Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фасунка на къси светлини

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фасунка на къси светлини

    Здравейте, преди седмица ми се наложи да пътувам до Монтана, и както обикновено си минавам през Димово, хубав път...... обаче на Димово изключих, че има легнали полицаи и минах малко по - бързо. Резултата видях като почна да се посмрачава - а именно левия ми фар свети много силно. Колеги паднала ми е фасунката на късите. Как да я сложа на мястото и? Лепи ли се или какво
    I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way......

    #2
    Значи фасунката е едно цяло - леглото в което ляга лампата, и което се монтира към рефлектора с 2 винтчета, + отпред шапката която засенчва част от рефлектора. Не е нормално шапката да се счупи, няма как. Още по-малко пък да падне...

    Коментар


      #3
      разглабя се фара , като се свали стъклото отпред - виж в темите за рециклиране на фар.фасунгата се сваля от рефлектора само ако имаш достъп и отпред

      Коментар


        #4
        Фарове

        Здравейте, направих всичко като беше описано в темата "рециклиране на фарове Браво", наистина ми помогна. Оказа се че мястото на което трябва да се сложи въпросната "фасунка" е част от рефлектора който го е "изял" бръмбара .... нагорял е на това място. Извода е че ми трябва нов фар. Ако не помогнат от каското с нещо се замислям за два нови фара от Мареа(с лупите). Гледам че цената в AXM-Auto е 150лв броя.
        I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way......

        Коментар


          #5
          Re: Фарове

          cls618 написа:
          Здравейте, направих всичко като беше описано в темата "рециклиране на фарове Браво", наистина ми помогна. Оказа се че мястото на което трябва да се сложи въпросната "фасунка" е част от рефлектора който го е "изял" бръмбара .... нагорял е на това място. Извода е че ми трябва нов фар. Ако не помогнат от каското с нещо се замислям за два нови фара от Мареа(с лупите). Гледам че цената в AXM-Auto е 150лв броя.
          Ако вземаш лупи, купи си Валео. Нови обаче са много скъпи. По-добре стари, отваряш, чистиш... вече си го правил. Депо не стават. Предполага, че и колегите ще те насочат като мен. Само предполагам. Но стари лупи Валео не се намират лесно. Но са по-добре като ги почистиш, отколкото нови Депо. В АХМ ожаче са другите две марки. Вече не знам. Останал съм с впечатление от четеното, че е по-добре стари изчистени Валео.
          NOW: ???
          Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
          Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

          Коментар


            #6
            Демек ментетата - нестават. Ще видя кво ще направя с каското.... ако не искат - ще търся
            I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way......

            Коментар


              #7
              Питайте колегата vsd неговите не са валео, не са депо, някаква друга марка, с лупи, нови, и май е доволен

              Коментар


                #8
                Фарове

                Еми в АХМ-Ауто има две марки за фарове MELCHIONI, FIFFT . Някой купувал ли си е от там и доволен ли е.
                I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way......

                Коментар


                  #9
                  re

                  Колеги, счипиха ми проблемния фар. От каското ми сложиха фар, разбрахме се с оня да е втора употреба. Сега ми е сложил ДЕПО втора употреба Какво мислите за тази марка ?
                  I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way......

                  Коментар


                    #10
                    ре

                    Вече се стъмни, пуснах фаровета разликата не е голяма Колеги левия ми фар е като кандило чувствам се прее*** от страна на сервиза ... извода другата година няма пълно каско! Модераторите може да махат темата
                    I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way......

                    Коментар


                      #11
                      Със сигурност са те претаковали - това депо и чисто ново да ми го подарят н ебих си го сложил в колата, след като знам какви са отзивиете за тях - отвратителни.

                      Коментар


                        #12
                        мога да ти кажа как да си оправиш фара с фасунката- просто капни преградката с каноколит. сеа тука много теориии ще чуеш, ама да знаеш при мен 1 година си седи. държи на температура, не държи... все тая, седи си. почти на всички фарове преградката прегаря и изтънява.
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          ееее, каноколит маноколит ТОЛКОВА МНОГО колеги търсят фарове - защото са им счупени техните - просто потърси счупен фар и му вземи само фасунгата (ама съм заядлив а )и после си я сменяш - а тоя ДЕПО иди и им го наври там дето слънце не огряваедит - сега се сещам за нещо от опита ми с ДЕПО - може да направиш следния експеримент, с ГОЛЯМА вероятност за успех.--> разглабяш депо-то и пращаш рефлектора за полагане на ново покритие в ’евертлак’.би трябвало в резултат да получиш фар светещ с 90% от интензивноста на нов Валео но депо-то са ГАДНИ за регулиране... това се оправя с големия чук

                          Коментар


                            #14
                            re

                            Колега, леко е късно ... фара е в сервиза и.... счупено стъкло и рефлектор.... Този който са сложили е като "малка нощна лампа", няма да карам вечер човек за да се научи трябва да се опари, вече ще знам при щета какво да правя и така. Ако ми бяха дали 20лв за фар аз да си купя фар пак е нещо. А така един гол Сега ни фар ни ... Модераторите как да изтрия темама - изчерпа се
                            I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way......

                            Коментар


                              #15
                              колега , защо искаш да триеш темата ?!?!нали идеята е да се чете и хората да се поучат от опита ти.я качи снимка на това депо дето са ти го набутали,провери му и насочването, помисли за рефлектора - каквото писах преди.

                              Коментар

                              Working...
                              X