Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кабели за задни високоговорители на Мареа Комби?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    mareauser написа:
    Браво.И аз исках да питам,но не в отделна тема.Искам да ги сменям,че са слабички.
    cokata_23 написа:
    и аз съм с марийка комби и имам отвори за говорители и даже прекарранни кабели но колоните липсват
    Колега,препоръчвам ти като вземеш да слагаш,омотай магнитите на говорителите с нещо.Може и да греша,но при мен подпираха отзад,и се чуваше пръщене като на късо.Единият спря да свири,та после сам се оправи,но подкастрих малко кабела.Изолирах и двата и ги сложих.Замалко да прецакам СД-то.
    Да и на мен предстои да слагам прословутите задни говорители, още обаче се чудя какви да са, защото имам и 2 каси в багажника (тоо нали е голям :D )А колега като опират не трябва да дава смущения,сигурно някое кабелче е замасявало или е имало хлабава връзка по вероятно, но ако и при мен има такъв ефект като монтирам ще послушам съвета Yellow_Flash_Colorz_PDT_15
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
    Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

    Коментар


      #32
      mareauser написа:
      Браво.И аз исках да питам,но не в отделна тема.Искам да ги сменям,че са слабички.
      cokata_23 написа:
      и аз съм с марийка комби и имам отвори за говорители и даже прекарранни кабели но колоните липсват
      Колега,препоръчвам ти като вземеш да слагаш,омотай магнитите на говорителите с нещо.Може и да греша,но при мен подпираха отзад,и се чуваше пръщене като на късо.Единият спря да свири,та после сам се оправи,но подкастрих малко кабела.Изолирах и двата и ги сложих.Замалко да прецакам СД-то.
      Да и на мен предстои да слагам прословутите задни говорители, още обаче се чудя какви да са, защото имам и 2 каси в багажника (тоо нали е голям :D )А колега като опират не трябва да дава смущения,сигурно някое кабелче е замасявало, но ако и при мен има такъв ефект като монтирам ще послушам съвета Yellow_Flash_Colorz_PDT_15
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
      Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

      Коментар


        #33
        kim_ko написа:
        да ви питам тук, защото май няма смисъл да пускам нова тема...някой знае ли какви са размерите на оригиналните говорители във вратите (май са елипси), че единия сдаде багажа и май ще се наложи смянаблагодаря предварително
        Преди малко свалих кората.Говоритела е малко специален .Елипса е,но има прикрепена пластмасова нещо като стойка,с която се хваща към вратата.Мерих говоритела(до колкото може) и го изкарах 17/12.Но дупката на вратата е 16/11.Между вратата и кората има 3-4 см.(пластмасовото допълнение май е към 3 см.).Според мен или трябва да се мери говоритела колко е в задната страна,за да влезе,или ако е по-голям да се уплътни е нещо.Дупката е малко надоло.Тоест в горния си край е дълбока към 7 см,а в долния е 5,5-6.А така като гледам май ще поразширя дупката
        cokata_23 написа:
        Да и на мен предстои да слагам прословутите задни говорители, още обаче се чудя какви да са, защото имам и 2 каси в багажника (тоо нали е голям :D )А колега като опират не трябва да дава смущения,сигурно някое кабелче е замасявало или е имало хлабава връзка по вероятно, но ако и при мен има такъв ефект като монтирам ще послушам съвета Yellow_Flash_Colorz_PDT_15
        При мен нямаше хлабава връзка (сигорен съм)и изолирах и двете кабелчета(буксички) и пак като натисна говорителчето за да го вкарам и нещо някъде укъсяваше.А като изолирах магнита-нямаше проблеми.
        Прикачени файлове
        Marea Weekend
        2,4 JTD 130 '99

        Коментар


          #34
          @MAREAUSER - искаш да кажеш, че говорителите във вратите за гъгнели и пращели - като за съсипани, и като си омотал парцал около магнита всичко се е оправило !?!? Правилно ли съм те разбрал ? Понеже и аз заради едно гъгнене и пращене си мисля да ги сменя.А иначе що се отнася до задните говорители - прекарах си кабели от ЦД-то и тръснах 2 тонколони от Кауфланд - добре се получи. Всяка носи по 40вата, няма да гъгнат, няма да пращат. То толкова е и мощността на усилвателя в ЦД-то.В момента има 2 модела тонколони в Кауфланд - 2 (37лв) и 3 (30лв) лентови - цената е за комплект. Който има нужда - да се възползва - няма да съжалява.
          Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

          Коментар


            #35
            Открих букси и в мойта брава, и понеже грам не разбирам от музика за кола, искам да си взема някакви колони, които да монтирам на фабричното място в брава. Ще ги захранва фабричния касетофон - 182 М. Няколко човека ми казаха 6 на 9, кажете и вие нещо ? Таам в кнауфланд има ли такива? В колата слушам само, и единствено радио, и то тихичко, колкото да се откроява. Какви колони смятате че са най-подходящи за мен ?

