Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ел.стъклото отказа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ел.стъклото отказа

    Здравеи те колеги онзи ден ми отказа ел стъклото (на шофьорската врата и двете коп4ета не работят)ина4е другото коп4е на другата врата си работе.Някои знаели от какво може да е. Фиат Браво
    MOTOCROSS POWER YAMAHA WR250F KAWASAKI KX250 HONDA CR250 KTM SX125

    #2
    Re: Ел.стъклото отказа

    Nedialko написа:
    Здравеи те колеги онзи ден ми отказа ел стъклото (на шофьорската врата и двете коп4ета не работят)ина4е другото коп4е на другата врата си работе.Някои знаели от какво може да е. Фиат Браво
    По принцип веригата минава през едно реле в джабката и е много възможно да е от него, като натискаш копчето чува ли се цъкане в джабката?
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      Не несе 4ува нищо
      MOTOCROSS POWER YAMAHA WR250F KAWASAKI KX250 HONDA CR250 KTM SX125

      Коментар


        #4
        Това според мен си е от копчето,вече браx ядове с това провери копчетата.
        FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

        Коментар


          #5
          Ако можеш да работиш с мултицет работата е лесна !Щом нищо не "чука" вариантите са или повредено копче или скъсан проводник.Обърни внимание дали имаш подсветката на копчетата когато дадеш на габарит/къси. Ако я нямаш на нито едно копче - гаранция че е проводник.Махаш копчето и проверяваш дали има всички маси и плюсове. В 90% повредата е скъсан проводник на пантата на вратата.Все пак шофьорската врата е най-ползваната !Успех !
          Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

          Коментар


            #6
            Вярвам, че е писано някъде за моя проблем, но след дълго търсене нищо не можах да намеря. На Марето вчера ми отказаха и четирите ел. стъкла. Предполагам, че е някакъв бушон, но кои от всичките. Гледах от книжката, но нищо не разбрах от това кои бушон за какво е. Освен това ми отказаха и задните халогени и нагряването на задното стъкло. Ще съм благодарен ако помогнете. Ако е от значение става въпрос за Мареа 2.0.PS: Като гледах бушоните и видях при тях едно ключе с две позиции - Он и Офф. Това ключе за какво е?

            Коментар


              #7
              Anonto, мисля че трябва да има предпазител на стъклата............ ще погледна.Относно задните халогени и нагревателя на задното стъкло си мисля , че проблема вече е друг.....За нагревателя погледни дали ми се подава напрежение. Ако имаш напрежение - проблема е окис по клемите.Ако нямаш - или кабела, който минава покрай пантите за задната врата (НАЛИ Е КОМБИ ?) или самия ключ.До скоро !
              Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

              Коментар


                #8
                БлагодаряАко ми кажеш и кой е предпазителя ако има ще съм още по благодарен.Аз ги свързвам двата проблема защото се случиха по едно и също време - точно когато откачих буксите на ЦДто и ги закачих отново. Тогава изгоря един бушон, но след смяната му ЦДто си работи. Изглежда обаче и нещо друго се е объркало по тоците. Днес пак ровичках по бушоните и забелязах, че един бушон гори веднага щом запаля колата. Бушона е номер 3. Смених няколко но все горят. Много ми е любопитно това ключе което е при бушоните с позиции Он и Офф за какво е. Никои ли не знае.

                Коментар


                  #9
                  Колега,аз имах проблем с ел. стъклата,блокираха по едно и също време.Оказа се релето над жабката,не правеше контакт ....
                  Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
                  ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
                  ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
                  ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

                  Коментар


                    #10
                    Днес разгледах предпазителите и наистина нямаше такъв за стъклата Остава да е релето, за което говори колегата
                    Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

                    Коментар


                      #11
                      Ключето ON/OFF е за фабричната аларма.
                      --Старата ръжда любов не хваща!--
                      156 sportwagon 1,9 jtd 115
                      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                      Коментар


                        #12
                        Моя проблем беше от буксата на вратата беше се развила
                        MOTOCROSS POWER YAMAHA WR250F KAWASAKI KX250 HONDA CR250 KTM SX125

                        Коментар


                          #13
                          Nedialko написа:
                          Моя проблем беше от буксата на вратата беше се развила
                          Колега, за коя врата говориш? Тук става дума,че са изчезнали всичките ел стъкла.
                          Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

                          Коментар


                            #14
                            колеги може ли за малко помощhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=479471#479471

                            Коментар


                              #15
                              bai_marin написа:
                              колеги може ли за малко помощhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=479471#479471
                              Разкажи, какво се случи, какво направи?
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X