Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кабели за задни високоговорители на Мареа Комби?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Колега , все пак каза ли нещо по темата която е: Кабели за задни високоговорители на Мареа Комби? мисля че искаш да кажеш нещо но не се получава. Явно това за музиката на двигателя трябва да го разтълкуваш и тогава да пишеш . Нищо лично но не каза нищо по темата освен да коментираш какви говорители съм сложил. Ти кабели имаше ли или си пускал допълнително , от там трябваше да почнеш , не да ми обесняваш каква Бас-каса имаш. Виж заглавието на темата и ако имаш нещо за казване .......
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #47
      Atanas71 написа:
      Колега , все пак каза ли нещо по темата която е: Кабели за задни високоговорители на Мареа Комби? мисля че искаш да кажеш нещо но не се получава. Явно това за музиката на двигателя трябва да го разтълкуваш и тогава да пишеш . Нищо лично но не каза нищо по темата освен да коментираш какви говорители съм сложил. Ти кабели имаше ли или си пускал допълнително , от там трябваше да почнеш , не да ми обесняваш каква Бас-каса имаш. Виж заглавието на темата и ако имаш нещо за казване .......
      Нищо лично и от мен,но съм казал имам ли кабели,нямам ли,имам ли говорители на оригиналните за целта места и т. н. (погледни стр.2) Просто исках да те посъветвам, но щом музиката си те одовлетворява съм далеч от мисълта да обяснявам нещо което няма да те вълнува.
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
      Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

      Коментар


        #48
        Отдавна не съм влизал тук поради ред причини, но видях , че някои колеги са ме питали за кабели и говорителите.@Atanas71 много точно е описал междинната букса, която трябва да се махнем за да се пусне сигнал към задните говорители.Както вече казах на моята кола няма кабели за задните говорители - на 100% съм сигурен защото махнах изцяло пластмасата на единия калник, заради счупено задно странично стъкло. Най-вероятно отговора се крие в това , че моята кола в същност е Маранго, а не Мареа.Прекарах си кабели през жабката, покрай прага, та в багажника.@Mareauser
        Твоите,колега,си ги сложил под кората ли?Или над нея?
        Бяха под кората, за да не се виждат, но все повече багаж ми се налага да слагам в нагажника и ги вдигнах отгоре. Определено отгоре се чуват по-ясно и няма загуба на акустична мощност.Ще покажа и снимки.
        Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

        Коментар


          #49
          Колега,явно няма.За десния заден говорител минава точно от там (както ти си направил) кабела.Най-лесно беше да провериш колко кабела излизат от куплунга от радиото отзад. :D Малко е късничко,де.++А кабелите са омотани заедно с другите в един як сноп.Моите кабели (като махнеш решетката) идват отдоло, подминават дупката,отиват малко по-нагоре(до болта за стопа)и се връщат вече в дупката за говорителите.Важното е че си се оправил. Интересно ми е да покажеш снимки.Ще кача и аз моето изобретение за отзад.
          Marea Weekend
          2,4 JTD 130 '99

          Коментар


            #50
            Сещам се за какво говориш, но при мен не е така. По принцип инсталацията е за 4 говорителя. СД-то беше с преходник към кабелите на говорителите - че да свирят само двата предни. Това ме подведе, че ще мога да взема сигнал ако не от самите говорители (които към момента ги смятах за паднали) или от някъде по трасето, но все пак ще е по-близо отколкото да тегля нова инсталация от самото СД.Но в крайна сметка така стана и съм си рхата - вече половин година свирят без проблеми
            Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

            Коментар

            Working...
            X