            Коментар


              #36
              В Кауфланд има само тонколони. Говорители можеш да си купиш от магазин за електроника - примерно Елимекс или Радимекс.
              Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

              Коментар


                #37
                BEKI написа:
                @MAREAUSER - искаш да кажеш, че говорителите във вратите за гъгнели и пращели - като за съсипани, и като си омотал парцал около магнита всичко се е оправило !?!? Правилно ли съм те разбрал ? Понеже и аз заради едно гъгнене и пращене си мисля да ги сменя.А иначе що се отнася до задните говорители - прекарах си кабели от ЦД-то и тръснах 2 тонколони от Кауфланд - добре се получи. Всяка носи по 40вата, няма да гъгнат, няма да пращат. То толкова е и мощността на усилвателя в ЦД-то.В момента има 2 модела тонколони в Кауфланд - 2 (37лв) и 3 (30лв) лентови - цената е за комплект. Който има нужда - да се възползва - няма да съжалява.
                Колега, а иначе като звучене как са, добре ли се представят, защото наистина са доста малки
                Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                Коментар


                  #38
                  BEKI написа:
                  @MAREAUSER - искаш да кажеш, че говорителите във вратите за гъгнели и пращели - като за съсипани, и като си омотал парцал около магнита всичко се е оправило !?!? Правилно ли съм те разбрал ? Понеже и аз заради едно гъгнене и пращене си мисля да ги сменя.
                  Не,за задните.Просто като се пробвах да ги наместя в дупката им, и даваха някакво смущение(нещо даваше на късо).Нещо някъде подпираше.Направих грешка,че ги монтирах докато свиреха.А предните са си наред.Малко са слаби(по моя преценка),но си вадят много добър звук.Ако ти гъгнат и пращат,значи са заминали.Няма спасение.5/7 са много странен размер.Почти ги няма.За 30,40 лева,че и комплект,нали се сещаш колко са 40 вата Моите задните дето уж са по 25 вата,не са повече от 10.Сигорен съм.А относно задните,мислех си че може да се изреже,да се разшири дупката и да се монтират примерно кръгли 15 см.С малко преправка и на капаците на самите говорители трябва да се получи прилично.Или да се сложи кондензаторче,та да филтрира ниските така,че като се увеличи,да не думнат.Твоите,колега,си ги сложил под кората ли?Или над нея?
                  Marea Weekend
                  2,4 JTD 130 '99

                  Коментар


                    #39
                    Днес монтирах говорителчета в задните колони на Мареата подобни на оригиналните. Като свалих капаците , погледнах в отвора и забелязах кабелчета овити в дунапрен. Обелих дунапрена който от годините направо се ронеше и открих че кабелчатата завършват с жълта букса. Зададох от оригиналното радио максимално усилване на задните колони , и закачих към буксинте един говорител за проба но музика така и не излезе Следваща стъпка беше свалих радиото и във средната букса която е само за говорителите забелязах че няма крачета на буксата които да предават сигнала назад към говорителите. Обобщено кабелите които идват от говорителите са 8 и завършват в черна букса , която се включва в преходна бяла букса и от същата вече излизат само 4 крачета за предните говорители. Решението е следното махате преходната бяла букса и включвате черната директно в радиото . Така вече имах сигнал на буксите отзад в задните колони. По нататък продължих с монтажа на говорителите които купих за по 5лв. бройката :D Самите говорители имаха два монтажни отвора през 180градуса и паснаха точно на оригиналните отвори за захващане. Учудващо поносим звук излиза от тези говорители . Когато не са монтирани към колоните и им чух звука изпаднах в ужас но след монтажа ефекта на затворения в обем звук е корено различен . По-късно ще пусна и снимки.
                    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                    Коментар


                      #40
                      Добавихме и по един кондензатор за "орязване" на ниските честоти защото на тези говорители няма да е здравословен баса
                      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                      Коментар


                        #41
                        Atanas71 написа:
                        Добавихме и по един кондензатор за "орязване" на ниските честоти защото на тези говорители няма да е здравословен баса
                        Да,сега остава да сложиш два 8 инча говорители за да има и качество,а не само да пискат и цъкат озад,поне според мен де
                        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                        Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                        Коментар


