв на скоростната кутия?
                            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                            Коментар


                              #15
                              Процесора на самото табло подава тази информация към дисплея. Проблемът ти гарантирано е в дисплея, щом не ти изписва нищичко. Едва след като проработи, можеш да търсиш други проблеми. А ако скоростомерът ти работи, то гарантирано нямаш проблеми с "охлюва", защото информацията за скорост и изминати км идва от едно и също място.

                              Коментар

                              Working...
                              X