Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не ми работят късите на бравото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не ми работят късите на бравото

    Здравейте,колеги не ми работят късите светлини на фиат браво 1.4 проверих всички предпазители проверих крушките работят къде може да е проблема.други всички светлини са ОК сега карам на габарити и фарове за мъгла.
    kokopati ,koichop@abv.bg

    #2
    според мен проблема ти може да е в лостчето(или копчето)с което се сменят дългите и късите или пък някъде да не ти дава добър контакт.При моята крома единия фар не светеше,габаритите също и те когато им падне си светваха и след като почистих фасунките им всичко се оправи
    1989 Croma 2000 i.e

    Коментар


      #3
      Сигурно е лостчето. Иди на сервиз да го замерят и после от някоя морга, че нови не ги знам какви пари са. Или виж тука във форума може да продават втора употреба. И вечер избягвай да караш така, за да не те спрат от движение.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        Можеш да бъде сигурен, че е лостчето проблема. Аз за половин година смених 3 и така и не разбрах какво им има, нито са нагорели, нищо. От един месец си карам само на дълги забити ниско на последна позиция и не съм имал проблем, много рядко се случва да заслепя някого, ако мина през дупка.
        --Старата ръжда любов не хваща!--
        156 sportwagon 1,9 jtd 115
        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

        Коментар


          #5
          Ще си позволя да повдигна тази тема, за да не откривам нова. При мен на браво 1.6 не свети левият фар на къси светлини, десният светеше вчера, но след заигравка по тъмно с неработещия - подмяна крушка, от което не се промени нищо- така и не светна левия, та оставих за днес, грабвам я днес да видя какъв е проблемът, гледам и десният не свети... След смяна предпазител десният се оправи, имах и други неща да върша , а и нямах предпазител да сменя и на левия си остана така- левият все така не свети. Предполагам, че предпазителят, макар и да не е изгорял прави проблеми, зашото и на десният бе така- не бе изгорял, но проработи след смяна на предпазителя. Как мислите, колеги, възможно ли е да е друго?
          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

          Коментар


            #6
            Бре, видях се в чудо с тия фарове, тоя който първоначално светеше-десния сега не свети, а тоя, който не светеше след смяна крушка си работи. Още малко дърпаница и ше ги свързвам с някой кабел двата май, за друго не се сещам, предпазители изправни, лампи работещи, щом свети единия значи лостчето на волана работи, какво остава? На едно реле ли са двата къси? Предварително благодаря за някакъв отговор.
            Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

            Коментар


              #7
              С мултицет можеш ли да работиш? Каква е колата, по-точно коя година и кой месец е произведена ?Измери дали имаш напрежение на бушоните. Ако имаш - измери дали имаш напрежение на кабелчетата които вкарваш в лампите.

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                С мултицет можеш ли да работиш? Каква е колата, по-точно коя година и кой месец е произведена ?Измери дали имаш напрежение на бушоните. Ако имаш - измери дали имаш напрежение на кабелчетата които вкарваш в лампите.
                Не съм много добър с мултицета, колега и това го знам откак изгорих работеща дънна платка като бъзиках с мултицет отзад на сокета, отгърмя барабар с пинче на проца... Пуснах една жица от другия фар на бърза ръка. Ще се занимая да видя дали идва ток на предпазителя, после от него до релето на фара, засега я закърпих, но по тоя начин сигурно натоварвам яко едното реле ? Че сега ми мина през ум там да скача и халогенните фарове, тая кола е била без такива, а я купих с броня с халогени, но не съм ги закачал още. Чудна работа, напълно сигурен съм, че първоначално ми изгасна левият фар, а сега не работи десният, мамка му!
                Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                Коментар


                  #9
                  Айде и аз да не отварям тема, че и моя проблем е сходен...Карам си днес и се наслаждавамп на ксенончето в предната кола на светофара и извъднъж изгасват и двата, чу се леко цъкане(като че ли). Слизам, гледам отпред нито единия не свети.Като се прибрах прегледах бушоните всичко е наред.към лостчето ли да се насочвам или има някакъв общ бушон (надеждата умира последна, нали знаете) колата е Браво ТД100 с фарове от Мареа и ксенон.
                  A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                  e30 forever!

                  Коментар


                    #10
                    Ако не си правил някакви интервенции по колата, насочвай се към лоста, но се насочи към него първо с мултицета, за да не разглабяш напразно.

                    Коментар


                      #11
                      Мерси, Оги и аз поразгледах вчера темите и видях, той и Герака скоро е правил същата интервенция..ще се заемам тези дни
                      A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                      e30 forever!

                      Коментар


                        #12
                        BEX---GT написа:
                        Мерси, Оги и аз поразгледах вчера темите и видях, той и Герака скоро е правил същата интервенция..ще се заемам тези дни
                        Ако ти трябва помощ свиркай. Даже ми хартисаха и някои чаркове. Може да се каже, че имам още едни работещи ръчки http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=51161
                        Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                        Коментар


                          #13
                          BEX---GT написа:
                          той и Герака скоро е правил същата интервенция..
                          Той я е правил е силно казано, но ако правиш - все пак провери първо с мултицета откъде точно е проблема, ако не можеш - пия уиски

                          Коментар


                            #14
                            ogi28b написа:
                            Той я е правил е силно казано, но ако правиш - все пак провери първо с мултицета откъде точно е проблема, ако не можеш - пия уиски
                            Тай Bex-a май имаше впредвид смяната на лостчето, че аз съм я правил, а не преправянето на инсталацията.Като стана дума за черпенe, аз май още не съм те почерпил. Страшна шматка съм. Другият път да ме подсетиш :D
                            Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

                            Коментар


                              #15
                              За съжаление вече сме в оф-топика, ама аз предния път си начешах езика, че ще пия едно сокче на твоя сметка, ама глас в пустиня.... Майтапа се, да не се обидиш нещо ? По-важно е че свършихме работа. Ти ще ми смениш турбото

                              Коментар

                              Working...
                              X