                          #42
                          cokata_23 написа:
                          Atanas71 написа:
                          Добавихме и по един кондензатор за "орязване" на ниските честоти защото на тези говорители няма да е здравословен баса
                          Да,сега остава да сложиш два 8 инча говорители за да има и качество,а не само да пискат и цъкат озад,поне според мен де
                          Изразявай се по-ясно ако има да казваш нещо по темата защото това : писка , цъка отзад 8инча 10 инча12,13 , бас каса , усилвател и други глупости не ми се слушат. Има определено място за говорители и стават да слушаш музика . Ако търсиш качество , не мисля че колата е най-удобното място за качествена музика.
                          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                          Коментар


                            #43
                            Atanas71 написа:
                            cokata_23 написа:
                            Atanas71 написа:
                            Добавихме и по един кондензатор за "орязване" на ниските честоти защото на тези говорители няма да е здравословен баса
                            Да,сега остава да сложиш два 8 инча говорители за да има и качество,а не само да пискат и цъкат озад,поне според мен де
                            Изразявай се по-ясно ако има да казваш нещо по темата защото това : писка , цъка отзад 8инча 10 инча12,13 , бас каса , усилвател и други глупости не ми се слушат. Има определено място за говорители и стават да слушаш музика . Ако търсиш качество , не мисля че колата е най-удобното място за качествена музика.
                            Добре по друг начин казано, след като добави кондензатора чуваш ли че имаш говорители отзад????Май се чува повече отпред. По принцип такива неща се слагат само при наличие че имаш още един говорител, който поема баса и музиката става музика. Според мен по-добрият вариант е да оставиш колонките така без кондензатори и да регулираш от Си Ди То баланса и съответно намаляне на ниските, лично мое мнение И аз сега ще слагам такива малки колонки кадето им е мястото с кондензаторчета естествено, но в багажника имам и бас каса без усилвател Свири качествено,не силно, прави се качествена музика навсякъде стига да се иска колега. Можеш да си направиш музиката както си искаш все пак Дано съм бил ясен този път. Поздрави
                            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                            Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                            Коментар


                              #44
                              cokata_23 написа:
                              Atanas71 написа:
                              cokata_23 написа:
                              Atanas71 написа:
                              Добавихме и по един кондензатор за "орязване" на ниските честоти защото на тези говорители няма да е здравословен баса
                              Да,сега остава да сложиш два 8 инча говорители за да има и качество,а не само да пискат и цъкат озад,поне според мен де
                              Изразявай се по-ясно ако има да казваш нещо по темата защото това : писка , цъка отзад 8инча 10 инча12,13 , бас каса , усилвател и други глупости не ми се слушат. Има определено място за говорители и стават да слушаш музика . Ако търсиш качество , не мисля че колата е най-удобното място за качествена музика.
                              Добре по друг начин казано, след като добави кондензатора чуваш ли че имаш говорители отзад????Май се чува повече отпред. По принцип такива неща се слагат само при наличие че имаш още един говорител, който поема баса и музиката става музика. Според мен по-добрият вариант е да оставиш колонките така без кондензатори и да регулираш от Си Ди То баланса и съответно намаляне на ниските, лично мое мнение И аз сега ще слагам такива малки колонки кадето им е мястото с кондензаторчета естествено, но в багажника имам и бас каса без усилвател Свири качествено,не силно, прави се качествена музика навсякъде стига да се иска колега. Можеш да си направиш музиката както си искаш все пак Дано съм бил ясен този път. Поздрави
                              Чуват се и то доста добре . Нямам СД и съм с оригиналното радио , като съм регулирал силата на звука в съотношението на предни задни 40 на 60%. Хората са ги измислили , зависи какво искаш от музика. Далеч съм от мисълта да те обеждавам че всичко е добре направено. Предните говорители дават добър за моите изисквания Бас , пък и повече обичам да слушам музиката на двигателя :D Другата същинската музика да е само фон. Явно това обеснява и факта че нямам заета багажна част от Бас-каса
                              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                              Коментар


                                #45
                                Чуват се и то доста добре . Нямам СД и съм с оригиналното радио , като съм регулирал силата на звука в съотношението на предни задни 40 на 60%. Хората са ги измислили , зависи какво искаш от музика. Далеч съм от мисълта да те обеждавам че всичко е добре направено. Предните говорители дават добър за моите изисквания Бас , пък и повече обичам да слушам музиката на двигателя :D Другата същинската музика да е само фон. Явно това обеснява и факта че нямам заета багажна част от Бас-каса [/quote]Както казах ти си решаваш и щом това е била целта ти,браво! Но наистина оригиналния касетофон вади доста добър звук, а от предни говорители чак се учудих когато я взех. Добро съотношение на предни задни говорители си направил. А и наистина звука от двигателя е страхотен,понякога и аз дори спирам музиката А относно багажниците ни,специално на нас са доста голями колегааа,така че аз ги запълвам
                                Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                                Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                                Коментар

                                Working...
                                X